תחרות גלישת וינג-פויל לראשונה בחיפה

תחרות ווינג-פויל בחיפה (צילום: רן געש)

חיפה גולשת על המפה

‏(חי פה גלישה) – בשישי ה 14.7.23 התקיימה בפעם הראשונה תחרות גלישת Wing foil (בעברית וינג-פויל) בחיפה. לא רק שזו הפעם הראשונה שהתחרות מתקיימת בחיפה, אלה זו הפעם הראשונה שמתקיימת תחרות תחת איגוד שיט. לפני כן, התחרות הייתה פתוחה רק לחברי איגוד שיט והתנהלה לפי החוקים של world sailing, שהוא איגוד השיט הבין-לאומי האחראי על כל תחרויות השיט בעולם.

גולש ווינג-פויל (צילום: רן געש)
גולש ווינג-פויל (צילום: רן געש)

בטח אתם שואלים את עצמכם מה זה גלישת וינג-פויל

גלישת וינג-פויל משלבת בין שני אלמנטים: כנף מלאה באוויר וגלשן עם סנפיר “פויל” ייעודית הכוללת תורן ארוך הנכנס מתחת למים, כנף קדמית גדולה יחסית, כנף אחורית מייצבת קטנה יותר ומוט הנקרא FUSELAGE המחבר בין שתי הכנפיים. החיבור של השניים יוצר ספורט ימי חדש המתפשט בכל העולם במהירות גבוהה בשנים האחרונות.

תחרות הוינג-פויל שנערכה בחיפה

‏בתחרות שנערכה השבוע בחיפה השתתפו 14 משתתפים מכל הארץ בגילאים שונים. עיקר המשתתפים היו מתחת לגיל 18, מה שמראה על אופיו הצעיר של הספורט. הגולשים התחרו במסלול קורס רייס שבנוי משלושה צלעות (ניתן לראות בתמונה המצורפת), בשישה שיוטים שבסופם הכריזו על המנצח. 

מסלול קורס רייס
מסלול קורס רייס

‏התחרות אורגנה על ידי מועדון השייט בחיפה ששם לעצמו למטרה להעלות את הרמה בתחרות הכי גבוה שניתן והוא עמד במשימה בהצלחה רבה ומעבר לה. את התחרות שפט שרון גזית מחיפה.

תחרות ווינג-פויל (צילום: רן געש)
תחרות ווינג-פויל (צילום: רן געש)

בקטגוריית הבוגרים זכה במקום הראשון יונתן עינבר

בקטגוריית הבוגרים במקום הראשון זכה יונתן עינבר, בן 20 מתל אביב, מחזיק בשורת נצחונות בכל תחרות שהייתה בארץ בשנים האחרונות בענף זה.

במקום השני זכה אייל שלף בן 41 מתל אביב, דמות בולטת ביותר בעולם הגלישה שמתחרה במגוון ענפי גלישה כבר מגיל 17. במקום השלישי זכה ליהוא גבריאל בן 18 מבת ים, כוכב עולה בתחום, הראשון שייצג את ישראל בתחרויות בינלאומיות ומהמובילים בקטגוריות הנוער באירופה.

בקטגוריית הנוער זכה במקום הראשון עומר שמש

בקטגוריית הנוער, זכה במקום הראשון עומר שמש בן 14 מקיבוץ נחשולים, בעל רקע בגלישת רוח תחרותית, פעמיים זכה להיות אלוף עולם ופעמיים זכה להיות אלוף אירופה לדגם הנוער. במקום השני זכה אדם קוסוביצקי בן 14 מחדרה, סגן אלוף עולם בתחרות הנוער, בעל כישרון יוצא דופן בתחום. במקום השלישי זכה ניר מקל בן 14 מחיפה, בנו של עמית בקל גולש רוח אגדי בעצמו ובעל עבר עשיר בספורט ימי.

תוצאות הזוכים בתחרות ווינג-פויל חיפה
טבלת תוצאות הזוכים בתחרות ווינג-פויל חיפה

וכמובן, לא ניתן בלי תודה ל…

אנו רוצים להגיד תודה לכל הקשורים באירוע ובפרט לליאור אלפסי, יושב ראש מועדון השייט בחיפה ולצוות מועדון השייט בחיפה על התמיכה בארגון ובהפקת התחרות, כמו גם על שהקצו לטובת התחרות שלומי שלוש סירות מנוע ושישה אנשי צוות. בנוסף, תודה לליגת הwing foil ובפרט לרן געש על שניהלו את האירוע ביד רמה.

דיור מוגן – רחב

‏חיפה סיפקה לנו תנאים מצויינים, רוח יציבה ונוף מדהים. התחרות הבאה תתקיים ב 4.8.23 בקריית ים.


הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. טלק אמר/ה

    אלא ולא אלה. נא להקפיד על עיברית תיקנית

  2. טלק אמר/ה

    תכתבו על זה לפני התחרות ולא לאחר מעשה.
    כמו שאתם מתריאים על הפגנות. לפני שהן מתקיימות.

הגיבו כאן לכתבה