באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

בדרך לחופשה נשכח התיק עם הדרכונים, כרטיסי הטיסה והכסף בתחנת הרכבת בחיפה

אחוות הנוסעים הצילה את החופשה בחו"ל

שני הצעירים אמיר ומחמוד שהיו בדרך לטיסה לחופשה בחו"ל שכחו תיק בתחנת הרכבת בבת גלים ובו עשרות אלפי שקלים, כרטיסי הטיסה והדרכונים; הנוסעת עדן בן שטרית ששהתה ברציף התחנה איתרה את האבידה, שמרה עליה, וסייעה לעובדי הרכבת להשיבה לבעליה במהירות ולהציל את החופשה של החברים.


את הנסיעה הזו לא ישכחו שלושת הצעירים החיפאים – החברים אמיר ומחמוד, והנוסעת עדן בן שטרית, עוד זמן רב.

אבידות בדרך לחופשת הקיץ

קרוב ל-300 אלף נסיעות מבוצעות מידי יום ברכבת ישראל בחודשי הקיץ, רבות מהן בדרך למרכזי הבילוי ולנמל התעופה, בדרך לחופשות הקיץ. מטבע הדברים, נרשמות מידי יום בקיץ מאות אבידות, ועובדי רכבת ישראל המסורים עושים מאמץ להשיבן במהירות, לא פעם בעזרת נוסעים אחראיים וטובי לב כמו עדן בן שטרית, במיוחד כאשר מדובר על אבידות שנשכחו ברכבת בדרך לטיסה לחו"ל.

התיק עם הדרכונים, הכסף וכרטיסי הטיסה (צילום: רכבת ישראל)

התיק נשאר בתחנת הרכבת בת גלים

הבוקר (רביעי 5/7/23) עלו שני הצעירים אמיר ומחמוד על רכבת מתחנת חיפה בת גלים אל תחנת נתב"ג, בדרך לחופשה בחו"ל אותה תיכננו זמן רב. אך התיק שלהם ובו כל כל הכסף לחופשה, עשרות אלפי שקלים, כרטיסי הטיסה, דרכונים ועוד, נשכח ברציף התחנה ולא עלה איתם לרכבת.

החברים אמיר ומחמוד בתחנת הרכבת, בדרכם לחופשה בחו"ל • צפו

(צילום: רכבת ישראל)

שניות בודדות לאחר מכן הגיעה לרציף עדן בן שטרית, תושבת חיפה שהיתה בדרכה ללימודים בתל אביב. עדן ראתה את התיק, ולאחר שווידאה שלא מדובר בחפץ חשוד, גילתה את התכולה היקרה שנמצאת בו, ומיד החלה בניסיונות איתור של בעלי התיק באמצעות הפרטים המזהים שהיו בו. בנוסף התקשרה עדן לבן משפחתה, מנהל תחנת עתלית ברכבת, אשר מיד יצר קשר עם פקח הרכבת עליה עלו הצעירים, אסף יצחקי, שאיתר אותם ובישר להם שהאבידה נמצאה.

עדן ממהרת למצוא את בעלי התיק – בתחנת הרכבת • צפו

(צילום: רכבת ישראל)

הטיסה בעוד מספר שעות

על מנת שהחברים לא יפספסו את טיסתם, התנדבה עדן לשמור על התיק ולהביא אותו אישית עד מחלקת האבידות בתחנת ת"א סבידור מרכז, שם היא נפגשה עם איציק שיטרית מנהל מחלקת האבידות ברכבת ישראל, ועם שני החברים שאספו את התיק, והמשיכו בנסיעתם אל נתב"ג.

עדן שטרית שהשיבה את התיק האבוד (צילום: רכבת ישראל)

"ברגע שראיתי את כרטיסי הטיסה שמתוכננת לעוד מספר שעות, מיד הבנתי את החשיבות של איתור בעלי האבידה במהירות" סיפרה עדן בן שטרית, "אני מאושרת שזכיתי לעשות מצווה ולסייע לשני החברים במציאת האבידה, ומאחלת להם טיסה נעימה וחופשה בטוחה".

לאחר השבת האבדה בתחנת ת"א (צילום: רכבת ישראל)

"התרגשנו לראות את האכפתיות והמסירות של עדן שדאגה להשיב את האבידה לנוסעים שהיא איננה מכירה", מספרים במחלקת האבידות של רכבת ישראל, "מעשים כמו המעשה של עדן ממלאים לנו את הלב, ואנו נעניק לה בימים הקרובים תעודת הערכה על מעשיה."

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

כתבות קשורות לנושא זה

44 תגובות

 1. הסיוט הכי נורא להגיע לטיסה ללא דרכון וללא כסף כל הכבוד לתושיה

 2. שגיא הלא יקר
  לא לקלקל לעדן את התגובובת המחמיאות שהיא מקבלת מהערבים והיהודים כאחד, תמשיך לחיות בחושך , ולא להפיץ רוע גזענות והתנשאות, עד שקבלנו כתבה משמחת בימים קשים אלו בא אחד שחי בחושך לקלקל, להיות יהודי זה להיות קודם בן אדם, מזל שעדן רחוקה ממך שנות אור יא חתיכת ח ו ש ך

 3. כן ירבו אזרחים טובים כמו עדן. אבל איפה התודות של השניים שתיקם הוחזר? אגב,סתם שאלה: מה הם היו צריכים עשרות אלפי שקלים בתיק לנסיעה הזו?

 4. "לאחר שווידאה שזה לא חפץ חשוד"
  איך בדיוק היא ווידאה את זה?!
  פעלה בניגוד לנהלים היה צריך לדווח מיד ולהרחיק את הציבור מהרציף

 5. לבחור שכתב ש"רק אצל יהודים זה קורה": אני דווקא שמעתי שבשנת 2011, בבולגריה, מצאה בחורה קתולית תיק בתחנת האוטובוס (לא רחוק מהכנסיה) והחזירה אותו לבעליו היהודי. אבל זה מקרה נדיר. ברוב המקרים זה קורה רק ליהודים שהם העם הגזעני הנבחר.

  • יש יהודים טובים מוסלמים טובים ונוצרים טובים
   שיכלו לחיות יחד בשלום ובהרמוניה
   והכל מתקלקל בגלל
   יהודים רעים, מוסלמים רעים ונוצרים רעים .

   חבל.

 6. תשמעי..אני לא רוצה להגזים, אבל כנראה את אחת ממיליון.לא כולם היו מחזירים סכום כסף גדול.סחטיין על היושר

 7. למרות ואני לא צד בעניין אך בחרתי להגיב על הכתבה זו.
  עדן הגדולה. אני מצדיע לך באופן אישי. תודה רבה רבה רבה

 8. כל הכבוד לעדן. אך אין דבר כזה- לוודא בעצמך שלא מדובר בחפץ חשוד… כל חפץ הוא בחזקת חשוד טם לא נמצאו הבעלים. כאן היה מדובר בכרטיס טיסה, אך באותה מידה יכחה לגלות בפנים פצצה…חפץ חשוד צריך להודיע בדחיפות למנהל התחנה, ולא להתקשק לבן הדוד שמנהל תחנה אחרת..

  • ישר כוח ,ילדה,בימים טרופים אלה,את התעלת על כול היצר שתמון במין האנושי ופשוט הוכחת שעדיין קיימים אנשים בעלי מצפון ורוחב לב ענק שבורא עולם יעניק לך כול שתחפצי אמן

 9. עדן! את מלאך! כל הכבוד לך! הצלחת להציל חופשה לחברה ולגרום להאמין בנשמות טובות כמוך! שיהיה לך המון בריאות, פרנסה טובה, אהבה ולימודים קלים ומעניינים! ♡ ה'. בבקשה יותר אנשים כאלו ואנו נציל את העולם שלנו! 🙂

 10. אין כמו עם ישראל !!!! זה קורה רק אצל היהודים!
  עדן הצדיקה ! ה' ישלם לך על מעשייך הטובים. עשית קידוש השם. כולם רואים מה זה לב של יהודי

  • אני דווקא שמעתי שבבולגריה, בשנת 2011, מצאה בחורה קתולית תיק בתחנת המטרו והחזירה אותו לבעליו. אבל זה מקרה נדיר. בדרך כלל זה קורה רק אצל היהודים.

  • אני דווקא שמעתי לאחרונה שבבולגריה, בשנת 2011, מצאה בחורה קתולית תיק שנשכח בתחנת האוטובוס והחזירה אותו לבעליו. אבל זה מקרה נדיר. בד"כ זה קורה רק אצל יהודים.

  • יש יהודים טובים מוסלמים טובים ונוצרים טובים
   שיכלו לחיות יחד בשלום ובהרמוניה
   והכל מתקלקל בגלל
   יהודים רעים, מוסלמים רעים ונוצרים רעים .

   חבל.

  • רק אצל יהודים… מה אתה אומר… אולי כי הם לא היו יהודים והיא כן.. או סתם כי אתה גזען…. יש לי חדשות עבורך.. אנחנו היהודים לא המצאנו לא את המוסר ולא את טוב הלב….

 11. עדן יקרה, כל הכבוד.
  ראויה לכל שבח.
  את מודל לאזרחות טובה ואכפתיות .
  תצליחי אמן בכל מעשייך.

 12. כל הכבוד לעדן !
  כן ירבו כמוך אנשים הגונים וישרים.
  ולא הייתי מצפה לפיצוי כספי על השבת אבידה הבחורים הצעירים בטח חסכו כל שקל לטובת הנסיעה שלהם ולא חושב שהיה מקום שיפרישו לעניין זה ממה שאמור לשמש אותם!
  די באמירת תודה וחיבוק להבעת הערכה והודיעה על המעשה הנאצל שלה.

 13. כל הכבוד לעדן על התושיה והרצון לעזור מבלי לקבל תמורה, ולהשיב אבידה לבעליה. זה לא מובן מאליו. כפי שרשמו לפני עדן מלאכית אצילת נפש, והלוואי ירבו כמוה . אני במקמם הייתי מעניקה לעדן מתנה כספית . מגיע לה אף שלא ביקשה זאת . אולי חי פה יפתח אתר למעשים טובים, שיפרסם בכל עת שיוודע לו עליהם, זה גורם לאנשים שיקראו על המעשים הטובים ללמוד מהם, ואולי לרצות להיות כמוהם עושי טובות וחסד .

 14. מעריץ אנשים כמוך
  אנושיות טוב לב
  מצפון ויושר

  תודה על המסר
  והשימחה בלב
  עבור החברים
  שטעם החופש
  יגדל פי אלף
  עבורם.

 15. בחיים לעיתים פוגשים" מלאכים ומלאכיות", שקיבלו חינוך טוב בבית ההורים. לשני הבחורים, תבדקו טוב , היכן נשאר הראש שלכם. כדאיי שיהיה איתכם בחופשה. בילוי נעים. . סיפור נפלא. תודה.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

טירת כרמל מתחדשת: קורס התחדשות עירונית לתושבי העיר

במרכז היזמות והחדשנות בטירת כרמל התקיים ביום שלישי 28/5/24 המפגש הראשון במסגרת קורס בנושא התחדשות עירונית. הקורס, שנפתח במסגרת הכשרות מקצועיות לבעלי דירות, הוא...

נחלים בצפון מזוהמים – הכניסה מסוכנת

משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מודיעים לציבור המטיילים ולמועצות האזוריות והמקומיות על תוצאות חריגות בדיגום מים שבוצע לבחינת מצב הזיהום בנחלים בצפון.לנוכח תוצאות אלו,...

קריית ביאליק אירחה את חידון ביאליק זו השנה ה-13

זה כבר הפך למסורת שקריית ביאליק מארחת את חידון ביאליק ומיוצגת בו בכבוד על ידי תלמידי בתי הספר בעיר. השנה (2024) התקיים החידון בסימן 90...

אבא ליום אחד…..וחוזר חלילה • סיפור קצר

מתאים לקריאה גם לילדים! מתחם של שלושה מגרשי כדורגל שימש בעבר הרחוק את השחקנים בחיפה. עבר ישן שהיה קרוב להקמת המדינה. מגרשי הבכירים "מכבי" ו"הפועל"...

סמים בחיפה • כ-1.5 ק"ג סמים נתפסו על-ידי פקח עיריית חיפה

(חי פה) - פקחי עיריית חיפה הגיעו לאירוע אלימות במשפחה ומצאו שקית מלאה בחומר החשוד כסם מעיריית חיפה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: מהלך סיור...