הצביעו בסקר: האם יש ירידה בכמות החזירים ברחובות חיפה?

(חי פה) - עיריית חיפה עושה מאמצים לדילול בירי...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...
באנר גורדון 230524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש
באנר קריית אתא עצמאות 080524

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

מטרדי הרעש נמשכים ומפרים את שלוות תושבי השכונה בחיפה • צו פירוק הרמקולים לא יושם

(חי פה) – תושבי שכונת נווה שאנן בחיפה ממשיכים להתלונן על קבלת השבת הקולנית, במהלכה מושמעים שירים חסידיים בעוצמות גבוהות באמצעות רמקולים שהוצבו על גג בניין במרכז זיו. התושבים: "מדובר בהפרת סטטוס קוו" – "כפייה לכל דבר".


כזכור בחודש מרץ האחרון פורסם בחי פה על כך שתושבי השכונה מתלוננים על כך שנכפה עליהם לקבל את השבת באופן שעבור חלקם הגדול מפר את שלוותם, במיוחד באזור מרכז זיו, זאת בעקבות השמעת שירי שבת בווליום מוגזם לטענתם, באמצעות רמקולים שהוצבו על גג אחד המבנים ברחוב שלום עליכם.

התושבים הביעו מורת רוח והגישו תלונות לעירייה על הפרת שלווה ורעשים בלתי סבירים מאז עברו שלושה חודשים ונכון להיום כלום לא נעשה ומדי שעת כניסת השבת בכל שבוע השירים מושמעים שוב ושוב. התושבים ממשיכים להתלונן ומנהל אגף תלונות הציבור יוסי כהן אף שלח לאחד התושבים מכתב בו כתוב העירייה הוציאה צו פירוק והסרת הרמקולים.

אם לא די בכך איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה ערך בדיקה מטעמו, בה נמדד הרעש במקום, בעקבותיו שיגר מכתב לעיריית חיפה בתחילת חודש יוני (7/6/23) עליו חתום נדב ברזלי רכז אקוסטיקה וקרינה איגוד ערים אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה, בו מצוין כי חשיפה למפלסי רעש שנמדדו בבדיקה והגיעו ל-90 דציבל (A) המסוכנת לבריאות.

תוצאות מדידת רעש

מפלסי הרעש המקסימליים שנמדדו הגיעו ל-90 דציבל (A) חשיפה שנחשבת מסוכנת לבריאות

בדו"ח מדידת הרעש של איגוד ערים להגנת הסביבה מפרץ חיפה שנערכו במקום, נכתב: "מפלסי הרעש המקסימליים שנמדדו בעת הפעלת הרמקולים ביום המדידה הגיעו ל-90 דציבל (A). חשיפה למפלסי רעש אלה ובמשך זמן זה נחשבת מסוכנת לבריאות. תליית רמקולים חיצוניים והשמעת מוסיקה תחת כיפת השמיים גורמת לאחרים למטרד בכפייה, ויש להתחשב בכלל הסביבה".

המלצות:

"יש לפנות לבעל הנכס ברחוב שלום עליכם 3 חיפה, עם דרישה אליו ולשוכר שמאפשר מגג מבנה השכירות הפעלת רמקולים באופן זה – יש להסיר לחלוטין ובאופן מיידי את הרמקולים והפסקת השימוש במגביר קול או מכשיר כיוצא בו באזור מגורים לצורכי פרסומת או הודעות".

צו לפירוק רמקולים נווה שאנן

תושב השכונה, סטודנט בטכניון (שמו שמור במערכת) סיפר בשיחה לחי פה:

"אני חווה את זה קשה מאוד. אני חרדי שיצא בשאלה וכיום מנהל אורח חיים חילוני. יש לי טראומה וכשאני שומע את המוזיקה החרדית אני נכנס לחרדות ומתקשה לישון. בנוסף, קשה ללמוד ולהתרכז. צריך להבין את עוצמת הרעש, המרחק בין הטכניון למוקד הרמקולים כשני קילומטר וזה חזק ומרעיש בעוצמות מטורפות. בעיריית חיפה הבטיחו כי הנושא מטופל וכי בעל הבניין התבקש לפרק את הרמקולים אך זה לא נעשה. זו כפייה לכל דבר".

מימי פרץ (אלבום פרטי)

מימי פרץ, פעילה ותושבת נווה שאנחנו מספרת בשיחה לחי פה:

"לי אישית זה לא מפריע כי אני לא שומעת את זה בתוך הבית שלי. אבל ללא ספק מדובר בהפרה של הסטטוס קוו, כי זה לא דבר שהיה קיים. אני שומעת הרבה הדים ותלונות מהתושבים שאומרים שזה מאוד מפריע להם, מרעיש ומהווה מטרד לכל דבר. אני חילונית והילדים שלי דתיים ושומרי מצוות ואני מכבדת כל אחד אבל חושבת שלא צריך להשמיע את זה בקולי קולות ולהפר את שלוותם של אלה שלא דתיים או שומרים. שכל אחד יקבל את השבת באופן פרטי. ברגע שזה מפריע לאוכלוסייה ולקבוצה מסוימת זו הפרה של סטטוס קוו. זה מפר את השלווה ומפר את האיזון".

תושב נוסף, המתגורר ברחוב בו מותקנים הרמקולים, מספר לחי פה:
"אנחנו רגילים לזה שנווה שאנן היא שכונה מעורבת בה חיים דתיים וחילונים במשך עשרות שנים. הפעולה הזאת למעשה שבה מקבלים את השבת מתאימה לשכונות בעלות צביון דתי חרדי. מעבר לנקודה הזאת כל הפרעה לציבור לטעמי היא לא תקינה גם נושא המואזין שמשמיע את התפילות באזור הדר והעיר התחתית שגם שם יש תושבים שהרעש כרעש ציבורי מפריע אבל ההבדל הוא שהמסגדים האלה קיימים כבר שנים רבות עוד לפני שהשכונות שינו את אופיין הרמקולים בנווה שאנן הם רמקולים חדשים שהוצבו לאחרונה זו השתלטות חדשה על המרחב הציבורי בעוצמות רעש חריגות מאוד".

יו"ר איגוד ערים להגנת הסביבה, עו"ד שרית גולן:
"הדו"ח עם ההמלצות שלנו מדברים בעד עצמן ואנו מצפים שהעירייה תשתמש בסמכויותיה כדין להסרת המפגע הפוגע באלפי תושבים".

יחיאל לוי, מנהל ארגון "נועם קדושת השבת" מסר לחי פה בתגובה: "נא לפנות לממשלה כדי להוציא את חוק המואזין כדי שנדע לעשות מה שהחוק אומר כולל רמקולים של שבת.
לתושבי חיפה לא מפריע קריאות המואזין 5 פעמים ביום אבל רמקול של פחות משתי דקות שירי כניסת שבת כן מפריע".

מעיריית חיפה לא נמסרה תגובה.

הדו"ח המלא מאת איגוד ערים להגנת הסביבה – חיפה

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

73 תגובות

 1. מוזמנים לכל אחד מישובי הגליל,
  רק ששם מדובר בתפילה בערבית מתוך המסגדים.

 2. הפתרון הוא פשוט: תגשו לארון חשמל בחדר מדרגות של הבנין איפה שהרמקולים מוצבים, ותורידו את השאלטר.

 3. גם קול המואזין תאמינו לי שמפריעים מאוד גם לערבים הנוצרים בהדר והמוסלמים כנירא ירצו להגיד משהו על פעמוני הכנסיה. העניין פה הוא פחות הרעש אלא העדר חוק ברור לגבי דציבלים, איזור, שעות ופרקי זמן מותרים. לגבי הפרת סטטוס קוו אין טעם לדבר כי הרי ערבים ובעיקר חרידים מתרבים מהר יותר מאוכלוסיות אחרות.
  היינו רוצים ששתי האוכלוסיות האלה ידברו אחת עם השנייה עם כל הקלפים על השולחן ויפסיקו להילחם על גב אנשים אחרים (שהן עדיין רוב האוכלוסיה)

 4. שכולם ממוקמים לי מחוץ לחלון חדר השינה, פועלים מ6 בבוקר ללא הרף עד 12-1 בלילה ומרעישים כמו תחנת כוח.
  כפייה?

  הסלקטיביות שלכם לגבי מה כפוי ומה לא היא מהמפגרות שיש

 5. וההבדל בין זה לבין שיר שמשמיעים בנולה סוקס?
  אם הלחן יהיה סטייל lo-fi יחליק לכם יותר טוב בגרון?
  וואו יעני

 6. התגובה של מפציץ השכונה ביהדות הרמקולים , אה, תנועת נועם כמה נעים, היא -למה הם? בחיפה יושב תעמלן שבמקום לכבד בני אדם ממציא תרוצים ברמת גן. חוסר ליבה או חוסר לב? חוסר אכיפה.

 7. כל רעש ציבורי ולא משנה אם מגיע מרמקולים או רעש מוגבר שמגיע מתוך דירה הוא תמיד כפיה על אלו שנאלצים לסבול את הרעש. לצערי חיים במדינת עולם שלישית שחוקי הרעש כמעט ואינם נאכפים.
  כל אחד עושה כבשלו, כמו במדינה פרימטיבית ולא מדינה מערבים מתקדמת.
  זו מדינת ישראל. מדינה שרבים האזרחים בה שהם בעלי יכולות מוחיות מאוד נמוכות וכתוצאה מכך ההתנהגות היא בהתאם.
  זה בא לידי ביטוי ברעש ללא התחשבות, זה בא לידי ביטוי בכך שאנשים שמים רגליים על מושבים בתחבורה ציבורית. זה בא לידי ביטוח שאנשים משוחחים בטלפון בתחבורה ציבורית כאילו שזה לא אמור להפריע לאף אחד.. הישראלים במספר גדול אינם יודעים נימוסים בסיסיים. מדינה של פרימיטיבים. זו האמת

  • צודק, צודק אבל תחשוב איזה גן עדן פה לעומת השכנים בסוריה. הכל יחסי. בנתיים בו נתמקד על הפרעות ש-משפיעים על כמויות גדולות של אנשים. בלונדון יש שוטר אחד ל 20 אנשים, פה יש יותר רבים ועממים מאשר שוטרים ברחובות כך שזה לא ריאלי לטפל בכל נער ששם רגלים על המושבים.

  • אני מניח תיקים בדכ מלאים בניירת/העתקים. הנוהג לנוח שם קיים מהתקופה הדי-ארוכה שלא היו נוסעים לצערי תמיד – תמיד היה איזה הזוי זקן נמוך/זר שהתמרמר על ה'לוקסוס'..

  • אני מניח תיקים בדכ מלאים בניירת/העתקים. הנוהג לנוח שם קיים מהתקופה הדי-ארוכה שלא היו נוסעים, אך לצערי תמיד – תמיד היה איזה הזוי זקן נמוך/זר הודי-רוסי-מוזר שהתמרמר על ה'לוקסוס'..

  • ! הערה לערכים: בקשה למחוק תגובות כפולות (נוצרות בטעות) ולבחור אחת (יצרתי בטעות העתק — האחרון מדוייק יותר).. כולל זאת שמהווה רק .. הערה לערכים..

 8. לכל ה"יהודים" עמי הארצות, שכל כך רוצים להדמות למואזין – אני מבין שרמקולים הם במקום ארון הספרים אצלכם, אבל אם הייתם פותחים פעם ספר, אולי הייתם מכירים…

  "שאל גלח אחד לר' יוסף קרא: “מפני מה אין לכם כשכושים (פעמונים)? אמר לו: בוא עמי. הלכו שניהם לשוק ושמעו סוחרי דגים מלוחים שמכריזים עליהם בקולי קולות. אחר כך הלכו לשער הדגים המשובחים ולא היו מכריזים עליהם. אמר לו מפני מה הם עושים כך, אמר לו: הסחורה המשובחת מכרזת על עצמה ואינה צריכה להכריז, ולכך אין לנו כשכושים”.

 9. כל הכבוד לכם יהודים יקרים תמשיכו הכל בסדר אתם לא מפרעים כאשר היהודים מקבלים את השבת בשירים מה עוד שהשעה היא מותרת אבל יש "יהודים" שסבלים מעצם היותם יהודים אז נראה אותכם מתלוננים נגד המואזין מרחוב עוספיה שבחליסה שבארבע לפנות בוקר צורח מהמסגד ונשמע ברמות ספיר אתם לא תעזו להתלונן נגדו כי הם ישחטו אותכם מנוולים וגזענים שכמותכם אתם בושה לעם היהודי אתם בטח גם הדגלנים מחורב שבמוצאי שבת ממררים לנו את החיים ובנוסף סוגרים לנו גם את הדרכים צבועים שכמותכם

 10. זו לא בעיה שונאי יהודים הבעיה היא שברמות ספיר שומעים את המואזין מהמסגד בחליסה לפעמים לפנות בוקר מוקדם שיש שקט צועק מהמסגד. וזה בסדר לדעתכם

 11. רעש, שמהווה מטרד לציבור אינו תקין. לא משנה מה השפה, הרקע או הדת. פשוט חייבים לכבד את כולם. לבחון כל רעש ולהחליט לגבי כל אחד בנפרד.

 12. איפה ואיפה, נסו לבנות פרגולה תראו כמה מהר יגיעו אליכם פקחים עם קנסות
  למגזר החרדי שעובר על החוק העירייה ברשות קליש מעניקה פטור מעברות עירייה ,
  לא נורא לא נשאר לקליש עוד הרבה זמן
  להרוס לנו את העיר

  • פקח עירייה קבוע, יושב ליד בית חולים כרמל, במיוחד כשכל החניות בתשלום אזלו. 500 שח כנס לאדם שכל אשמתו הייתה להיות חולה בתקופה הלא נכונה. בפועל אין עם מי לדבר. הייתי הולך באוטובוס … אם הייתי באירופה.

 13. המטרה של הרמקולים היא כוחנות גסה והפגנת עליונות במרחב. כל הדתיים יודעים מתי נכנסת שבת ולא זקוקים שיודיעו להם, ומי שבמקרה פספס רק צריך לפתוח עיתון, גוגל או לספור כוכבים.
  אין לזה שום מטרה פרקטית חוץ מהשתלטות זוחלת. זה מתחיל ברמקולים ונגמר במדרכות נפרדות וביצים על ילדות שלובשות חצאית מעל הברך. תפסיקו כבר להיות חמורו של משיח אחרת יירקו עליכם ואתכם מחוץ לשכונה שלכם.

  • לפעמים צריך לחזור על דברים ברורים אלה כי הרי הפראירים לא מתים אלא רק מתחלפים בחדשים.

 14. לידיעתך, אנחנו תושבי כרמל מערבי סובלים מאוד מהמואזין. 2023 שהמתפללים של שני הצדדים ישתמשו בטכנולוגיות עדכניות. נמאס לנו לסבול, אנחנו מחפשים מקום מגורים אחר, כנראה כבר מחוץ לחיפה.
  יחוקק חוק המסגדים והרמקולים. אמן.

  • זה בדיוק מה ש-קוונות שלהם היו: להגדיל את שטח השפעתם.

 15. המואזין של הערבים יותר גרוע מלשמוע אללה ווכבר
  ושירים לפני שבת אותי משמח שאני שומע מואזין מרגיז אותי ואת המתים בחיפה

 16. מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך וגם לא לשכניך ותושבי שכונתיך והכי טיפשי זה ללקוחותיך ….

 17. המואזין בשכונת חאליסה מפריע מאד. במיוחד לפנות בוקר.
  הרמקולים שהותקנו ברחובות תחתנו כמו רח' רבי עקיבא ורמת ויז'ניץ, ממש מהווים מטרד. כל יום שישי כבר בשעות אחה"צ המוקדמות. המוסיקה הולכת וגוברת במשך שעה-שעתיים לפני כניסת השבת! לפני שנים היה מקובל להתריע רק על כניסת השבת. זה כבר לא ענין של דת זו אחרת. זה מטרד. זו כפייה במרחב הציבורי. יש חוק וצריך לכבד את החוק.

  • זה הבעיה:
   אפילו שיש חוק – אין קביעה ברורה של אחראיות וענישה

 18. הפתרון של השכנים פשוט .
  להתקין רמקולים זהים אשר ינגנו את אותם השירים ובאותה העוצמה, חצי שעה לפני כניסת השבת, ושוב חצי שעה לאחר כניסת השבת. נראה את השכנים לומדים מהמנגינות המתנגנות מתי כניסת השבת….

  • סוף סוף עצה מעשית. "על תעשה לזולת …. "
   עדיפות ל- Bach בבקשה.

  • לא כולם מבזבזים נרות (אלא בהפסקת חשמל בלילה). את צריך להניח פחות לגבי הזולת

 19. שירים מסורתיים ובעברית זה מוקצה אבל אף אחד לא מדבר ולא מזכיר את השירים בערבית שכל הערב שרים כמו תנים מיוחמים בקולי קולות ואף אחד לא משתיק או מנמיך

 20. שקודם יפרקו את הרמקולים של המסגדים. מה זה חשוב כמה זמן הם קיימים? מטרד זה מטרד.
  אחר כך שיסגרו מסעדות ערביות כמו שוואטינה בטיילת בת גלים, אשר פתוחה בערב יום הזיכרון, ומשמיעה מוזיקה חזקה, ושיקנסו אותן.
  אחר כך שיפזרו חתונות רועשות שמתקיימות בכבביר בערב יום הזיכרון, יקנסו ויאסרו את המארגנים.
  אז, ורק אז, צריך לטפל במוזיקה החרדית הרועשת.
  זה גם נראה לי חשוד שחרדים משמיעים מוזיקה בערב שבת. בערב שבת הרי השבת כבר נכנסת, ואסור לחרדים להשמיע מוזיקה מכל סוג שהוא.
  כנראה שזה באמת לוקח רק כשתי דקות.
  בשנות הששים הסבא וסבתא שלי היו גרים ברחוב גאולה, וכחצי שעה לפני כניסת השבת היתה עוברת ברחוב מכונית וצופרת,מכדי להכריז שעוד מעט תיכנס השבת.
  לאף אחד זה לא הפריע.

  • כלומר:
   אם את רוצה לבקר אותי קודם תהיה את מושלם ו-לגבי הגדרת ה- "מושלם" זה יש לנו שיחה נפרדת.

 21. מעניין מאוד,
  אולי יפרקו את הרמקול של האנטישמים מכבביר שעושים את אותו הדבר רק מסיבות אחרות?????

 22. ומה עם המואזין והחתונות בשכונת כאבביר של עדת האחמדאים עליה נמנית הכתבת? אין לזה סוף

 23. אין ספק שצריך להקים מסגד ברחוב שלום עליכם והמואזין יכריז אללה ואוכבר. לשם איזון האוזניים ולהעיר את אלוהים משלוותו

  • זה כנירא מאוד מצחיק לראות מ- ל- "מעלה" את הטפשוט של בני אדם אלא אם זה פרי עבודתך 🤣

 24. כרגיל מעירית חיפה אין תגובה. פשוט , משום שעירית חיפה לא קיימת. הם מתעלמים מתושבי העיר ואנחנו נתעלם מהם ביום הבחירות…

  • אלא אם בן שלך יתקבל לעבוד בעירית חיפה ואז דברים יסתדרו.

 25. כפייה דתית אלימה על השתלטות תוך עבירות על החוק.
  הרשות נדרשת לאכיפה ממשית וקנסות אדירים על בזלזול המכוון בחוק ובתושבים

  • כפייה דתית לפי החוק – אינה "כפייה דתית".
   זה מה שקורה כש- חוק לא קיים או שהוא בעל חורים בגודל של פרה נמוכה.

 26. ומה עם המואזין בואדי סאליב. יום ולילה. למה לא מורידים אותם. כאן לא ערב הסעודית. זו מדינת יהודים.

  • גם בערב הסעודית לא מגיע להם לסבול ככה. גם דתיים לא בדיוק בוחרים לשמוע מוסיקה בצורה כפויה ובקולי קולות. זה לא בסדר, בשום דת, נקודה.
   כל הדתות האלו כופות את הנוכחות שלהן על כל הסביבה, אחר כך דורשות התחשבות ויחס שווה והוגן. וואלה לא מגיע להם, כל זמן שהם יוצאים מגדרם להפריע לכל האחרים לחיות את חייהם כפי שבחרו

 27. ומה עם המואזין מחריש האוזניים כל יום בואדי סאליב ? זה לא פעם בשבוע אלא מספר פעמים ביום ובשעות הבוקר המוקדמות

  צריך שיהיה חוק אחד לכולם

 28. אני מאחלת למתנגדים של 5 דקות בשבת של מוזיקה כייפית שיגיע להם דייר המגזר הערבי וישים מוזיקה ערבית כל יום כל היום ושהמרפסת שלו תהיה מלאה באורחים שיפריעו לשכנים אז,נראה אותם כי עד עכדיו המואזין לא מךריע להם

  • אסתר ולמה חייבים לאנוס מישהו להרשיב לרעש, אם אפשר להנות משקט נעים?
   אף דת לא צריכה לכפות את הנוכחות שלה על אף אחד, גם בתור דתי לא הייתי רוצה שיעשו לי חור באוזן עם מוסיקה שלא אני בחרתי, ולא הייתי מעז לכפות את המוסיקה/רעש שלי על אף אחד אחר.
   פשוט חוצפה והתנהגות בלתי מתחשבת בלשון המעטה. לא פלא שהדתיים (מכל דת) ממאיסים על עצמם את כוווולם

 29. לא מבינה מוזיקה חסידית מפריע לכם אתם רוצים לשמוע בימקום זה אוליי את המואזין
  מרגיעות אפשר לבקש בדרכי נועם. להחליש ולא להתנגח בהן
  תהיו יהודים טובים לאחים שלכם

  • לא זה ולא זה, תודה. זכותם של תושבים לחיות חיים סבירים, ולא משנה מי מקור המטרד. זה שבמגזר הערבי מטרדי הרעש קשים יותר, לא הופך מטרד רעש אחר לטוב.

  • גם קול המואזין תאמינו לי שמפריעים מאוד גם לערבים הנוצרים בהדר והמוסלמים כנירא ירצו להגיד משהו על פעמוני הכנסיה. העניין פה הוא פחות הרעש אלא העדר חוק ברור לגבי דציבלים, איזור, שעות ופרקי זמן מותרים. לגבי הפרת סטטוס קוו אין טעם לדבר כי הרי ערבים ובעיקר חרידים מתרבים מהר יותר מאוכלוסיות אחרות.
   היינו רוצים ששתי האוכלוסיות האלה ידברו אחת עם השנייה עם כל הקלפים על השולחן ויפסיקו להילחם על גב אנשים אחרים (שהן עדיין רוב האוכלוסיה)

 30. כל עוד המכשפה היא ראשת העיר לא יזוז כלום. רב מצביעיה מגיעים מהחרדים אז רוקדת לפי החליל שלהם. אחוות פרזיטים. בסוף אוקטובר נפטר ממנה ואולי יזוז משהו.

  • איזה שטויות. שקרים והסתה.
   ראשית, אתה נותן הרבה יותר מדי קרדיט לחרדים שיצביעו עבור אישה ועוד חילונית.
   שנית, מה הקשר? עד שנושא זה בכלל מגיע לראשת עיר יש אינספור שלבים שבהן ניתן לעצור את המעשה המגונה הזה.
   את הטענות תפנה למקום הראוי להן, מי שאחראי למקור רעש זה, מי שמעודד אותו, ומי שתפקידו לאכוף את הצו שהוא כנגד ועדיין לא ביצע זאת.

 31. צריך גם לפרק את הרמקולים של הישיבה הספרדית ברחוב הגליל 58 בנווה שאנן בעיר. כל שישי הם עושים רעש מחריד. לא פלא שהשכנים אפילו חובשי כיפות סרוגות חמים עליהם אש.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תאונת עבודה בחיפה: פועל נפל במהלך עבודתו

(חי פה) פועל נפל במהלך עבודתו באזור התעשייה חוף שמן בחיפה. ממד״א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 05:37 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב כרמל על פועל שנפצע במהלך עבודתו באזור תעשייה חוף שמן...

תאונת דרכים בחיפה: 2 רוכבי אופנוע נפגעו מרכב

(חי פה) - 2 רוכבי אופנוע שנפגעו מרכב בשדרות ההגנה בחיפה ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 15:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א...

קריאה להחזרה (ריקול) – שמן זית כתית מעולה "GAVELIR"

הודעה זו היא בנוסף להודעת ריקול קודמת, עליה דיווחנו ב-31/05/24 ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חברת הזית שיווק שמן זית פארק התעשיה קדמת...

"אליפות שבועות", תחרות הטניס הארצית, הגיעה לסיומה

מרכז הטניס והחינוך חיפה אירח את אליפות שבועות לטניס לנוער ע"ש נחום ברק. לראשונה, התחרות התקיימה רק במתכונת זוגות. ביום חמישי 13/06/24 הגיעה לסיומה התחרות...

לילה של אמנות במגדל ארמון בחיפה • 23/06/24

מגדל ארמון המשופץ ייפתח ללילה אחד של מופעים • אירוע חינם לקהל הרחב מגדל ארמון המחודש, מהמבנים האייקונים ביותר בחיפה, יפתח ללילה אחד את חלליו...