הצביעו בסקר: האם יש ירידה בכמות החזירים ברחובות חיפה?

(חי פה) - עיריית חיפה עושה מאמצים לדילול בירי...

"יצאתי מהמים כולי כחולה" • בילוי בבריכה בחיפה

(חי פה) - מתרחצים בבריכת "גלי חיפה" גילו בצאתם...

שינויים בתנועת הרכבות • לא תתאפשר נסיעה רציפה בין חיפה לת"א

שינויים זמניים בתנועת הרכבות באזור עתלית ביום שישי 5/7/24...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

בגלריית מוחין בחיפה – כשהתותחים רועמים המוזות אינן שותקות

בעיר התחתית בצהרי יום שבת (4.5.24) נפתחה תערוכה אשר...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

תושבים מתלוננים: "עיריית חיפה משגרת חשבונות לתשלום באיחור ומחייבת אותנו בפיגור"

(חי פה) – תושבים רבים מתלוננים על קבלת חשבונות מים וארנונה אחרי המועד האחרון לתשלום ומקבלים בחשבון הבא תוספת פיגורים. בעיריית חיפה שוללים את הטענות ואומרים: "ככל הידוע לנו לא קיימת כל חריגה במועדי משלוח הודעות הדרישה אשר נשלחות לכל התושבים בעת ובעונה אחת".

בחודשים האחרונים תושבים רבים מתלוננים על כך שהם מקבלים את חשבונות הארנונה והמים ביחד, אך במקרים מסויימים, חשבון הארנונה מגיע אחרי שכבר עבר מועד התשלום האחרון, להבדיל מחשבון המים. כך שבחשבונות הבאים הם מגלים שהם מחויבים בפיגורים בסכומים של 13 ש"ח ו- 28 שקלים – תלוי בסכום.

יש תושבים שבכלל לא מקבלים את החשבון הדו-חודשי בזמן ובחשבון הבא הם מקבלים סכום עבור ארבעה חודשים, כולל חיוב על פיגורים.

חלק מהתושבים אף קיבלו דרישה לתשלום שנתי, באמצע השנה ואף נקנסו על כך שלא שילמו שנה קדימה, למרות שמדובר בתשלום שאינו חובה.

במערכת חי פה מתקבלות תלונות רבות בנושא כך שאם מחשבים את הפיגורים והריביות הנגבים מכל תושב, בעקבות התקלות של העירייה, יש לשער כי תשלומי הפיגורים ממלאים את קופת העירייה בסכומים שאינם מגיעים לה.

חשוב לציין כי גם המענה הטלפוני לא תמיד זמין וברוב הפעמים בהן מתקשרים, על מנת לדבר ולברר עם נציג, מקבלים מענה אוטומטי שבסופו השיחה מתנתקת במשפט "תודה שהתקשרת לעיריית חיפה".

אם נציג עונה זה רק במזל. בבדיקה מול העירייה הם טוענים כי לא ידוע להם על חריגה במועדי משלוח הודעות הדרישה אשר נשלחות לכל התושבים בעת ובעונה אחת.

דוגמה למכתב התראה עם חיוב של 16 שקלים בגין פיגור לכאורה בתשלום הארנונה השנתית – מכתב שנשלח באמצע שנה במקום תשלום דו חודשי עבור מאי יוני !!

מכתב התראה שהתקבל באמצע שנה עם דרישה לתשלום של הארנונה השנתית

דוגמה נוספת שחוזרת על עצמה: דרישת תשלום ארנונה עם חיוב פיגורים מתשלומים קודמים זאת כאשר המכתב נשלח ללקוח לאחר מועד התשלום האחרון. מכתב זה נשלח ב 22/5/23 כאשר מועד התשלום האחרון הוא 1/5/23. חשוב לציין כי זה חוזר על עצמו.

מכתב לתשלום ארנונה שהתקבל ב 22/5 כאשר המועד האחרון לתשלום 1/5

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

"חשבונות ארנונה ניתנים לתשלום מראש לשנה הקרובה או בפריסת תשלומים דו חודשיים. החשבונות נשלחים באופן סדיר כשבועיים לפני המועד האחרון בו ניתן לשלמם ללא תוספת תשלומי פיגורים. במקרים בהם קיים איחור בתשלום מצורף חיוב הפיגורים לחשבון הבא.

במקרים בהם התושב אינו עומד בהסדר התשלומים, המתחייב על פי חוק – רשאית העירייה לדרוש את יתרת החוב עד לסוף השנה. ככל הידוע לנו לא קיימת כל חריגה במועדי משלוח הודעות הדרישה אשר נשלחות לכל התושבים בעת ובעונה אחת. במידה וקיימת חריגה כזו נבקש לקבל את הודעת התשלום על מנת לברר את הטענה לגופו של דבר".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

26 תגובות

 1. זוהשיטה שהעיריה ברשות ראשת העיר הכושלת סיגלה לעצמה, כדי לגבות מהאוכלוסייה תוספות מיותרות.
  הם עושים את זה באופן קבוע
  זו שיטה לעקוץ!!
  והיא פשוטה להם…

 2. ביטול ריבית הפיגורים מתאים לי-
  תואם לכל הדתות האברהמיות (יהדות, נצרות ואפילו האיסלם
  (וגם לעקרונות שהיו פה מראשית המדינה)).. בהחלט עדיף על גניבה לאור יום (!)

 3. העיריה לא שולחת בזמן. גם כשמגישים במועד בקשה להנחה, הם דוחים במכוון על מנת לגבות ריביות וכספים שלא בצדק.

 4. חשבון ארנונה הוא דו חודשי ומועד התשלום הקבוע מאז ומעולם הוא עד סוף חודש אי זוגי (עליו ועל זה שאחריו).
  באמתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתתת אתם בוכים על זה שדואר ישראל לא מעביר מכתבים?

  שיטת המצליח היא מצד התושב שחושב שנציג בעירייה צריך להרים לו טלפון אחת לחודשיים ולהזכיר לו לשלם מיסי עירייה וכל עוד השיחה הזאת מאמאלה לא מגיעה הוא נהנה מחמת הספק. אנשים בוגרים עם מנטליות של גיל 14.

 5. איזה שבועיים מראש? אני התייאשתי מזמן מהדואר הרגיל ונרשמתי לחשבונית במייל. עכשיו יומיים לפני מועד התשלום ועדיין לא קבלתי! במייל! מעניין מה ההסבר שלהם.

 6. אצלי זה ככה לפחות לפחות בשנתיים האחרונות.
  לא היתה פעם אחת שהחשבון הגיע לפני מועד התשלום, וכל חשבון שבא כולל ריבית פיגורים בגלל זה.
  הגיע הזמן לתביעה ייצוגית.
  כמו שהעירייה יודעת לחשב את הפיגור לכל דירה כך היא תדע גם לחשב את ההחזר בגין הפיגור וכולל ריבית כמובן!

  תביעה ייצוגית!
  מי העו"ד שמרים את הכפפה? יש מספיק עו"ד בחיפה ובוודאות גם הם סובלים מאותה התופעה.

  • או שאת רוצה אולי להוסיף כמה מיליוני שקלים בשנה ממיסים כדי שעיריית חיפה תקים חברת שילוח פרטית ייעודית למשלח חשבונות ארונה?

 7. לא רק שהחשבון מגיע אחרי המועד האחרון לתשלום ומצטברת ריבית, נרשמתי עוד לפני החשבון הראשטון לקבל אותו במייל… ו.. ממ .. לא נשלח במייל (בדקתי גם בלשוניות אחרות), שלחתי פניה, נענתי להירשם שוב ו.. מממ…. התהליך נתקע באמצע, כשניסיתי שוב, נאדה. כתבתי להם שוב ו.. אין תגובה. ייאוש.

 8. זה לא חדש זה כבר מזמן כך אחרי זה מאשימים את דואר ישראל..הדוורית אצלנו לפעמים זורקת בכניסה הראשית לבניין פעם מצאתי את המכתבים ספוגים במים בתוך התיבה כנראה מישהו מצא בחוץ ועשה טובה טרח לשים בתיבה שלי.שמתי לייבוש והלכתי לשלם.הגיע הזמן שיאפשרו לשלם בקלות דרך bit או paybox ושהכל יהיה קל יותר

  • אבל להקליד מספר כרטיס אשראי זה יותר מידי בשבילך?

   תשלם את המיסים שלך ותתקדם

 9. כל תגובה לגבי התנבלות עיריית חיפה…. זה בזבוז זמן ולבטלה.
  ההתנהלות הגרועה ביותק מקום המדינה.
  מזל שבקרוב בחירות

 10. נכנסנו לדירה שכורה בבניין חדש ברחוב חדש, בשנת 2020. מיד הסדרתי את תשלומי הארנונה והעברתי על שמי. בגלל המעבר וכמות הבירוקרטיה ועצם זה שהייתי בתקופת מבחנים פספסנו את זה שלא הגיעה בקשת תשלום על החודשיים הראשונים, עוד לפני שהייתה כתובת לבית בדואר ישראל. מעבר לכך שילמנו כל חודשיים את הארנונה כמו שעון ואפילו הגדלנו לעשות ששילמנו ב2021 שנה מראש את כל הארנונה, לחסוך התעסקות. בפברואר 2022 משום מקום הגיעה הודעת תשלום קנס בלי פירוט ולאחר שביררנו בתשלומי ארנונה, עלינו על כך שמדובר באותם חודשים… כמובן שבתוספת ריבית פיגורים וצמוד מדד. כאזרחים שומרי חוק ומשלמי מיסים מיד פנינו לכל מי שאפשר, ובמוקד הארנונה העירוני פשוט ענו לנו שאין מה לעשות וזאת אשמת דואר ישראל (?!) ועוד ועוד נפנופים. לא הסכמנו לשתוק על הזמן שעיריית חיפה לקחה לה לשלוח לנו את ההודעת תשלום ולא משנה שהייתה קורונה, מדובר במחשב! פנינו למבקר המדינה והם שלחו לעירייה מכתב שעליהם להוריד את ריבית הפיגורים ולא סביר בעליל ששנתיים יקח לעירייה לשלוח בקשת תשלום כבר עם קנס וריבית פיגורים.
  שיטת מצליח! אסור להסכים לעירייה הזו

  • "כאזרחים שומרי חוק"?
   לא שילמתם חודשיים ראשונים של ארנונה,
   איפה החוק ששמרת עליו ואיפה השיטה שהצליחה?

 11. פשוט בזיון..אם מקבלים את החשבון, הוא מגיע לאחר מועד התשלום..את התשלום עבור כל השנה בכלל לא קבלנו.

 12. העיריה אינה לוקחת בחשבון את התפקוד הגרוע, או יותר נכון, העדר תפקוד, של דואר ישראל. שוטרים לעיתים מקשקשים חתימה בשם המקבל וזורקים דואר רשום לתיבת הדואר, או שבכלל לא טורחים להגיע והמדוור מקבל הודעה שניה לבא לסניף הדואר, מבלי שהדואר הגיע אליו.
  אני גרה בבנין בו יש 7 כניסות. הדוור לעיתים שם דואר של כניסה אחת פנימה יותר (מתעצל ללכת) בכניסה של חדר המדרגות שלי. לעיתים קרובות מאד מכתבים נזרקים בכניסות אחרות. אני גרה בשדרות הנשיא 119 ובאופן קבוע מקבלת מכתבים המיועדים לרח יפה נוף 119. המספר אמנם זהה, אבל הרחובות שונים. שהדואר שאינו מגיע בא מהעירייה, אנחנו נושאים בתוצאות ומשלמים את הקנס. חא שהעירייה יעילה יותר מדי, גם שם יש בלי ספק פשלות ומשלוח הודיעות לא בזמן.

  • מה את מציעה שהיא תעשה?
   רפורמה בדואר?

   שימו תזכורת כל ראשון לחודש אי זוגי ותפסיקו לחפש מה שתו ואכלו לכם

 13. לגמרי שיטת מצליח ולא בפעם הראשונה. הפתרון הוא כנראה כמו שאמרה לי אחת הפקידות "תעברי לתשלום במייל או להוראת קבע, ואז לא תשלמי על עליית המדד, פיגורים וכו'. הבחירה שלך!" כי בעיריה לא יהיה שינוי 🤷‍♀️

  • שטויות. תמיד החשבון מגיע אלי בזמן… ואני משלם פעם בחודשיים. ללא כל בעיה באשראי באתר העירייה.
   ממליץ לא לשלם את כל השנה מראש
   מיותר.
   מי שלא משלם בזמן שיהיו לו פיגורים.
   המענה בטלפון תמיד עונים. , גם ב 106 עונים דרך וואצאפ. סתם כתבה לא אמינה

 14. כשקליש רבה עם דרעי כשהיה שר הפנים נישלחו דרישות לתשלום מראש נשלחו באיחור לאחר ששילמתי מראש ולא קבלתי את ההנחה של תשלום מראש של 2 אחוז

 15. מדוע אינני מתפלאה??? התנהלותה הנפשעת של המכשפה מזמינה לפעול בשיטת מצליח. לרבים אין סבלנות להתווכח עם עירית חיפה המסואבת והעיריה מרוויחה. לא אופתע אם הקנסות ורבית הפיגורים ניתנים כבונוס לאלו המצליחים לגנוב מהאזרח כספים. שיטת מצליח אמרתי???

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

תאונת דרכים בחיפה: 2 רוכבי אופנוע נפגעו מרכב

(חי פה) - 2 רוכבי אופנוע שנפגעו מרכב בשדרות ההגנה בחיפה ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 15:41 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א...

קריאה להחזרה (ריקול) – שמן זית כתית מעולה "GAVELIR"

הודעה זו היא בנוסף להודעת ריקול קודמת, עליה דיווחנו ב-31/05/24 ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חברת הזית שיווק שמן זית פארק התעשיה קדמת...

"אליפות שבועות", תחרות הטניס הארצית, הגיעה לסיומה

מרכז הטניס והחינוך חיפה אירח את אליפות שבועות לטניס לנוער ע"ש נחום ברק. לראשונה, התחרות התקיימה רק במתכונת זוגות. ביום חמישי 13/06/24 הגיעה לסיומה התחרות...

לילה של אמנות במגדל ארמון בחיפה • 23/06/24

מגדל ארמון המשופץ ייפתח ללילה אחד של מופעים • אירוע חינם לקהל הרחב מגדל ארמון המחודש, מהמבנים האייקונים ביותר בחיפה, יפתח ללילה אחד את חלליו...

סרטן השד: טכנולוגיה חדשה לגילוי מוקדם מגיעה לחיפה

חדש בקהילה בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי: טכנולוגיה מבוססת בינה מלאכותית חדשנית, המאפשרת לזהות גידולים ולמדוד את רמת הסיכון לפתח סרטן שד, באמצעות בדיקות...