פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם...

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי...

22 שנה אחרי: ותיקי מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם • ישעיהו (שעיה) שווגר האיש שחי ונשם כדורגל בכל רגע

משחק ראווה מרגש ונוסטלגי אחרי 22 שנה ברציפות לטורניר "גביע שווגר" • מאמן האלופה לשעבר ברק בכר הגיע במיוחד לכבד את זיכרו של שווגר • ביתו של שוגר, יפעת בן אברהם: "22 שנה אנחנו נפגשים ומנציחים את זיכרו של אבי ז"ל, זהו מפעל חיים, אבא היה שחקן בנשמה וסמל לאנשים רבים, איש צנוע שאהב בכל ליבו את הכדורגל ואהב את המשחק הפשוט ללא כותרות, הוא חי ונשם כדורגל בכל רגע ורגע וזכה באושר המשחק, הכדורגל היה בשבילו דרך חיים" • אילון שווגר, בנו: "התרגשות עצומה, מרגש כאן היום לראות את כל ההמונים שהגיעו לכבד את זיכרו של אבי ז”ל ולמרות שחלפו כבר 22 שנה, דבר המראה וזאת עובדה כמה הוא היה אישיות ודמות מופת אהובה על כולם" • תוצאת המשחק וותיקי חוף הכרמל גברו על ותיקי מכבי חיפה בתוצאת ניצחון של 0:4 וזכו בגביע • מכבי חיפה זכתה בגביע במקום השני.

צילום אבי רביבו
צילום אבי רביבו

ביום שישי (9.6.2023) נערך טורניר משחקי גביע המועצה האיזורית חוף הכרמל ע”ש ישעיהו (שעיה) שווגר ז”ל שהיה שנים רבות שחקן העבר והבלם האהוב של קבוצת מכבי חיפה ונבחרת ישראל.

צילום אבי רביבו
צילום אבי רביבו

טורניר "גביע שווגר" הוא מפעל חיים פעיל להנצחתו של שווגר ז”ל שהשנה משוחק זאת הפעם ה- 22 שנים ברציפות. הטורניר המסורתי נערך מידיי שנה בשנה במושב צרופה שם התגורר שווגר שנים רבות ועם השנים הפך לשם דבר ולהפנינג שמח וגדול של תרבות וספורט לילדים, לכל המשפחה ולכל חובבי הכדורגל בכל הגילאים מקטן ועד גדול. בין היתר למשחק הגיעו לכבד את זיכרו של שווגר ז"ל, בין שחקני ותיקי העבר של הירוקים מחיפה ששיחקו על כר הדשא היו רבים וטובים בהם: קפטן הקבוצה איתן אהרוני, אברהם (אמד) אבוקרט, שי דהן, יוסי ג'נח, השוערים קובי בוסקילה ודני שושן, גולן דרעי, אבי בן סימון, אסי אברהמי, אריק קורן, גדי אוחיון, אורן בן חמו ועוד.

צילום עוז גרטנר
צילום עוז גרטנר

עוד הגיעו לכבד את זיכרו של שווגר ז"ל אנשים רבים מעולם הכדורגל והספורט בישראל, שחקנים לשעבר ואוהדים ותיקים בהם: ברוך ממן, מנשה מזרחי, יו"ר עמותת שחקני העבר של מכבי חיפה עודד בלוש, מנהל קבוצת הוותיקים אריה ברזילי, אברהם מורנו, נועם רשף, אבי אלקיים, שמשון עידו, דוד גוזלן, דני הרדי, גדי שטרן, עופרי ארד, יהודה כהן, שלמה בנדו, גילי ברזילי, אורי דניאל, דוד לוי ועוד רבים וטובים.

צילום גו לוציאנו
צילום גו לוציאנו

לראשונה עלו שחקני ותיקי מכבי חיפה לשחק על הכר הדשא במדים הירוקים אותה תרם לאחרונה יוסף מוגרבי ז"ל מ"מסעדת האחים" הוותיקה הנמצאת בדרך יפו 140 בחיפה, בתחילת המשחק נערך טקס לזיכרו של מוגרבי ז"ל שהיה שחקן קבוצת וותיקי העבר של מכבי חיפה ונבחרת ישראל שהלך לעולמו בטרם עת לפני 3 חודשים לאחר מחלה קשה והוא בן 58, אורחי הכבוד במשחק היו רבים מבני משפחתו של יוסף מוגרבי ז"ל בהם אביו עבד אלחמיד מוגרבי, בנו אמיר מוגרבי, אחיו ג'מיל ובני משפחה נוספים ממסעדת אחים מוגרבי הוותיקה.

צילום אבי רביבו
צילום אבי רביבו

גביע שווגר מתקיים 22 שנים, בארגון מחלקת הספורט של המועצה האיזורית חוף הכרמל בראשותו של אסף איזק ראש המועצה ובניהולו של מנהל האירוע שטרח ועשה לילות כימים להצלחתו נדב דוידוביץ. האירוע היה פתוח לקהל הרחב ועל פי המסורת הקהל היה גם חלק פעיל מהאירוע בו המשתתפים והצופים נהנו במהלך האירוע מצליות, זולות ישיבה, שתיה קרה, פופקורן, גלידות, צמר גפן מתוק, אבטיחים, מילונים ופירות העונה לאורך כל האירוע ובשפע והכל חינם וללא עלות.

צילום עוז גרטנר
צילום עוז גרטנר

דברים מרגשים לזיכרו של שווגר ז"ל נשא נציג שחקני העבר של מכבי חיפה, אברהם מורנו, שאמר: "אני מאלה מהוותיקים מהחברים של שעיה עוד כשהגעתי למכבי חיפה בשנת 1963, שעיה היה יותר מחבר ומאז אנחנו ממשיכים את הקשר הנפלא והמבורך עם רעייתו ורדה, אילון בנו, בנותיו יפעת, קרן ולילך ובני משפחתו כבר 22 שנה ברציפות. כל הכבוד, לכל העוסקים באירגון הטורניר נפלא ויפה זה לזיכרו של שעיה וכל מילה שאני ידבר על שווגר ז"ל רק יגרע, כי שעיה היה באמת הגדול מכולם, גם חבר גם אבא וגם איש משפחה למופת, תודה לכולם ובהצלחה לכל הקבוצות המתמודדות".

צילום עוז גרטנר
צילום עוז גרטנר

בתום המשחק נשאה דברים מרגשים יפעת בן אברהם, ביתו של שווגר ז”ל, שאמרה: "22 שנה אנחנו נפגשים כאן על כר הדשא במושב צרופה לזכור ולהנציח את שמו ופועלו של אבינו ישעיהו שווגר – שחקן בנשמה וסמל לאנשים רבים. זהו מפעל ההנצחה, משחק בו משחקים שחקנים שאוהבים את משחק הכדורגל ומשחקים בזמנם הפנוי, ללא שכר אבל עם הרבה אהבה גדולה, אתם חלק ממפעל חשוב זה. חגיגה זאת כאן היום היא חגיגה גדולה שכולה נתינה והמסמלת את הלב הענק שהיה לאבא בכלל וגם המגרש. אבא היה שחקן חזק, בלם אחורי "התחנה האחרונה" בכל התקפה. אבא היה איש צנוע שאהב בכל ליבו את הכדורגל, אהב את המשחק הפשוט ללא כותרות, הוא חי ונשם כדורגל בכל רגע ורגע. אבא לא זכה בתארים גדולים כששיחק כדורגל אך זכה באושר המשחק, זכה בחברים טובים ואוהדים נלהבים שהיו לו למשפחה גדולה. אבא אהב את המשחק הפשוט בלי כותרות ותהילה הוא היה לוחם במשחק ושחקן בנשמה. אבא לא היה מפורסם אלא אדם פשוט ודוגמא ולמופת לדורות רבים, הכדורגל היה בשבילו דרך חיים, תודה לכולם שהגיעו לכבד את זיכרו ונטלו חלק באירוע מרגש זה".

צילום גו לוציאנו
צילום גו לוציאנו

עוד ממארגני טורניר הגביע ומשחק הראווה ע”ש ישעיהו (שעיה) שווגר ז”ל היה כמובן שחקן העבר בנו, אילון שווגר, שהיה נרגש כמו תמיד באירוע ואמר: "יש בי התרגשות עצומה, כולי נרגש כאן היום לראות את כל ההמונים שהגיעו לכבד את זיכרו של אבי ז”ל וכל זאת למרות שחלפו להן כבר 22 שנה, וזה לא מובן מאליו. זאת היא הוכחה לדבר המראה כמה הוא אבא היה דמות ואישיות אהובה על כולם. מודה מקרב לב לכל אלה שסייעו לי רבות באירגון האירוע ולכל קבוצות הכדורגל שנטלו חלק במשחקים כאן היום, כולי תקווה שנקיים את הטורניר לזיכרו של אבי גם בשנה הבאה שיהיה הפעם ה-23 שלו ברציפות”.

צילום אבי רביבו
צילום אבי רביבו

ישעיהו שווגר, נחשב לבלמה הטוב ביותר של מכבי חיפה בכל הזמנים, שיחק בה 410 משחקים (360 משחקי ליגה ו-50 משחקי גביע) במדי הקבוצה ב-14 עונות. שווגר שיחק על תקן קפטן הקבוצה מספר עונות. “הבוס” ו”התחנה האחרונה” היו כינויים שליוו אותו לאורך השנים. למרות הקריירה המפוארת לא זכה בתואר עם הקבוצה. לאחר מותו של שווגר הוחלט במועדון הכדורגל מכבי חיפה להנציח את זיכרו ואת שמו של שווגר ז”ל קיבלה קבוצת ילדים הנקראת מכבי ישעיהו חיפה.

22 שנה אחרי: ותיקי מכבי חיפה כיבדו במשחק ראווה את האגדה שלא נגמרת לעולם • צילום יוסף הירש

שווגר ז"ל שיחק עם נבחרת ישראל ב"מונדיאל 1970", גביע העולם היחיד אליו העפילה הנבחרת עד היום, שנערך במקסיקו. שווגר הצטיין במשחק נגד נבחרת איטליה כאשר שמר במופתיות על החלוץ לואיג'י ריבה, שהיה אחד מטובי השחקנים בעולם. שווגר הופיע 37 פעמים במדי נבחרת ישראל במשך הקריירה שלו. ב- 31.8.2000 נפטר מדום לב והיה לשחקן הראשון שהלך לעולמו מנבחרת ישראל שהעפילה למונדיאל. בן 54 היה במותו.

אין ספק כי הטורניר והמשחקים גם השנה היה מאורגנים להפליא והיו מרגשים ביותר, יהי זיכרו של שחקן העבר ישעיהו (שעיה) שווגר ברוך!

אדיר יזירף
אדיר יזירף
אדיר יזירף: כתב חי פה לענייני חברה וספורט

כתבות קשורות לנושא זה

תגובה 1

  1. זכיתי בילדותי עד גיל הנעורים לראות את שווגר השחקן האמיץ ביותר שלא פחד מאף חלוץ בליגה.הבלם האחורי הגדול מכולם בהיסטוריה של מכבי חיפה.אמנם בתקופה ההיא מכבי חיפה נלחמה כל הזמן לשרוד אבל היה כדורגל שמח.האוהדים ואני בניהם אהבנו לראות סיגנון משחק דרום אמריקאי של מכבי חיפה.הרבה פעמים הייתי בא לראות אימונים באיצטדיון קריית אליעזר בימי שני וחמישי.נתנו לאוהדים לראות אימונים בתוך יציע ג' בשער 9.

השאר תגובה

נא להזין את התגובה שלך!
נא להזין את שמך כאן

כל הכתבות בחי פֹה

בחול המועד פסח יוצאים למוזיאונים בחיפה בחינם

בחול המועד פסח כל עם ישראל יוצא לטייל: בפעם ה-19: מעל 170 אתרי מורשת, מוזיאונים, סיורים מודרכים ברחבי הארץ ועסקי תיירות מהדרום ייפתחו בחינם...

אולגה בסוב זכתה במדלית ארד באולימפיאדה האירופאית – גאווה לחיפה

הישג יוצא דופן לנבחרת הישראלית באולימפיאדה האירופאית לבנות במתמטיקה מדינת ישראל ומערכת החינוך מתבשרות בהישג מעורר השראה וגאווה של נציגות נבחרת ישראל במתמטיקה, שהשתתפו באולימפיאדה...

מכבי חיפה: "זה לא חג החירות כל עוד 133 חטופים עדיין בעזה" ◄ צפו בסירטון המצמרר

לפני שריקת הפתיחה של ניצחון משחק הבית של הירוקים מכבי חיפה נגד האדומים הפועל באר שבע באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה שנערך ביום שבת, 20.4.2024 הקרינה...

שכנה • סיפור קצר מאת אילן סגל

טוב שכנה טובה ממרגרינה טובה. בין הדברים בהם בורך האדם עם לידתו נמצאת גם הראיה. נכון שישנן שיטות שימור ותרגולת המשפרות ומוסיפות רבות ליכולות שלנו....

התכוננו לחום ושרב בפסח • התחזית המלאה

(חי פה) - מנתוני השירות המטאורולוגי הישראלי עולה כי מזג האוויר בחג הפסח הולך להיות חם ושרבי. תחזית מזג האוויר ליום ראשון 21/4/24: מעונן...