מיכל האמוניה, יונה יהב והקפיטליסטים מחו"ל

רק ברפובליקת בננות כמו ישראל בה הכסף מקדש את הכל, תתקלו בתופעה שהבעלים האמריקנים המדושנים של מיכל האמוניה, שאינם גרים בארץ, יעזו לגלות עזות מצח ולבקש להמשיך את הפעלת המתקן תוך המשך סיכון חייהם של כמליון תושבים בחיפה וסביבותיה

09_מיכל_האמוניה_ולפניו_שובר_הגלים_הראשון_של_בניית_נמל_המפרץ.jpg

השופטת באסול נחושה: עד כאן, לא עוד!

רמת המסוכנות לכאורה שמציב מיכל האמוניה לחייהם של תושבי מטרופולין חיפה, מוגדרת היטב באנגלית כ- Clear and present danger, היינו: סכנה מוחשית מיידית.
כאילו שמצב זה נעלם מעיני קברניטי המדינה שהמשיכו במשך שנים להוליך שולל את אזרחי ישראל שהמיכל בטוח, ממוגן, המיכל בעל חיוניות אסטרטגית לביטחון המדינה ושאר ירקות, באה שלשום (12/2/2017) שופטת ערביה ישראלית אמיצה, ג'אדה באסול שמה, בבית הדין לעניינים מינהליים בחיפה והוציאה עבור העסקנים החלשלושים והנכנעים לאילי ההון היושבים סביב שולחן הממשלה בירושלים את הערמונים מהאש וקבעה, לא עוד! די לכולם עם סחרחורת האימפוטנציה הנמשכת מזה כעשר שנים להוצאת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה.

במילים אחרות, אם אתם האחראים לדבר בממשלה מתנהגים כרכיכות ואין לכם את חוט השדרה החזק הנדרש להגן על כמליון תושבים במטרופולין חיפה, אקום ואעשה זאת בעצמי ואורה על ריקון של המיכל ועל סגירתו המיידית (גם 10 ימים נחשבים למיידי). בסול הכריזה בכתב ההחלטה כי הסיכון שמציב מיכל האמוניה לתושבי חיפה והקריות מדיר שינה מעיני כולם ומעיניה גם כן. זאת לאחר שקראה את דו"ח הפרופסורים שהזמינה עיריית חיפה ושהונח לפני בסול בבית המשפט. עתה חובה עליכם, מקבלי ההחלטות, השולטים בתקציבים ובעיקר בעלי המיכל למצוא פתרון ומיד.

ראש העירייה יהב, פוליטיקאי מתוחכם הפועל לקטיפת קופון לפני הבחירות

מה הם המניעים האמיתיים לכאורה של ראש עיריית חיפה להגיש לבית המשפט את הבקשה לסגירה מיידית של מיכל האמוניה לפני כשבועיים?

כבר בנובמבר 2016 הודיע השר להגנת הסביבה זאב אלקין בישיבת הממשלה כי בהעדר תכנית להעברת ייצור האמוניה לנגב, לא יהיה ניתן לחדש את היתר הרעלים למיכל האמוניה כפי שהוא במפרץ חיפה. משמעות הדבר היא שחיפה כימיקלים צפויה להידרש לרוקן את המיכל, מאחר ותוקף היתר הרעלים הוא עד סוף ינואר 2017. זאת ועוד, אלקין ציין כי מנכ"ל משרד ראש הממשלה, וכן שר הכלכלה ושר האוצר עודכנו ש"אם לא יהיה תסריט של תאריך יציאה מהמפרץ, לא ניתן יהיה להעניק להם היתר רעלים מחודש". לאחר מכן נתן השר אלקין לחיפה כימיקלים ארכה עד 1 מרץ 2017.

לאור נתונים אלו, יכול היה ראש עיריית חיפה יהב רק להרוויח קרדיט תקשורתי ותודעתי בבקשתו מבית המשפט לסגור את מיכל האמוניה לאלתר במסיבת עיתונאים פומפוזית. שהרי, אם בית המשפט יקבל הבקשה ויורה על סגירת המיכל – יהב יקדים את אלקין והמשרד להגנת הסביבה ויקבל את קרדיט הלוחם למען בני עירו. אם ידחה בית המשפט את בקשת הסגירה כפי שדחה את בקשות העירייה לסגירת כאו"ל ואי חידוש רשיון עסק לבז"ן – יאמר ראש העירייה שהוא עושה ככל שלאל ידו ויטיל את האחריות להמשך פעילות המיכל על בית המשפט, ובכל מקרה עדיין יש את ה- 1 במרץ לקבלת החלטה בעניין היתר הרעלים על ידי המשרד להגנת הסביבה עם סיכוי לאי חידוש ההיתר.

איזה ספין! איזו הפקה!

נודה כי שווה להעסיק "יועץ לניהול משברים" (אבי בניהו) בשכר של למעלה מ-30000 ש"ח לחודש על חשבון משלם הארנונה הגבוהה בחיפה. היכן היה יהב במשך כל השנים ולא רק לקראת הבחירות בשנה הבאה?
אכן, למרבית הציבור זיכרון קצר לאפס עשייה לכאורה של ראש העירייה במשך השנים להוצאת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה.

כבוד ראש העירייה מר יהב, מה עם בז"ן?

בכתבה "מיכל האמוניה ובז"ן – יהב איננו ממוקד וממשיך להחטיא את המטרה" מה- 4 פברואר, 2017 כתבתי ש- "בזמן שראש העיר יוצא בצעקה גדולה למיגור מיכל האמוניה מהמפרץ, הוא מקיים משא ומתן (בידיעת המועצה הארצית לתכנון ובניה) עם תעשיות בז"ן להסדרת קיומן במפרץ וכפועל יוצא מוביל במודע להנצחת הזיהום, התחלואות והמוות בקרב תושביו?"
הנה כי כן, בעצם הימים האלה ממשיך יהב, בלחץ אביגדור יצחקי יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה, במגעיו עם בז"ן למציאת "נוסחה" להסדרת פעילותם במפרץ חיפה וכל זאת תחת מסך עשן כבד שיצר בנושא מיכל האמוניה. תושבי מטרופולין חיפה אפילו לא מודעים לאסון המתרחש ליפול על ראשם.
יהב עדיין חסר כיוון, נתיב וחזון למפרץ חיפה נקי מתעשיות מזהמות וממשיך לירות לכל הכיוונים ובלבד שנשכח ונניח לבז"ן והגורמים הנוספים לתחלואה ומוות לכאורה במפרץ כתוצאה מזיהום אוויר.

יונה יהב לא לבד


לפני ימים אחדים התראיין אלי דוקורסקי ראש עיריית קריית ביאליק לטלוויזיה בנושא האמוניה ובין גיבובי מילים נבובות וחסרות תכלית, הזכיר את הפעילות להגבלת פעילות התעשיות המזהמות במפרץ חיפה והפחתת הזיהום. גם לדוקורסקי אין חזון, דרך ותוואי למען תושבים המשתוקקים לנשום אוויר נקי. תחי הארנונה מהתעשיות המזהמות.

הקפיטליסטים מחו"ל


מי הם למעשה בעלי השליטה בבז"ן ומיכל האמוניה?

בז"ן נשלטת על ידי עידן עופר שבחר להתגורר בלונדון – רחוק מזיהום האוויר של מפעליו

חיפה כימיקלים בעלת מיכל האמוניה נמצאת בבעלות האחים ג'ולס ואדי טראמפ (אין קשר לנשיא ארה"ב) החיים לבטח בארצות הברית הרחק מסכנת ההכחדה ממיכל האמוניה שלהם. עתה בחרו בחיפה כימיקלים לערער על החלטת השופטת באסול לסגירה מיידית של מיכל האמוניה שמהווה מבחינתם ביצת זהב להעשרת כיסם. יתפוצץ המיכל? אחריהם המבול.

כתבות נוספות בסדרה זו:


לא ניתן להגיב