"אל תשליכני לעת זיקנה" סערה במועצת העיר סביב ההצעה לשיפוץ בית מיינץ • הגימלאים מחוץ לתוכנית

הכניסה לספריית בית מיינץ - הבניין נטוש ושומם לאחר שריפה (צילום: מיכל ירון)

(חי פה) – ההצעה לתקציב שיפוץ בית מיינץ בחיפה ירדה מסדר היום, לאחר שרוב חברי מועצת העיר הצביעו נגד, זאת מאחר שהתוכנית לא כוללת את השארת מילב בתוך המבנה, אלא כוללת העברת הגימלאים לבית הכט, שלו יש מגבלות נגישות ובעיית חניה.


צפו בדיון על שיפוץ בית מיינץ

(צילום: עיריית חיפה)

700 חברים גימלאים במועדון מילב בחיפה איבדו את בית מיינץ, כאשר המבנה נשרף. המבנה שימש להם משך שנים רבות כבית לפעילויות רבות. המיקום נוח נגיש והובטח להם כי לאחר השיפוץ הם יישארו בו ואף תותקן בו מעלית בחזית המזרחית. עכשיו כשהתוכנית השתנתה וראש העיר קליש מבקשת למצוא לגימלאים מקום חלופי, בטענה כי המקום מיועד לשימור ואינו תואם לצרכי קהילת הגמלאים, מתנגדים חברי מועצת העיר לתכנית המוצעת על ידי קליש.

הכניסה לספריית מיינץ (צילום: מיכל ירון)
מבנה שרוף ומיותם – הכניסה לספריית מיינץ (צילום: מיכל ירון)

חבר מועצת העיר יו"ר סיעת הגימלאים, אלי לנדאו, שמייצג כאמור את גימלאי חיפה, מתנגד בתוקף להצעה להעביר את הגימלאים לבית הכט והצטרף הערב במועצת העיר בגילו המופלג 90 למאבק על בית מיינץ, המקום שמהווה להם מקום לפעילויות. ראש העיר אמרה כי גם אם יצביעו נגד מחר יוציאו אותם מהמבנה. במהלך הדיון בנושא אמר לנדאו כי החלופות שהוצעו בבית הכט אינן מתאימות שכן הם יכולים להשתמש במקום על בסיס מקום פנוי בנוסף לזה שהמקום קטן ולא מאפשר הכלת כל החברים.

אלי לנדאו – "זה כמו לזרוק ילד מהבית שלו"


חברת מועדון שהגיעה למועצת העיר ורצתה לדבר על הנושא ולדבר לליבה של ראש העיר, קיבלה יחס משפיל ולא מכבד. מדובר באישה מבוגרת ולדעתי, גם אם על פי החוק היבש, אין באפשרות אדם מהקהל לדבר, היה ניתן לפנות אליה בצורה יותר מכבדת ורגישה ולא להגיד "את מבלבלת את המוח ולא מבינה כלום מעצמך" כפי שאמרה ראש העיר קליש. אם לא די ביחס המשפיל הזה, הוסיפה ראש העיר ובעודה יוצעת מהאולם, התקרבה אליה ואמרה באוזניה של הקשישה: "בכל מקרה אתם יוצאים משם"…

היכן עובר הגבול במה שקשור לכבוד לקשיש – כנרה שאף פעם לא נדע.

ההצעה, כאמור, ירדה מסדר היום מאחר ורוב חברי המועצה הצביעו נגד

הצעה בית מיינץ
נעמי אלדיס חברת מועדון
13 תגובות
 1. מופע האימים של קליש אמר/ה

  כל מי שהקדיש מזמנו וצפה אתמול בשידור מישיבת המועצה, בודאי נחרד לראות ראשת עיר על סף איבוד שליטה. קליש התגלתה שוב במלוא קטנותה. אישה עצבנית, צווחנית, שמגדפת ונוהגת בחוסר סבלנות ובחוסר כבוד כלפי חברי מועצה. בושה. הזעם והטירוף בקולה ובעיניה הזכירו לרבים מאיתנו גברת ראשונה אחרת, שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה. פסי-כו-לו-גית – OUT, דוק-טו-רית ל-ה-ר-ס ע-רי-ם – IN, כאן בחיפה. עינת קליש הציגה אתמול דיוקן מבהיל של אישה היסטרית, תלושה, לא מאוזנת, לא יציבה, שלא ברור איך בכלל נבחרה, ולא ברור איך עדיין ממשיכה לשמש בתפקידה. מחדל ענק של משרד הפנים שלא הדיח אותה מתפקידה. חבל שקליש מתעקשת להישאר בתפקיד שגדול עליה בכמה וכמה מידות. האם היא באמת כל כך אטומה? האם היא לא רואה את הנזק העצום שהיא גורמת לחיפה? שתניח כבר את המפתחות ותלך הביתה! קליש לא טובה לחיפה.

  1. שמע, לא מובן מאליו שהיא הופיעה אמר/ה

   הnumber one move שלה זה לקבוע ישיבות ואז לא להגיע אליהן

 2. אייל אמר/ה

  אין קשר לראש העיר בעד או נגד. יש קשר לשימוש במבנה שעבר שריפה ולא שופץ במשך 6 שנים בקדנציה האחרונה של יונה יהב ועמד שומם והרוס. במבנה הזה פעלה ספרייה וזה מבנה תרבות מרכזי וגדול בלב האזור התיירותי של מרכז הכרמל וטיילת לואי ולא רק מיל"ב זכאית להנות ממבנה כזה.
  זה צריך להיות מרכז מדיה עם ספרייה וכיתת לימוד אוריינות מחשב, גם לשימוש זקנים אבל גם לשימוש כלל התושבים בעיר, מרכז כזה קיים בערים רבות בארץ ודווקא בחיפה חסר. במרכז כזה אפשר לעשות גם בית קפה-ספרייה מסחרי שיוכל להיות פתוח ולפעול גם בשעות בהן מרכז המדיה והספרייה סגורים.

  1. שניה, אמר/ה

   אז יונה יהב אשם כי לא שיפץ 6 שנים,
   אבל קליש לא אשמה כי לא שיפצה 3 שנים?

   אז ראש העיר כן קשור או לא קשור?
   ואחר כך אתה קורא למי שמצביע על הסתירות שלך בוט.

 3. חיפאית אמר/ה

  מה קורה עם הספרייה? במבנה שכנה ספריית מיינץ שנשרפה (הצתה?) לפני כ- 6 שנים, הקוראים נאלצים לקבל שירות בספריות מרוחקות , מדוע לא דואגים גם לספרייה?

 4. עכ אמר/ה

  רק 2-3 עובדים בכל מועדון ורוב הזמן קפה ותה …

 5. חמשושלייקס אמר/ה

  מי יספר לנו את האמת שמאחורי הפעילות במילב? 18 מועדונים ל 71000 גימלאי העיר. כמה גימלאים בכלל רשומים במילב? אם בכל מילב משתתפים בכל המודונים 1000, ומצביעים לשדולת הגימלאים רק 5000 – מה זה אומר על מילב?

  1. גימלאי העיר במנדרין אמר/ה

   לא במילב

 6. ועכשיו 120 אמר/ה

  עד 31.10.2023 כבר לא נשאר הרבה זמן.
  מישהיא תצטרך להתחיל לחפש עבודה אמיתית.

 7. אבי כהן אמר/ה

  עדות נוספת ש“כל המרחם על אכזרים, סופו מתאכזר אל רחמנים”.

 8. חנה מורג אמר/ה

  כמה עצוב, כמה עצוב😢

 9. זהבה אמר/ה

  מכשפה נשארת מכשפה. ראשית העיר שלנו הינה גועל מהלך. בושה לנו שזו ראשית העיר.

  1. *ראש, אמר/ה

   לא ראשית ולא ראשת

לא ניתן להגיב