השר ליצמן: “להחמיר את הפיקוח על המוסדות הסיעודיים”

שר הבריאות יעקב ליצמן, החליט להחמיר את הפיקוח על המוסדות הסיעודיים בין היתר: התקנת מצלמות במוסדות שבפיקוח המשרד, תוספת מפקחים וביצוע בקרות פתע. ליצמן: “אני המום ומזועזע מהתמונות ששודרו בתחקיר. מדובר באיבוד כל צלם אנוש ופגיעה נוראית בחסרי ישע. עלינו לפעול למנוע מקרים כאלה לאלתר”.

IMG_4020.JPG

תמונת ארכיון – השר ליצמן (צילום: סמר עודה)
בעקבות פרשת ההתעללות בקשישים שנחשפה אמש (מוצ”ש) בערוץ 2 החליט שר הבריאות יעקב ליצמן להחמיר את הפיקוח על המוסדות הסיעודיים, והנחה ליישם באופן מיידי צעדים להגברת הפיקוח על כלל המוסדות ובמקביל לבחון התקנת מצלמות במוסדות הסיעוד בפיקוח המשרד, במטרה לעקוב באופן קבוע אחר הטיפול הניתן לשוהים בבתי האבות, ביניהם סיעודיים, גריאטריים, תשושים ועוד.

ליצמן: “המחויבות שלנו כמדינה למען הדור הקודם מחייבת נקיטת צעדים ממשיים וברורים, ולא אהסס לסגירת המוסד המדובר בחיפה, בהתאם לקביעת הגורמים המקצועיים בראשות מנכ”ל משרד הבריאות. אני קורא לראש הממשלה ולשר האוצר, לפעול יחדיו באופן מיידי ליישום הרפורמה הלאומית לסיעוד ממלכתי, כדי לעשות צדק חברתי ולהביא לשינוי ביחס המדינה לאוכלוסייה המתבגרת בישראל.

מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב: “אנו מזועזעים מהתמונות הקשות שראינו ומחויבים להבטיח את שלומם של כל הקשישים במוסדות. אנחנו פועלים למצות את הדין באופן מיידי מול המוסד הספציפי וצעדים רוחביים שיבטיחו שמראות כאלה לא יישנו במוסדות אחרים. לצד זאת – בשנים הקרובות יחול גידול משמעותי באוכלוסייה הקשישה במדינת ישראל ואנחנו חייבים היערכות לאומית להזדקנות האוכלוסייה בעיקר באמצעות יישום הרפורמה בסיעוד. לצד זאת אנו נדרשים לתוספת כוח אדם טיפולי ושיפור תנאי ההעסקה של המטפלים לצד תגבור הפיקוח. אנחנו קוראים לציבור – אם יש חשש בנוגע לשלומם של קשישים במוסד סיעודי פנו אלינו וצוותי הבקרה שלנו יגיעו בהקדם למוסד”.

במקרה של חשש לשלומם של קשישים במוסד כלשהו אפשר לפנות באמצעות מוקד כל הבריאות *5400 או באמצעות כתובת האימייל Call.Habriut@moh.health.gov.il

יש לציין כי מנהלי בית האבות זומנו היום לשימוע אצל רופא המחוז.
הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.