מרגה סגל, מנהלת אורט מוצקין לשעבר, נהרגה בתאונת דרכים • פרטי הלוויה והשבעה

(חי פה) – מרגה סגל, מנהלת אורט מוצקין לשעבר, נהרגה אמש (ג' 14/2/23) בתאונת דרכים בדרום, בגיל 71. התאונה התרחשה לאחר יומיים של רכיבה על אופניים, כשסגל התחילה לעשות את דרכה בחזרה לביתה. בכל קבוצות הרכיבה בהן היתה חברה נותרו חברים המומים וכואבים, מסרבים להאמין שלא יראו אותה שוב ולא ירכבו לצדה עוד.

מרגה סגל ז״ל - פרטי הלוויה והשבעה
מרגה סגל ז״ל – פרטי הלוויה והשבעה
מרגה סגל משמאל – במסלול רכיבה לזכר מישל טנג'י, שהתנדב ב'אתגרים' ונפטר ממחלת הסרטן (צילום: חגית אברהם)

"מרגה התנדבה בעמותת 'אתגרים' בתחום של רכיבת אופניים, שם פגשתי אותה", מספרת הצלמת חגית אברהם, החברה בעמותה. "מרגה מאוד עזרה לאנשים, תמכה בהם ועודדה אותם, תמיד בלבביות ובסבלנות. עצם הנוכחות שלה כבר היתה מרגיעה את כל מי שהיה סביבה. גם לי מרגה עזרה המון במהלך השנים. מרגה היתה אישה מאוד נפלאה, היא התנדבה ב'אתגרים' שנים רבות".

מרגה סגל ז"ל (צילום: חגית אברהם)

"עמותת אתגרים נוסדה ע"י נכי צה"ל ואנשי שיקום, במטרה להעצים ולשלב חברתית אנשים עם מוגבלות באמצעות ספורט אתגרי בטבע. העמותה מפעילה ענפי ספורט רבים: ריצה, שחיה, אופניים, חבלים ועוד. דבר המעניק כוחות פיזיים ונפשיים, לא בזכות רק הספורט, אלא גם מעצם המפגש החברתי. אנשים רבים עם נכויות חיים לבד ונמצאים הרבה לבד, העמותה הזו נותנת להם תעסוקה, מחזקת את הביטחון העצמי ועוזרת ביצירת קשרים חברתיים. אנשים כמו מרגה הם כל כך חשובים בעמותה, היא הייתה רוכבת על אופניים ומלווה את נכים שרכבו".

ביתה, שלהבת סגל, ספדה לה:

‏אמא שלנו האהובה הפרטית שלנו היתה הרוח הגבית והמצפן שלנו כל חיינו. הטמיעה בנו את ערכיה של אהבת הארץ ופעילות לטובה למען הזולת והחברה. פורצת ומובילת דרך בתחום החינוך והתרבות. קרייריסטית, הרפתקנית, דעתנית, מתנדבת ותורמת לחברה ומעל הכל אמא וסבתא אוהבת ומסורה. בלטה תמיד בכל פועלה. יזמה והקימה מוסדות בקריות כמו חטיבות הביניים,להקות הריקוד ועוד מגמות ייחודיות. הסתלקותה הפתאומית הותירה אותנו המומים וכואבים חיה בסערה והסתלקה מאיתנו בסערה. אנו בוכים המומים ומודים לרבים שמרגע השמע הידיעה מחבקים אותנו ומשאירים זכרונות ומעלים את זכרה לטובה כמו שמגיע לה.

אריה לוי, שהיה עם מרגה במספר קבוצות רכיבה, ספד לה היום:

"מרגה הייתה אישה דומיננטית, אישה שאהבה את החיים. היא הייתה פעילה ב'אתגרים' הרבה שנים, שם היכרנו. היא אלמנת צה"ל. בעלה הראשון נהרג במלחמת יום כיפור. אחר כך היא הקימה משפחה ויש לה בת ובן.

מרגה למדה בטכניון ואז פנתה לכיוון ההוראה וניהלה את חטיבת הביניים אורט מוצקין במשך הרבה שנים. ב'אתגרים' היא התנדבה ועזרה להמון אנשים וחברים, כולם מאוד אהבו אותה. היא עזרה לכל מי שרק היתה יכולה. היא הייתה מאוד פעילה בארגון אירועים בתוך אתגרים. רכבנו הרבה ביחד במסגרת אתגרים וגם בקבוצות רכיבה נוספות".

"ירדנו לאזור בארי בדרום ליומיים של רכיבה. הרכיבה עצמה הייתה מצוינת. היא ואני נסענו ברכבים שונים בדרום, והתאונה הייתה ביציאה מקיבוץ בארי לכיוון הבית. הרכב שלהם קיבל מכה חזקה ומרגה נפגעה. היא תהיה מאוד חסרה".

חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין:

״קיבלתי בצער את הידיעה על מותה הכואב והפתאומי של מרגה סגל, לשעבר מנהלת קריית החינוך העירונית ׳אורט׳. מרגה הייתה אשת חינוך מוכרת ומוערכת על תושבי קריית מוצקין. יהי זכרה ברוך״.
מרגה סגל ז"ל (צילום: שמוליק שחורי)

אייל אורן, מנהל אגף החינוך:

״מרגה שימשה במשך שנים כמנהלת חט״ב יונתן ומנהלת קריית החינוך. הידיעה נפלה עלינו כרעם ביום בהיר. זו אבידה קשה, ליבי עם המשפחה״.

בקבוצות הרכיבה בהן היתה חברה סגל, כתבו החברים כמה הם מתקשים להאמין שהיא איננה. "אישה שטרפה את העולם", כתבו עליה. חברים סיפרו כי סגל טיילה בכל העולם ותמיד חזרה עם סיפורים מרתקים, "בסוף מצאה היא את מותה כל כך קרוב לבית", כתבו בצער. כולם תארו את נכונותה התמידית לעזור ולתמוך באחרים, את שמחת החיים שכל כך אפיינה אותה ולא תהיה עוד. אחת מהחברות ב'אתגרים' כתבה:

"שמרי עלינו מלמעלה, מלאכית של אופניים"

יהי זכרה ברוך.

הגיבו כאן לכתבה

9 תגובות
 1. עירית לנדסברגר אמר/ה

  יהיה זיכרה ברוך.

 2. אושרה אמר/ה

  פשוט הלם שכנה שנים גדלתי עם ילדיה שולחת את תנחומי לאביחי ושלהבת יהי זכרה ברוך עצובבבבב

 3. avino אמר/ה

  תאונה נוראית למורה ומנהלת אורט מוצקין.
  יהא זיכרה לעד, מרגה סגל ז״ל.

 4. ישוע אמר/ה

  ממליץ לעזוב את הארץ בגלל תאונות הדרכים: במדינות נורמליות אם נהג אשם בתאונה שיש בה הרוגים הנהג האשם מקבל 15 שנות מאסר. וכאן? כאן…קנס כספי, 3 שנים בכלא, וגם זה במקרה הטוב. ממליץ לעזוב את הארץ בגלל תאונות הדרכים, אחרת כולנו ניהרג בתאונות

 5. אייל אמר/ה

  תאונות הדרכים בדרום ובצפון הן טרור.
  זה לא משהו בגדר הסתברות או ארוע טרגי פה ושם אפילו.
  זה פשוט טרור בדרכים. נוסעים אלפי נהגים ללא רשיון, באופן פרוע במכוון, בלי שום ידע וציות לכללי תחבורה ומצב הכביש.
  זה טרור לכל דבר אני לא מבין איך על זה אין הפגנות של עשרות אלפים…

 6. אייל אמר/ה

  אתה צודק אבל הגיע זמן לכנות את זה בשם הנכון: זה טרור בדרכים. זה לא תאונות שקורטת באופן רנדומלי זה נהיגה של אנשים ללא רשיון, או בפסילה, או באופן שברור גם להם שיגרום תאונות קטלניות במכוון

 7. בר אמר/ה

  לכל מי שמבלבל את השכל על טרור בדרכים שידע ויכיר
  התאונה התרחשה בין רכב צבאי לבין הרכב של מרגה
  החיילים ניסו לעזור במה שאפשר מאותו הרגע
  שום טרור ודחוף להפסיק להשמיץ
  טעות אנוש שעלתה לצערינו בחיים
  (מספר מגוף ראשון)

 8. איתן אמר/ה

  ברוך דיין אמת

 9. כרמל אמר/ה

  יהי זיכרה ברוך ,אישה מיוחדת הייתה מרגה .אובדן גדול !

הגיבו כאן לכתבה