חג האהבה בסימן קליטת עליה: העולים הוותיקים פרגנו וחגגו עם העולים החדשים מרוסיה ואוקראינה

חג האהבה בסימן קליטת עליה - תחרות הנשיקה הארוכה ביותר (צילום: חי פה-TV)

מחווה של עולים לעולים

לא קל להיות עולה חדש בישראל, בעיקר כשאתה אמן אשר ברח מרוסיה של פוטין (פוטין האיום והמאיים, שעסוק כעת בלטבוח בעם האוקראיני ולגייס כל גבר מגיל 20, כדי לקחת חלק בבשר התותחים בחזית האוקראינית). האמנים הצעירים שזה עתה עלו לכאן, מנגנים ושרים נהדר, אך הם בלתי מוכרים בישראל.

העולים הוותיקים, בהנהגתה של טטיאנה ג'ון, הפיקו אירוע ג'אז במועדון פנורמה בצ'ק פוסט, אליו הוזמנו עולים חדשים לחגיגת יום האהבה. עולים מחבקים עולים.

טטיאנה ג'ון ממפלגת ישראל ביתנו, מפיקת האירוע, מספרת:


על הבמה הופיעו חבורת נגנים וזמרים שעלו עכשיו מרוסיה והכירו כאן. הם ביצעו קאברים ברמה גבוהה מאד. כולם רקדו ושרו והייתה אווירה נהדרת של קבלת החדשים.

"כשרציתי לעלות לישראל, דיברתי עם חבר שכבר היה כאן 10 שנים ושאלתי אותו מה אתה עושה. הוא אמר לי שהוא עובד במפעל ואמר שגם אני אגיע ואעבוד במפעל, אבל הנה אני עומד כאן על הבמה ושר לכם וזה כיף גדול".

טטיאנה ג'ון:

"בזמן שאנשי הממשלה עסוקים בפתרון הבעיות שלהם עם החוק, משרד הקליטה מתנער מלסייע לעלייה הגדולה מרוסיה ומאוקראינה. עולים חדשים נאלצים לדאוג לפרנסתם כבר בימים הראשונים שלהם כאן, במקום ללכת לאולפן וללמוד עברית.

הגיעו לחיפה המון אמנים מוכשרים ויהיה להם קשה מאוד למצוא מקום "על הבמה" היות שענף התרבות לא מפותח כראוי בעיר שלנו. יהיה חבל מאוד אם יגיעו למצב שיצטרכו לעזוב או לקבור את הכישרון שלהם."

להקת עולים חדשים בהופעה

(צילום: חי פה-TV)

במהלך הערב התקיימו גם מספר הפעלות וחולקו פרסים. הפעלה משעשעת במיוחד הייתה תחרות הנשיקה הארוכה ביותר. המנצחים זכו בבקבוק שמפניה.

תחרות הנשיקה הארוכה ביוותר – חג האהבה – עולים חוגגים יחד

(צילום: חי פה-TV)
3 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  שסבא לי עלה כניצול שואה חברים וחברות יקרים הוא עבד כפועל בניין, כסבל וכרתך במפעלים היכן שיכל למצוא עבודה ולא היה לו זמן לפתח שום כשרון ותחביב כי היה עסוק לדאוג לקורת גג ומזון. קיבל מהמדינה כלום ובעיטה בישבן ללכת להילחם כדי שליהודעם תהיה מדינת מקלט ולא שואה נוספת.
  אז תפסיקו את התלונות שלכם באתם במטוסים לא באוניות בלויות מגירוש למחנה מעצר בקפריסין. לא באתם לתוך משוריינים בדרך לקרבות. לא באתם למעברות באוהלים בחורף הקר. לא באתם לבולים לקבל מנות מזון כי יש צנע בישראל. לא באתם לשיכון בעיר התחתית עם 3 משפחות אחרות כשכל משפחה מקבלת חדר ומאלתרת מטבח. אתם ישר דורשים דערה, רכב, וקריירה כזמר. מי אתם שתדרשו פה משהו בכלל. מה נתתם ממכם למדינה, בואו נשאל.

 2. אייל אמר/ה

  למדינת ישראל קושי לקיים ולדאוג לעולים מבוגרים שכבר הגיעו לכאן ולצעירי המדינה וחיילים משוחררים.
  כל הזמן לדרוש ממנה להוציא סלי קליטה לעולים חדשים שבאו לרקוד ולשיר כאן זה חוצפה. כן מי שבא לפה, שיעבוד מהיום הראשון אם יכול ובכל עבודה וילמד עברית מצוין ומהר דרך עבודתו.
  יש הרבה עולים שניצלו את סלי הקליטה רק כתחנת ביניים בדרך למדינה אחרת והרבה כעס בישראל על העזרה המופלגת לעולים שהמשפחות שלנו שעלו לא קיבלו אפילו 5 מכל ההטבות והתקציבים שניתנו לעלייה הזו.. אז עוד לבוא גם על זה בטענות???

 3. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  חג אהבה שמח לכולם. לילה טוב

לא ניתן להגיב