תקציב עריית חיפה לשנת 2017 אושר היום

מליאת_מועצת_העיר.jpg

מליאת מועצת העיר בעת אישור התקציב

מועצת העיר אישרה הערב את תקציב העיר חיפה לשנת 2017, הכולל תכניות לשיקום מרכז הכרמל, דרך הים ושיפוץ בית אבא חושי והספורטק בשכונת נווה שאנן.

התקציב הרגיל לשנת 2017 מסתכם בכ – 2.600 מיליוני ₪ (בתוכו כ – 480 מיליון ₪ תקציב בית החולים בני ציון). הכנסות העירייה יגיעו כמדי שנה מהארנונה, והשנה העלאת הארנונה תהיה 1.77%. גזבר העירייה ג'אקי ואקים ציין כי בבסיס הכנת תקציב 2017 עמדו בפניו מספר הנחות וביניהן הכוונה לבצע פעולות שונות להרחבת בסיס החיוב בארנונה.
ההכנסות העיקריות הצפויות של העירייה הן 1,275 מיליון מגביית ארנונה (59% מסך ההכנסות) וכ – 500 מיליון ₪ מהממשלה (25% מההכנסות). אם בוחנים את הוצאות העירייה ניתן לראות שרק כ – 40% מהתקציב מופנה לפעולות שהעירייה מעוניינת לבצע, לעומת 46% שמיועדים לשכר לעובדים, 7% להנחות בארנונה ו – 8% להחזר הלוואות.

באנר_-_תכנית_העבודה_העירונית_-_2017.jpgהפרויקטים_שנבצע_בשנת_2017.jpg

בישיבת המועצה אמר חבר המועצה מטעם סיעת הירוקים ירון חנן כי תקציב 2017 הוא דרכו של ראש העיר יונה יהב להתכונן לבחירות בשנת 2018: "יהב התחיל את הקמפיין לראשות העיר על חשבון משלם המיסים החיפאי. התקציב של 2017 שומר את הכסף לשנה הבאה, שהיא שנת בחירות, ואז יהב מתכוון לשפוך כסף כדי להראות לחיפאים שכדאי לבחור בו שוב. זה התחיל עוד בשנת 2016, כשיהב הביא יועץ תקשורת בעלות של 30,000 ₪ על חשבוננו, והוא ממשיך גם השנה".

יונה_יהב_וחדוה_אלמוג.jpg

יונה יהב וחדוה אלמוג
חברו לסיעה אביהו האן הוסף ואמר שהתקציב לא מביא איתו שום מסר לתושבי העיר. "חיפאה מאבדת בקדנציה הנוכחית את כל ההיסטוריה והמורשת המקומית. במקום לעשות סקר מקיף ולאתר את כל הבתים והמבנים הראויים לשימור, עושים תמ"אות בלי סוף. אנחנו נלחמים בשביל לשמר בתים בני עשרות שנים והצלחנו ברגע האחרון להציל את רחוב נוגה, אבל יש הרבה בתים לשימור בשדרות יצחק, וברחובות כמו עובדיה ומעברות, ואת העירייה זה לא מעניין".
האן ציין עוד כי בכל שנת תקציב, העירייה טוענת שהיא מתעתדת להשכיר את שטחי המסחר של אצטדיון סמי עופר, אך בפועל הדבר לא נעשה, ותושבי העיר ממנים את הגרעון כתוצאה מכך.

09_בועז_גור_ויעקב_פינגולד.jpg

בועז גור ויעקב פינגולד בעת הדיון על תקציב 2017
חברת המועצה עינת קליש רותם ציינה כי תקציב העירייה מראה על אפס חזון, אפס תכנית עבודה ואפס יכולת מימוש: "בתקציב אין חזון, לעומת ערים אחרות שמציבות לעצמן יעדים והתקציב הוא כלי להשגתם. מה המטרה של העירייה? מה התכנית לשנים הבאות? שוב ושוב כותבים בתקציב על כוונה לשפץ את שכונת הדר מערב ומזרח, אבל לא כותבים מאיפה יגיע התקציב לביצוע השיפוץ. הפרויקטים האלה מתוקצבים ב- 2017, ב- 2016 וב- 2015. קופי-פייסט משנה לשנה בלי שום צפי למקור הכנסה".

לא ניתן להגיב