גשר להולכי רגל מוקם בשכונת נאות פרס

גשר_הולכי_רגל_-_09_נאות_פרס.jpg

גשר להולכי רגל מוקם בשכונת נאות פרס

בשכונת נאות פרס שבחיפה הוצבו היום [יום ג’ ה- 10.1.17] 4 קורות בטון ענקיות במשקל של כ – 25 טון כל אחת. הקורות יהוו את הבסיס לגשר הולכי הרגל המוקם במרכזה של השכונה. עלות בניית הגשר נאמדת בכ- 5 מיליון ₪.

אורכו של הגשר המחבר בין שני חלקי השכונה מעל רחוב רוטנברג כ – 180 מטר. הגשר מחבר בין חלקה הצפוני של שכונת נאות פרס הסמוך לקניון קסטרה, לחלקה הדרומי של השכונה הסמוכה לאצטדיון סמי עופר.
הגשר ישמש הולכי רגל ורוכבי אופנים בדרכם לגני הילדים, בתי הספר, אולם הספורט ואצטדיון סמי עופר. במרכז הגשר תבנה מרפסת תצפית לכיוון הים. הגשר יאפשר מעבר בטוח בתוך השכונה ואל החניונים של אצטדיון סמי עופר כמו גם יקל על עומסי התנועה בזמן המשחקים.

20170110_153032.jpg

גשר להולכי רגל מוקם בשכונת נאות פרס
העבודות ימשכו כחצי שנה וצפויות להסתיים בחודש יוני 2017. הקמת הגשר מתבצעת ע”י חברת יפה נוף עבור עיריית חיפה במסגרת הכשרת שטחי החיבור בשכונה. עבודות אלו כוללות הקמת פארק ציבורי בשטח כולל של כ – 200 דונם, הכשרת שבילי אופנים, עבודות גינון, שבילים מרוצפים להולכי רגל, מתקני משחקים והצבת ריהוט רחוב.

20170110_152908.jpg

גשר להולכי רגל מוקם בשכונת נאות פרס
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה לאחרונה להפקדה את השלב השני של שכונת נאות פרס, במסגרתה ייבנו 5000 יח”ד, בנוסף ל – 1700 יח”ד הנבנות בימים אלה. בשכונה הממוקמת על שטחים מישוריים הנושקים להר הכרמל, מוקמים מבנים בני כ- 20 קומות לצד מבנים בני 8 – 7 קומות לאורך שדרות ירוקות ושטחים פתוחים שיחברו את כל רחבי השכונה. השכונה תוכננה כך שתושביה יוכלו להגיע רגלית מביתם למבני הציבור דרך שטחים ציבוריים פתוחים וגשרים.


הגיבו כאן לכתבה