גולש מקצוען חולץ על ידי השיטור הימי מול חופי בת גלים

מלאכים במדים

דקות ספורות חלפו מהרגע בו דיווחו הגולשים על גולש במצוקה מול חופי בת גלים ועד הרגע בו התייצבו שוטרי השיטור הימי וחילצו אותו.

צפו בווידאו מרגעי החילוץ
צילום: ניר הופמן וגל דרעי

צפו בווידאו שצילמו שוטרי יחידת השיטור הימי

הבוקר בחיפה, נשבה רוח ערה בחיפה בעת שחלפו מעל האזור ענני סערה כבדים. העננים המטירו גם מטחי גשם כבדים. באותה העת, מספר גולשי קייטסרפינג מקצוענים הגיעו לגלוש בטיילת בת גלים, המהווה מוקד משיכה לטובי הגולשים של ישראל בעת סערות החורף.

09_-_עדי_דגני_-_חולץ_בשלום.jpg

עדי דגני – חולץ בשלום על ידי השיטור הימי
גם מקצוענים מחולצים:
עדי דגני מנתניה, הנחשב לאחד מגולשי הקייטסרפינג המנוסים ביותר בישראל, היה במרחק של כמה מאות מטרים מחוף בת גלים. דגני ידוע כגולש המחלץ גולשים אחרים הנקלעים למצוקה בלב ים. אבל כעת, כאשר הרוח פסקה בתוך שניות, העפיפון שלו נפל לים והוא נקלע בעצמו למצוקה. עפיפוני גלישה אינם יכולים לעמוד באויר כאשר הרוח נופלת מתחת ל-10 קשרים.
הגולש נסחף לאט לכיוון מזרח. באותה העת, גולשים שעמדו על החוף הזעיקו את משטרת ישראל והשיטור הימי הוקפץ מבסיסו אשר בנמל חיפה. לדברי הגולשים, בתוך דקות ספורות הגיעו אליו השוטרים וחילצו אותו בזריזות.

חילוץ_-_צילום_-_ניר_הופמן.jpg

רגע החילוץ – צילום – ניר הופמן
דגני דיווח לחי פה כי במשך כל האירוע הוא הרגיש בנוח בחליפת הגלישה החדשה שלו, השומרת על חום גוף במים והודה מקרב לב למלאכים במדים ממשטרת ישראל.

הגולשים שהיו על החוף באותה עת ציינו את העובדה כי מועדון הגלישה בחוף בת גלים נסגר לפני כחמש שנים ומאז נותרה חיפה ללא מועדון וללא סירת חילוץ אזרחית.

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה: צוות שיטור ימי מחוז חוף הוזעק לחילוצם של שני גולשי קייט שנסחפו מול חוף בת גלים האחד הצליח להיחלץ בכוחות עצמו והשני נסחף למרחק של מייל מהחוף.
צוות השיטור הימי בסיוע הכוונה מהחוף הצליח לאתר את הגולש ואסף אותו לספינה. מצבו של הגולש תושב נתניה כבן שלושים טוב והוא לא נזקק לטיפול רפואי.

הגולש_צף_מול_חופי_בת_גלים._צילום_-_גל_דרעי.jpg

הגולש צף מול חופי בת גלים. צילום – גל דרעי
אנו בחי פה מעמידים לרשות הגולשים והשייטים דף מטאורולוגיה מיוחד המציג את נתונים הרוח, הזרמים, מכ"ם הגשם והמפות הסינופטיות בזמן אמת:

תגובה
  1. מיכאל אמר/ה

    כול הכבוד !

לא ניתן להגיב