"הרחוב במצב מזעזע, בורות וברזלים בכל מקום ואין מענה מעיריית חיפה" • התושבים מיואשים ◄ צפו

עבודות ברחוב הבעש"ט - בורות ומחסור בלתי נסבל בחנייה (צילום: אלבום פרטי)

(חי פה עם התושבים) – תושבים המתגוררים ברחוב הבעל שם טוב בחיפה, הנמצא מתחת לבית החולים "בני ציון" בשכונת הדר עליון, מוחים על מצבו העגום של הרחוב בשנים האחרונות, שפוגע קשות באיכות חייהם. לטענתם, על אף פניות חוזרות ונשנות לעירייה, מצבם של הכביש והמדרכות הוא כה גרוע, עד כי הוא מהווה סיכון ממשי לעוברים והשבים, וכאמור, פוגע משמעותית באיכות חייהם.

עבודות ברחוב הבעל שם טוב – המצב רק נהיה גרוע יותר • צפו


"פונים שוב ושוב ואין מענה"

טענה נוספת נוגעת למקומות החניה ברחוב. "אני יודע שהמצב דומה בכל הרחובות שנמצאים קרוב למרכז הרפואי בני ציון", אומר לכתבת חי פה אחד התושבים המתגוררים ברחוב, "אבל מה שקורה אצלנו הוא באמת בלתי נסבל. אם אני חוזר עם ילדים קטנים או עם קניות ואני רוצה להחנות יחסית קרוב לבית שלי, זה פשוט בלתי אפשרי. לאורך כל שעות היום אנשים, שמגיעים לבקר מישהו בבית החולים, תופסים לנו את החניות, ואנחנו צריכים להתחיל לחפש חנייה רחוק מהבית. ראינו מה עושים ברחובות לידינו. ביקשנו מהעירייה להפוך את החניות לחניות בכחול לבן שיהיו מיועדות רק לתושבי הרחוב, אבל העירייה לא עוזרת לנו. אנחנו כבר לא יודעים מה לעשות, אנחנו פונים שוב ושוב ומבקשים עזרה, ואין מענה".

עבודות ברחוב הבעש"ט – בורות לאורך כל הכביש (צילום: אלבום פרטי)

"אם משאירים את הרחוב במצב הנוכחי, יש להוזיל את הארנונה"

במכתב ששלחו לעירייה, כתבו הדיירים כי הם מבקשים לטפל בהקדם בכביש שברחוב שלהם, שלטענתם לא טופל משך עשרות שנים וכעת מצבו אף גרוע יותר.מתוך המכתב:
"בשבוע האחרון החלו בעבודות מטעם מי כרמל ברחוב, הכוללות חפירות, פיזור חומרי בנייה וברזלים. הכביש הפך להיות עוד יותר משובש מכפי שהוא. בכביש יש בורות רבים, אין מקומות חנייה מסומנים, כול הכביש חפירות, עד לכניסה לבניין הבעש"ט 4, זאת בזמן שאנחנו משלמים ארנונה וחיים פה. לא ייתכן שכביש ברחוב שלנו יוזנח בצורה כזו.

טירת כרמל – רחב
עבודות ברחוב הבעש"ט – בורות ומחסור בלתי נסבל בחנייה (צילום: אלבום פרטי)

עוד נכתב: "ילדה בת 8, שמתגוררת בבניין הבעש"ט 4, כבר נכנסה לבור ונפלה שם פעם אחת. בפעם הבאה נתבע את העירייה! אם אתם לא מתכוונים לטפל, בבקשה להוזיל ארנונה, כי אנחנו לא חיים בעזה. אנחנו מעוניינים בכביש משופץ עם סימון מקומות חנייה, כמו שעושים ברחובות אחרים בכרמל. נשמח אם מישהו מטעמכם יגיע לסיור ונוכל להראות לו את הליקויים ובנוסף, אנחנו דורשים שתחדשו אצלנו את הכביש, כפי שעשיתם בבעל שם טוב שמתחבר לחנה סנש
לתשובתכם נודה, כל דיירי רחוב בעש"ט 3, 4, 5, 7".

עבודות ברחוב הבעש"ט – בורות ומחסור בלתי נסבל בחנייה (צילום: אלבום פרטי)

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

28 תגובות
 1. חן אמר/ה

  אנחנו כבר 7 שנים שולחים כל שנה מכתבים לעירייה על המצב הדפוק שנקלענו אליו. פעם זה היה רחוב שקט ללא מוצא שאף אחד לא הכיר היום זאת חנייה ציבורית ללא תשלום .. ובגלל שאין אכיפה אנשים פה חונים על איקסים, בחניות פרטיות חוסמים רכבים של דיירי הרחוב.
  אנחנו יוצאים לשים את הילדים בגן בבוקר, כמו עמבוש ישר תוספים לך את החניה עובדי בית החולים .. אנחנו חוזרים וצריכים ללכת קילומטים כדי להגיע הביתה. הזנחה פושעת!!

 2. על זה כולנו משלמים את המיסים הגבוהים בארץ, אמר/ה

  כתבה חשובה,
  חבל שאנחנו לא מרכזים את מירב כוחותינו המשותפים לטיפול שעוגמה המקומית שאנחנו סובלים כתושבים בעיר,
  ובמקום זה קבוצה של מונמכים קוגניטיבית חוסמים צירי תנועה כדי לצעוק על הבוחר שמימוש בחירתו זה לא דמוקרטי.

 3. יוסי ברגר אמר/ה

  אם זה היה המצב ברחוב אחד, ניחא, אבל המצב המתואר בכתבה משקף תופעה נרחבת בעיר.
  לא צריך התעמקות יתר בנבכי הפוליטיקה העירונית או ברזי הקואליציה-אופוזיציה כדי להגיע למסקנה פשוטה: ראשת עיר שלא הצליחה לפתור במהלך כמעט קדנציה שלמה, בעיה אלמנטרית כל כך המשפיעה על איכות חייהם ועל בטיחותם של תושבי העיר , נכשלה בתפקידה ואיננה ראויה לכהן בתפקיד החשוב הזה. כל השאר ממש כבר לא רלונטי.

 4. מיקי גוטשלק אמר/ה

  מדהים איך הרחובות בחיפה מוזנחים. מדוע אין ניסיון של העיריה לנסות לטפל בבעיות בשנה האחרונה הזאת?

 5. אריאלה אמר/ה

  אני גרה בשדרות הנשיא 119, בפינת שער הלבנון. מצב המדרכות ברחוב שער הלבנון וברחוב יפה נוף אינו שונה מהמתואר בכתבה. מקומות חניה כמעט ואין וצריך לחנות הרחק מהבית.
  לפני כשנה הפכו חלק מהמדרכה ברחוב יפה נוף למקום ישיבה עם ספסלים ולקחו כאן הרבה מקומות חניה. לאחרונה הפכו עוד קטע ברחוב למצפור. הקטע הצמוד לרחוב המדרגות היורדות להדר הכרמל. היו שם כ-10 מקומות חניה שנלקחו לטובת מצפור שאיש אינו יושב בו, כאשר שמאלה למצפור החדש, במרחק כ-2-3 מטרים קיים מצפור שגם בו כמעט ולא יושבים.
  בנית המצפור החדש היתה מוזרה ונמשכה חודשים ארוכים. לאור התוצאה, נראה שהבונים יותר שיחקו במקום מאשר עבדו.
  בימים האחרונים סגרו את רחוב יפה נוף לנסיעה והקימו במקום דוכנים לכבוד חג המולד בצד מכוניות לממכר מזון. בכלל התחושה היא שיותר משחוגגים את חנוכה, חוגגים את חג המולד. אני מבינה שיש קישוטי חג המולד למטה בעיר, שם חיים נוצרים. אבל מדוע על הכרמל. זה מעודד את בעלי האופנועים המשופרים והמכוניות המשופרות, שבעליהם עד כמה שאני הבחנתי, בני מיעוטים, לעלות למעלה כרמל למרוצי מכוניות ואופנועים רועשים בשעות הלילה. משטרה אין ואם יש זה שיטור עירוני וכולם שוב בני מיעוטים שלא עושים דבר.
  בקרבתנו 3 בתי מלון גדולים. שני מלונות דן ומלון נוף המפרץ. בעונת החגים ובקיץ המלונות עמוסים מבקרים. לבתי המלון יש חניה אך הם גובים כסף עבור החניה גם מאורחי המלון. התוצאה היא שאי אפשר למצא בסביבה הקרובה מקום חניה לדיירי המקום, כי אורחי המלונות תופסים את החניות.

 6. לאמור את האמת אמר/ה

  מיכל גרובר: רחוב הבעל שם טוב נמצא מתחת לרחוב חנה סנש. רחוב מונטיפיורי נמצא מתחת לבית חולים בני ציון.

 7. אסתר אמר/ה

  ברמות ספיר בשכונה של ראש,העיר זה לא היה קורה

 8. רועה חשבון אמר/ה

  עכשיו יסגרו לכם את הרחוב לחצי שנה של שיפוצים שעוד תתחננו שישאירו את הרחוב עם בורות ,כדאי שתחשבו שוב .

 9. תאודור אמר/ה

  זה לא רק הרחוב הזה! סעו ברח׳ שמשון ותקבלו כפיצות, עקב הכביש השבור, כל מטר! וכזה יש בכל העיר חיפה והעיריה עוסקת במריבות פנימיות!

 10. מילה במילה, אמר/ה

  תקופת החסד שהוארכה מעבר למה שהולם תמה ממזמן,
  אין ולא יתקבל שום תירוץ למצבה הפושע של העיר כיום.
  מדובר באישה שנעדרת לחלוטין יכולת והבנה, אין שום דרך הולמת אחרת לתאר את המצב.

  יכול להיות שהיו כוונות טובות, אבל כמו שאני לא משלם בסופר עם כוונות טובות כך גם אותה אישה לא משיבה לתושבים באמצעות כוונות.
  הארנונה הגבוהה ביותר בארץ, אין הווי ותרבות, המדרכות מפורקות, החזירים משתוללים, העירייה שובתת ואין שירות.
  מה עוד.

 11. אני מרבה לשבת במצפורים האלו, והם מתנה מקסימה לתושב. אמר/ה

  צר לי שזה בא על חשבונכם, אני ואף אחד אחר הנהנה לשבת שם לא כיוון לכך –
  אבל להלין על הנזק זה דבר אחד ולטעון שהמצפור הזה מיותר הוא דבר אחר לחלוטין.

  לרבים מאיתנו אין כסף לשבת בבתי קפה,
  המקום הזה הוא מתנה אמיתית.

 12. רק תחבורה ציבורית אמר/ה

  בשמשון אין בורות?
  בצומת חורב אין בורות?
  בדרך צרפת בעליה לטשרניחובסקי אין בורות?
  משאיות תמא 38 בכל שכונות הכרמל לא יוצרות שקיעות ובורות?
  כל חיפה שבורה וסדוקה זה הזמן לעבור לאוטובוסים.
  ת עיפו את כלי הרכב תדרשו מדרכות רחבות ונתיבי אוטובוסים.
  אין איפה לדחוף עוד חניות. חייבים אוטובוסים בתדירות גבוהה

 13. ג אמר/ה

  מצב הכבישים בחיפה הוא גרוע. תסעו פעם ברחוב שמשון שהוא עורק מרכזי בקטע בין מוריה לורדיה. רכיבה על גמל זה תעונג לעומת הנסיעה.
  יונה השכעב מיליונים לפני הבחירות האחרונות וחצי שנה אחרי במקומות רבים הכל התקלף.
  צריך להצע עבודה נכונה לפרק קטעי כביש שלמין, לסדג את התשתית ואחרי זה אספלט.

 14. שלמה אמר/ה

  איזה חוסר ידע מצלצלים למשטרה ומודעים הם מיתקשרים לבעל הרכב שיזיז את הרכב עם לא הזיז תוך 5דקות יפיעה נידת ויחתוף דוחאני בקרית מוצקין ושם זהעובד

 15. עמרי אמר/ה

  אין יותר גרוע מצומת חורב לכיוון מוריה אחרי ד'ישראלי – עשרות אלפי רכבים עוברים על בורות אני לא מבין איך עיריה לא מסוגלת לתקן 100 מטר כביש בצומת הכי סואן בחיפה.

 16. סמדר אמר/ה

  בלי לקרוא את הכתבה הבנתי מייד שמדובר בהדר..בכרמל זה לא יקרה. גם לא באחוזה.

 17. דבורה אמר/ה

  בכל העיר יש כבישים מזעזעים . כל יום מזכיר לי שבבחירות הקרובות לא אבחר באף מועמד לראשות העיר. אז תרוצו אחרינו. לא עשיתם דבר וחצי דבר עבור תושבי חיפה

 18. רון רהב אמר/ה

  אצלנו במרגלית עשו ריבוד אבל שינו שיפועי ניקוז והכביש בין מרגלית 7 ל-9 באורך 10 מטר הפכה למאגר מים כל אימת שיורד גשם או שוטפים חניות פרטיות שמתנקזות לרחוב. פנינו לעירייה וקיבלנו תשובה שהם מודעים לנושא ויש תוכנית לשינוי הניקוז ברחוב אבל היא המגירה ולא מתחייבים על מועד ביצוע. אפשרי מאוד שהמאגר נועד להרוות צמאונם של החזירים?

 19. סנט אנדראוס אמר/ה

  תאמת….. 4 בניינים מאוחדים ? זה עשרות דיירים נכון ?
  אני במקומכם הולך לקבלן קונה ממנו חצץ חול ושאר הרכיבים לאספלט זה ממש לא יקר.. כל אחד ישים איזה 150 שקל ויש לכם הרבה אספלט.. ווממלא את כל הבורות
  ל ל א א י ש ו ר ה ע י ר י י ה
  ואז אתם תראו איך הם טסים לשם להרוס את זה….. טסים.
  אבל אז גם חייבים גם לבנות במקום
  את הטריק הזה עשו בכמה מקומות בקריות
  גם בחיפה זה יעבוד

 20. בואי תעשי סיבוב בכרמל, אמר/ה

  ותיווכחי שהכל אותו הדבר

 21. רפי אמר/ה

  אין חדש תחת השמש. עיריית חיפה עירייה של חידלון מתמשך. הכבישים והמדרכות ( לדוגמא רחוב אהוד , יותם , שמשון, מוריה) נראים כמו אחרי הפצצה. העירייה יודעת לקחת ארנונה אבל לתת שירות טוב לאזרח זה מעבר ליכולתה ורצונה. סקיצור עיריית פח אדפה.

 22. רפי אמר/ה

  אין חדש תחת השמש. עיריית חיפה עירייה של חידלון מתמשך. הכבישים והמדרכות ( לדוגמא רחוב אהוד , יותם , שמשון, מוריה) נראים כמו אחרי הפצצה. העירייה יודעת לקחת ארנונה אבל לתת שירות טוב לאזרח זה מעבר ליכולתה ורצונה. בקיצור עיריית פח אשפה.

 23. עובד עירייה אמר/ה

  המצב הזה קיים בהרבה רחובות בחיפה. זו הזנחה של שנים רבות ובמיוחד בקדנציה הקודמת של יהב. אנשים פה חושבים שהוא הציל את העיר אבל הוא דירדר אותה לתהומות עמוקים שמשם קשה להתרומם. אל תאשימו את קליש כי היא ממש לא אשמה בזה…ואני לא מתומכיה אבל הכי קל לזרוק עליה את המחדלים של הקודם הכושל

 24. מונורייל בציר מוריה = העתיד של חיפה אמר/ה

  כרמלית קו 2 כמונורייל בין תחנת גן האם (תוספת מעליות והנגשה שלה לנכים) שיעלו מהכרמלית אל תחנה מעל שדרות הנשיא, מונורייל על עמודים לאורך שדרות מוריה בכיוון האוניברסיטה. נת"צ מתחת למונורייל מהאוניברסיטה בכיוון מרכז הכרמל.
  כלומר נתיב נת"ץ לכיוון הנגדי שיעבור מתחת לעמודי נתיב מונורייל לאוניברסיטה ומשם לדליה ועוספיה.
  מה הרווח בזה: א. רווח של ביטול אוטובוסים בכיוון האוניברסיטה = הקלה על גודש התנועה, ונתצ מהיר של אוטובוסים מהאוניברסיטה עם עדיפות ברמזורים. ב. רווח תיירותי. ג. פיתוח האוניברסיטה כהאב תחבורתי מקושר לרכבל יהפוך את הרכבל ליעיל ויאפשר לנסוע באופן רציף בתחבורה ציבורית ממרכזית המפרץ עם המונורייל עד מרכז הכרמל.
  בשלב ב' יורחב מונורייל עילי מתחנת גן האם לאורך ציר טשרניחובסקי אל רכבל סטלה מאריס שיעבור בצמוד לכביש באזור הבסיס לפינוי.
  הדבר יביא למערכת תחבורה ציבורית מצטיינת ברמה בינלאומית וחוויה תיירותית 'חובה' – מהצק פוסט לאוניברסיטה, מהאוניברסיטה למרכז הכרמל, וממרכז הכרמל לעיר התחתית בכרמלית: שעה של נסיעה תיירותית בין שכונות חיפה.

 25. תגיד, מה שלום קליש? אמר/ה

  ראית או שמעת אותה לאחרונה?

 26. נתן אמר/ה

  לתושבי הרחוב הנ"ל אכן יש בעיה חמורה בגלל הקירבה לבית חולים. אבל הבעיה היא בעיה נרחבת בכל העיר שנים ארוכות. כספי ארנונה מופרכים, בעיקר באזור א', ותשתיות של עולם שלישי. כבישים ומדרכות במצב של התפרקות. גועל נפש, ואין מענה ראוי לא משנה מי בראש העירייה. אני גר ברחוב אינשטיין כבר למעלה מחמישים שנה. חוץ מחידוש המדרכה בצד אחד בלבד של הרחוב כאתנן של מצנע לפני בחירות 1998, לא זוכר אי פעם חידוש תשתית ברחוב. וכאן אפשר גם להזכיר את המנהג המגעיל לא לאפשר חניה חינם ליד כל בתי החולים הגדולים בעיר ולאכוף בחומרה דוחות חניה דוקא שם. עירייה מגעילה, היתה וכנראה תישאר.

 27. David s. אמר/ה

  גם בקטע הכניסה לרחוב, הכביש מבוקע והמדרכה מורמת בגלל שרשים ובכלל קשה ללכת שם עם עגלת קניות למי שאין בבעלותו רכב

 28. 20 שנים של הזנחה אמר/ה

  ועכשיו משלמים את המחיר.
  תתבאס על יונה יהב שרק חיפש לעשות מסיבות והשאיר את כל הנטל של תיקון טיפול ותחזוקה לקליש

הגיבו כאן לכתבה