חגיגה של “ירוקים” | מצוקת החניה והדו”חות באצטדיון סמי עופר

 תלונות רבות התקבלו באתר חי פה מאת אוהדי כדורגל אשר קיבלו דו”חות חניה, בגין חניה בניגוד לחוק, בעת המשחק בין מכבי חיפה להפועל כפר סבא. תלונות דומות התקבלו גם במשחקים קודמים.

 


מכבי חיפה אומנם נצחה 2 אפס את הפועל כפר סבא. הכותרת הזו היתה נכונה רק שהיא לא קשורה למתרחש במגרש. כנראה שחוץ מהירוקים על הדשא שבשביל נקודות עובדים קשה מאוד, גם עיריית חיפה רוצה לחגוג עם ירוקים רק שהפעם הכוונה היא לכספם של אוהדי מכבי חיפה שחיפשו פתרונות חניה באזור אצטדיון הכדורגל העירוני בחיפה ומצאו אותה ברחובות סמוכים, במקומות בהם החניה אסורה.

החגיגות בתוך המגרש

 

751_2617.JPG

 

ה”חגיגות” מחוץ למגרש

חשוב לציין כי אנו , כאתר עירוני, מעודדים את אכיפת החוק. אולם גם אכיפה ניתן לעשות בטעם טוב, בגישה חיובית ובהכוונה של הציבור ולא רק במתן קנסות.

לחי פה נודע כי במהלך המשחקים האחרונים, פקחים של עיריית חיפה מתחבאים בין העצים ובין המכוניות. הם אינם מסבים את תשומת ליבם של הנהגים לאכיפה המוגברת במוצ”ש או בזמן משחק. חשוב לציין כי חלקם הגדול של האוהדים המבקשים חניה ברחובות סמוכים אינו גר בחיפה. אותם פקחים אינם מעוניינים להתערבב בציבור האוהדים ולהכווין אותם לחניונים ובכך להסתכן בעימות. לכן, הם פשוט מחכים שהנהגים יעזבו את הרכבים וייכנסו לאצטדיון ואז הם מחלקים דוחות בכמויות גדולות.

חשוב לציין שהדוח שהפקחים מחלקים הוא בגובה של 500 ש”ח !!!!!! הפקחים מנצלים את הסעיף אשר מקנה להם לתת את גובה הסכום המקסימלי. אפשר לומר שמבחינה חוקית אין ספק שהפקחים מבצעים את עבודתם אבל… ויש אבל גדול !!!!!
הפקחים הרי נמצאים במקום ופשוט מחכים כמו דייגים מנוסים עם סבלנות שהקורבן לא ישים לב ואז הם עוקצים.
אפשר היה למנוע את העברות של הנהגים על יד הצבת שלט ענק המזהיר מדוחות ,אפשר שהפקחים עצמם יראו יותר נוכחות וגם יידברו עם הנהגים ויזהירו אותם. הרי לא מדובר בעבריינים… מדובר באוהדים שבסה”כ רוצים להחנות את הרכב ולהגיע למשחק.

האזור המדובר בו חילקו דו”חות הינו אזור תעשייה (מת”ם), אשר בשבתות הנו ריק מאדם ואין שום הפרעה לתנועה. כל מי שמחנה שם הינו אוהד כמו שאר המחנים ולכן סיבת ההפרעה לתנועה איננה נכונה.
טוב הייתה עושה עיריית חיפה עם הייתה מוותרת על ההכנסה הכספית הזאת או לפחות תדאג להרתעה ושלטי אזהרה, אשר יכלו למנוע מאותם אוהדים מסכנים הוצאה מטורפת שעלותה כמעט מנוי שנתי למשחקי מכבי חיפה.

 

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

מאז פתיחת האצטדיון מתבצעת אכיפה נגד עבירות חנייה חמורות הן במתחם האצטדיון והן באזורים הסמוכים לו.
מדובר בחניות על מדרכות, איי תנועה וצמתים תוך הפרעה לתנועה וסיכון הולכי רגל.

אצטדיון סמי עופר הנו מהאצטדיונים הנגישים בארץ הן בהסדרי החנייה שהוכשרו סביבו והן בשירותי התחבורה הציבורית אשר פועלת בצורה מתוגברת בימים בהם מתקיימים משחקים.
אנו קוראים לקהל ליהנות מהאצטדיון והמשחקים המתקיימים בו באמצעות תחבורה ציבורית כמקובל בכל העולם.

לחי פה נמסר שמועדון כדורגל מכבי חיפה מעוניין להפגש עם מנכ”ל עיריית חיפה ולדון איתו בנושא
עדכונים מתוצאות הפגישה בין המועדון לעירייה ידווחו בהמשך

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

תגובה
  1. 4-3 בפנים שלכם אמר/ה

    לכו זדיינו קוסעמק עירייה של מנאייק