מגיעים לשיעורים פרטיים ונשארים לזמן איכות • "יש כאלה שזה בית עבורם"

סטודנטים ותלמידים לומדים בקריית ים (אלבום פרטי)

(חי פה עם הנוער בקריית ים) – מרכז הלמידה העירוני לנוער בקריית ים מציע שיעורי עזר לתלמידים בכיתות ז'-י"ב בקריית ים, ללא עלות. בראש מרכז הלמידה עומדת מנהלת יחידת הנוער, עמית פלד, יחד עם יחד עם מנהל כפר הסטודנטים בקריית ים, דויד נמר. הפעילות במקום מתנהלת תוך שיתוף פעולה של יחידת הנוער, הספרייה העירונית ותנועת הבוגרים של בני עקיבא.

על מנת ליהנות משיעורים פרטיים, צריכים תלמידי כיתות ז'-י"ב להירשם ופשוט להגיע למרכז. המרכז פועל בימים ראשון עד חמישי, בשעות 17:00-20:00.

סטודנטים ותלמידים לומדים בקריית ים (אלבום פרטי)

עזרה בלימודים וחשוב לא פחות – קשר אישי

"תנועת הבוגרים, כפר הסטודנטים, מגיעים אלינו אחת לשבוע והם אלה שנותנים שיעורים לתלמידים", מסבירה פלד. "אנחנו דואגים שיגיעו תלמידים וילמדו, והם יכולים גם להישאר אח"כ, לשחק ולדבר עם הסטודנטים מעבר לשיעורי הבית. הקשר עם הסטודנטים הוא מאוד משמעותי עבור הילדים, לפעמים הוא אפילו תרומה גדולה וחשובה יותר מאשר העזרה בלימודים. הרעיון הוא לקרב בין הבוגרים לתלמידים ולתת עזרה ללא תשלום.

המורים הם מתנועת הבוגרים של בני עקיבא – מלגאים מכפר הסטודנטים בעיר. מטרת המרכז היא לאפשר לתלמידים ללמוד אחר הצהריים באווירה קבוצתית, נעימה ומאפשרת, וכאמור, ללא כל עלות".

סטודנטים ותלמידים לומדים בקריית ים (אלבום פרטי)

מצמצמים פערים ונשארים

פלד מסבירה שכמו בערים אחרות בארץ, גם בקריית ים ישנן משפחות שיכולות לממן לילדים שיעורים פרטיים ולקדם אותם בלימודים, ויש משפחות שידן אינה משגת: "אנחנו רואים את הפערים הנוצרים בין תלמידים שההורים יכולים לאפשר להם שיעורים פרטיים מול אלו שלא יכולים לאפשר לעצמם. המטרה במרכז הזה לתת הזדמנות לכלל התלמידים ללמוד יחד, להכיר חברים ואפילו לעזור אחד לשני. הסטודנטים מרוויחים התנדבות משמעותית, חיבור לבני הנוער ומלגה שעוזרת לממן את הלימודים שלהם. בכל סוף יום אנחנו מוציאים משחקי קופסה ועוברים לזמן חברתי, ומי שרוצה מהנערים והנערות, מוזמן להישאר.

סטודנטים ותלמידים לומדים בקריית ים (אלבום פרטי)

קשרי חברות

"בשנה שעברה מרכז הלמידה פעל בתוך מרכז הנוער העירוני, ראינו איך המקום הזה היה ממש בית עבור כמה וכמה נערים ונערות. חלקם הגיעו רק בשביל לשחק עם הסטודנטים, לדבר איתם, להעביר איתם זמן איכות, חלקם פיתחו קשרי חברות מתוך הלמידה. עבורי המתנה הכי גדולה הייתה לראות את אחד הנערים שלנו מגיע בכל יום חמישי לשחק עם סטודנט פינג-פונג. הסטודנט הרוויח בדיוק כמו הנער, נוצרה שם חברות מדהימה".

"החבר'ה שלנו מכפר הסטודנטים של בני עקיבא מתמידים ומשקיעים מכל הלב, כך שהרווח הגדול הוא גם בדוגמה האישית שהם מקנים לנוער", מספר דויד נמר, מנהל כפר הנוער של בני עקיבא ומורה בתיכון לוינסון. "במסגרת ההתנדבות השבועית, הסטודנטים שוהים בזמן איכות משותף של למידה וחוויה עם הנוער בעיר, וכך התלמידים חווים קשר ישיר עם סיפור הצלחה חי וממשי, סטודנטים אקדמאים שרק לפני כמה שנים היו תלמידים כמוהם, מאותה שכונה מאותו בית ספר".

רוצים להצטרף?

הפרויקט מתקיים במסגרת תוכנית המלגות העירונית, בה כל סטודנט/ית מקבל/ת מלגת שכר לימוד מלאה, בגובה 10,000 ש"ח, בשיתוף מפעל הפיס, בני עקיבא, מרכז צעירים קריית ים ועיריית קריית ים.
מקומות אחרונים להרשמה למלגה בקישור:


לא ניתן להגיב