הורים צעירים מקבלים הדרכות וסיוע וגם מרוויחים חברים חדשים • המרכז לצעירים קריית ים

אימהות ותחינוקות - לומדות כל מה שהן צריכות לדעת וגם יוצרות חברויות (אלבום פרטי)

קריית ים מציעה לתושביה מרכז לצעירים שנותן מענה להורים צעירים המצויים בשלבי ההורות הראשונים וגם לשלבים המתקדמים יותר, כשההתמודדות עם שנת הלילה, האכילה ושאר צרכי הפעוטות כפר פתורים, ואז מתגלים האתגרים החדשים.

לצד הסיוע להורים הצעירים, מציע המרכז גם הדרכה ומתן כלים להעצמה על מנת לאפשר להורים להתפתח מעבר לתפקידם בהורות.

פעילויות לאימהות צעירות – מרכז הצעירים קריית ים (אלבום פרטי)

שחר אלבר, רכזת המעורבות החברתית במרכז הצעירים, מספרת:
"יש לנו כמה מטרות בפעילויות שלנו. מצד אחד אנחנו מציעים מגוון פעילויות להורים צעירים ולאימהות לפעוטות, אך מעבר לפעילויות עצמן, אנחנו רואים שכשמגיעים אלינו ונהנים מפעילות משותפת, מיד אנו רואים כיצד נרקמים יחסים ומערכות יחסים בתוך הקבוצה, שהן ערך מוסף עבור המשתתפים, מעבר לכלים שהם מקבלים בפעילות עצמה.

אנחנו מציעים מגוון פעילויות לאימהות לתינוקות, כמו עיסוי תינוקות, או חוג של צליל ותנועה לקטנטנים. ישנן גם פעילויות לאימהות לפעוטות בגיל 3-6, שמתמודדות עם אתגרים אחרים".


במרכז לצעירים קריית ים – כלים בהורות ואוזן קשבת (אלבום פרטי)

לצד הפעילויות יחד עם הילדים, מוצעות במרכז לצעירים גם סדנאות המיועדות להורים עצמם. אימהות ואבות יכולים ליהנות מהדרכת הורים המועברות על ידי שלומית הרשקו, או מסדנאות להעצמה אישית, שמועברות על ידי מירי גנון. בסדנה לאימהות צעירות בהדרכת הרשקו, לומדות האימהות כל מה שהן צריכות לדעת על מנת לגדל את הילדים בצורה מיטבית, החל מהתפתחות מוטוריקה עדינה וגסה, דרך הבנת בכי התינוק, שינה, סדר יום ועוד. בנוסף ישנן פעילויות לתינוקות, אותן מעבירה המדריכה עדי רוזנפלד.

אימהות ותחינוקות – לומדות כל מה שהן צריכות לדעת וגם יוצרות חברויות (אלבום פרטי)

השתלבות מחדש בשוק העבודה

פעילות נוספת שמעניק המרכז היא תמיכה בחזרה לשוק העבודה, בהדרכת יפעת רון. אחד האתגרים איתם מתמודדות נשים צעירות הוא החזרה לשוק העבודה אחרי חופשת הלידה. רון מדריכה את הנשים כיצד להציג את עצמן בצורה הטובה ביותר בראיונות עבודה, דרכים למנף את חופשת הלידה על מנת להגיע למקום עבודה שיתאים לך וכיצד למצוא את העבודה הטובה ביותר והנכונה לך, עפ"י כישורייך ויכולותייך.

פעילויות לאימהות צעירות – מרכז הצעירים קריית ים (אלבום פרטי)

מגיעות לפעילות ומוצאות חברות ותמיכה

"בהמשך תהיה לנו פעילות לחנוכה לילדים ולהורים, מספרת אלבר. "תהיה מוזיקה, יצירה סופגניות ופעילויות מגוונות ומהנות".

"מעבר לפעילויות הרבות והנהדרות שיש לנו כאן", מוסיפה אלבר, "אני רואה ומרגישה שהפעילות פה נותנת כתובת אמיתית לאימהות צעירות בתחילת דרכן. הנשים שמגיעות לכאן שואלות הרבה מאוד שאלות, גם כשמדובר בפעילות שאינה הדרכה במהותה. הנשים מוצאות כאן אוזן קשבת, יש להן הזדמנות לשאול שאלות אישיות שמטרידות אותן, שלא לדבר על זה שאני רואה איך בהתחלה יש קבוצה של נשים שמגיעה לפעילות, ולאט לאט הן מתקרבות ונהיות חברות, והחברות הזו היא מאוד משמעותית ועוזרת בשנים הראשונות של גידול הילדים".


רוצים להצטרף לפעילויות במרכז לצעירים?
חייגו – 048772825

אימהות ותחינוקות – לומדות כל מה שהן צריכות לדעת וגם יוצרות חברויות (אלבום פרטי)

או היכנסו לקישור


תגובה
  1. רפי רפאל - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

    מרכז צעירים חשוב בקריית ים.כל הכבוד ליוזם.ערב נעים.

לא ניתן להגיב