הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

"עיריית חיפה ממהרת להטיל קנסות על בעלי עסקים ולא מנסה להציע פתרונות"

(חי פה) בעלי עסקים במרכז הכרמל מלינים על כך שהעירייה ממהרת להטיל עליהם קנסות, ומהצד השני אינה פועלת כלל כדי להקל עליהם ולאפשר להם לעבוד בנוחות. לטענתם, קיים קושי בכל הנוגע לחנייה של עובדים בקרבת העסקים, החנייה באזור מרכז הכרמל היא בתשלום ברובה הגדול, זאת בנוסף לקשיים בפריקת סחורה בגלל מחסור במקום המיועד לכך. בעלי העסקים טוענים עוד, כי העירייה ממהרת להטיל קנסות, ואינה קשובים לצרכיהם ולא מנסה למצוא פתרונות כדי לבוא לקראתם.

אזור טעינה ופריקה בשדרות הנשיא (צילום: אלבום פרטי)

עובדים מגיעים למרכז הכרמל ויש רק חנייה בתשלום

"עד לפני כמה חודשים העובדים שלי היו מגיעים עם רכבם למרכז הכרמל", אומר גל גבריאלי, שמנהל את בית הקפה גל'ס בייקרי במרכז הכרמל, "והייתה להם אפשרות להחנות לא רחוק מבית הקפה, ברחוב ווג'ווד. עד לפני מספר חודשים אחד הצדדים של הכביש היה מסומן בכחול לבן ובצד השני ניתן היה לחנות ללא תשלום. לפני כמה חודשים צבעו גם את הצד השני של הכביש ועכשיו לא ניתן לחנות בכל הרחוב ללא תשלום. העובדים שלי באים אליי ומתלוננים על זה שהם לא מוצאים חנייה במרכז הכרמל בקרבת בית הקפה. יש לי חברים עם בתי קפה בתל אביב, והעובדים חונים ליד בית הקפה. העובדים שלי לא מעוניינים לשלם לאורך כל שעות המשמרת על החנייה. ברור להם שלא תמיד אפשר להחנות קרוב לעבודה והם מוכנים לצעוד כשצריך, אבל כל הרחובות כאן בסביבה דורשים תשלום".

גל גבריאלי (צילום: אהרון גניש)

"יכולים להגיע בתחבורה ציבורית – ב-4 לפנות בוקר?"

לטענת גל, לפני כחודש התקיימה פגישה של בעלי עסקים עם ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם. בפגישה העלה גל את הקושי באוזני ראש העיר, שהשיבה לו כי העובדים שלו יכולים להגיע לעבודה בתחבורה ציבורית. "יש לי עובדים שמתחילים לעבוד בשעה 3 ו-4 בבוקר. בשעה כזו אין אוטובוסים. שלא לדבר על זה שיש לי עובדים שמגיעים מהקריות או מטירת הכרמל וזה קושי משמעותי עבורם להגיע בתחבורה ציבורית".

אזור טעינה ופריקה במרכז הכרמל (צילום: אלבום פרטי)

"נותן שירות שלא יכול לתת שירות"

אבל ללא ספק, הקושי הגדול שמתארים בעלי העסקים הוא בפריקה ובטעינה של סחורה סמוך לבית הקפה/עסק. "יש ליד בית הקפה שלי חניה שמיועדת לפריקה של משאיות", הוא אומר, "אבל בזמן האחרון גם אני וגם רכבים שמגיעים לפרוק פה סחורה, מקבלים קנסות מהעירייה, על אף שאנחנו חונים בדיוק במקום המיועד לפריקה, וזה מיד מוביל להתעסקות מול העירייה כדי לבטל את הקנס, ומה שהכי גרוע, שהעירייה מתעקשת לא לבטל את הקנס וגם לא מאפשרת להישפט! אני שוב ושוב מתקשר לעירייה, הרבה פעמים לא עונים לי בכלל. לפני כמה זמן כבר ענה לי סוף סוף מישהו והסברתי לו את הבעיה עם הקנסות, ומה הוא אומר לי? שהוא רק פקיד והוא לא יכול לעזור. אז בשביל מה מרים את הטלפון נותן שירות, שלא יכול לתת שירות?"

לג'נדה במרכז הכרמל (חי פה בשטח)

"ההרגשה היא שאין עם מי לדבר"

"יש ליד לג'נדה עמדת פריקה וטעינה אחת", אומר דודו מינה, מבעלי גלידה "לג'נדה" בשדרות הנשיא במרכז הכרמל. "יש מקרים שמגיעות בבת אחת שתי משאיות. אחת המשאיות תופסת את החנייה, והנהג של השנייה מחפש חניה אחרת. כשהוא לא מוצא, הוא מנסה להיכנס לאותה חניה ולפעמים המשאית בולטת קצת החוצה. הרבה פעמים במצבים האלה המשאית השנייה מקבלת קנס. ההרגשה שלנו היא שהעירייה מחפשת לתת קנסות, ולא מנסה להבין את הקושי שלנו ובטח לא להקל עלינו. ליד החנייה לפריקה וטעינה יש תחנת אוטובוס. לפעמים המשאית חונה קצת מחוץ לחניה ו"גולשת" אל תחנת האוטובוס וגם אז אנחנו חוטפים קנסות. זה מאוד בעייתי בשבילנו וההרגשה היא שאין עם מי לדבר".

"גם כך קשה מאוד לנהל עסק"

מינה נכח גם הוא בפגישה עם ראש העיר, שם הסביר את הקושי היומיומי שקיים בגלל שהחנייה לפריקה וטעינה מספיקה רק למשאית אחת. לטענתו נאמר לו שיבדקו את האפשרות להגדיל את אזור הפריקה, אבל בפועל לא קרה עם זה שום דבר. "ההרגשה שלי היא שהיד של העירייה מאוד קלה על ההדק ומאוד בקלות קונסים אותנו. כל כך קשה לנהל עסק, למה לא הולכים לקראתנו?"

"אני לא נכנס בכלל לקושי של הלקוחות להחנות במרכז הכרמל ולהגיע לעסק שלנו", מוסיף מנע, "אבל צריך למצוא את הדרך לעזור לנו. עוד בעיה שאנחנו מתמודדים איתה היא שעמדת הפריקה היחידה לידנו היא לא כל כך לידנו. אנחנו מדברים על חצי טון סחורה בחלק מהמקרים, ולא כל כך פשוט להעביר את כל זה מעמדת הפריקה אל העסק שלנו. אולי למי שלא מנהל עסק אלה נשמעים דברים פשוטים, אבל האמת היא שזו התמודדות מורכבת, ומאוד בעייתי שאח"כ צריך שוב ושוב להתמודד עם קנסות, כשכל מה שאנחנו רוצים זה לנהל פה עסק לטובת כולם".

"לא ניתן לאשר חניה לבעלי העסקים ועובדיהם"

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "הסדרת החניה נועדה לאפשר חנייה מוגבלת בזמן לקהל המבקרים המבקשים לצרוך שירותים במקום. תפיסת החנייה על ידי בעלי העסקים ועובדיהם לאורך היום תמנע כל אפשרות חנייה מקהל הלקוחות המבקשים להגיע לעסקים השונים.

העירייה אינה רושמת דוחות לרכבים אשר פורקים סחורה בשעות ובמקומות שהוקצו לכך.
בקשות ערעור על דוחות חנייה ניתן להגיש למחלקה לאכיפת גבייה חנייה".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

24 תגובות

 1. למי שהביא את המאפיות בפריס:
  הם לא עובדות ב-4 בבוקר. הם מכינות בצק מ-6 בבוקר אחרי פתיחת המטרו וקווי האוטובוס ונפתחות לציבור ב8-9 בבוקר.
  4 בבוקר זה למאפיות לחם תעשייתיות במשמרות שלא צריכות לפעול במרכז הכרמל מלכתחילה.
  ולמרכז הכרמל יש 20 קוי אוטובוס, כרמלית, מוניות ואגד תיק תק ואפשר להגיע ברגל ובאופניים.
  אף אחד לא צריך להחנות שם את הרכב שלו לכל היום.

  • מרכז הכרמל זה אפילו לא מתקרב לתחב"צ בפריפריות של פריס, הדברים שלך על פריס אינם נכונים. בחיפה אין תחב"צ ראוייה, כשם שאין ראש עיר ראוייה!

  • בחיפה אין תחב"צ כמו בפריפריות מחוץ לפריס, והידע שלך בקונדיטוריות בפריס לא נכון כפי שמתכננת הערים לא הביאה תחב"צ לחיפה.

 2. מי שצבע את כול מדרכות חיפה בכחול לבן זה יונה יהב,
  אפילו רחובות צדדיים כמו בואדי או קריית אליעזר או בת גלים, הוא הורה לצבוע כמה שיותר מדרכות.

 3. לסגור את חיפה והעסקים ושראש העיר תחנק לה שם בבדידות. הרסה את העיר והרבה יותר מזה.

 4. התוכנית של ראשת העיר וחבריה רוצים להתיש את כל העסקים היהודים יוותרו ויעזבו את המקום יתחילו לאכלס לשם עסקנים ערבים בלבד ועובדים ערבים ובשושו יוותרו להם על הקנסות או אפילו לאחר זמן מה יעשו שם הרחבה לחנייה לפריקת סחורה והנחה לעובדי החנויות

  זאת התוכנית של מישהו בעירייה שדוגל על זה

  • בפריס יש 3,000 מאפיות ממוקמות במרכז העיר.
   בחיפה יש 4-5….
   בפינת רחוב מרכזי בפריס עוברים 5,000 איש בשעה, בחיפה עוברים בקושי 200.
   מי שחושב שיכול לתכנן עיר טוב יותר מראשי העיר הקודמים שילמד להקשיב לפרנסי העיר לפני.

 5. היקר,

  3-4 לפנות בוקר זו השעה שבה מתחילים ללוש את המאפים הנהדרים שב7 בבוקר כולם עטים לרכוש, אז אתה יכול להוריד קצת הילוך עם הציניות.

  לגבי החניות, איש לא טען שהן של בעלי העסקים יותר משהן עבור הציבור – אתה משום מה רק לא מחבר בין זה לבין כך שאותם אופים, מלצרים, שוטפים ומנהלי משמרת גם הם "הציבור" לא יותר ולא פחות ממך. אזי גם כאן, אתה יכול להוריד קצת הילוך עם הציניות.

  לבסוף, ידוע לך שלא מדובר בענף הכי נחשק לעבוד בו ואני בטוח שגם אתה, כמו כולנו, נהנה מידי פעם מאיזה קפה טוב בבית קפה או ארוחה במסעדה, אז אולי כדאי להוריד הילוך גם בגישת ה"שיבואו בתחבורה ציבורית" כי בסופו של דבר אתה זה שתתהלך במרכז הכרמל הנה והנה ולא תמצא מקום אחד שתוכל לקבל בו שירות, כמו שאתה אוהב.

  • אין לי שום קשר למקום ואני לא עובד בענף.
   אני בסך הכל פחות צר עין ממך.

  • טעות קשה. אותם אופים לשים שוטפים אינם בעלי זכות גדולה מכל אדם אחד ולא יתכן שיחנו למשך שעות רבות ויתפסו שטח ציבורי ששייך לכלל הציבור זה משאב יקר. אם אין חניה – שיבואו בהסעה מאורגנת על ידי כל בעלי המאפיות שעובדים מ-4 בבוקר. יש שפע פטנטים יצירתיים והכי מומלץ שיעברו לגור ליד המאפיה או שתעבור לאזור תעשייה ותסיע את התוצרת למסעדות. מרכז הכרמל אינו שטח מפעלי תעשייה. רוב המסעדות מקבלות תוצרת ממאפיות שלא עובדות בתוך העיר.
   4 בבוקר זו גם הפרעה לשכנים בסביבת מגורים. לא רק בחניה אינכם רוצים להתחשב בכלל הציבור גם בשעות העבודה והמנוחה. גם אם הענף שלכם לא נחשק, לספק לכם חניה לכל היום זו לא הדרך להפוך אותו לנחשק ואין לזה קשר לחלוקת משאב החניה במרכז הכרמל. שלמו לעובדים דמי נסיעה שיקחו מונית זה יהפוך נחשק יותר. או תמצאו עובדים שעבורם זו הליכה של דקה מהבית למאפיה וזה יהפוך לעבודה נחשקת יותר.

  • איפה נדמה לך שחונים כל בוקר עשרות עורכי דין, מתווכים מארבע סוכנויות נדל"ן, מוכרי בגדים, הבעלים של הטמבוריה, שווארמיסטים בבילי, קופאים ביילו, סדרנים בשופרסל, בנקאים בלאומי או במזרחי או במרכנתיל, שומרים בכרמלית, מעצבי שיער, תופרים בסטודיו לשמלות כלה, מוכרים במכולות, מורים בהייקיו?

   אני מדבר פה עלה רדיוס של מאה מטר בשדרות הנשיא.
   באיזו המצאה אסתטית אתה חי?

 6. מר דוד היקר, הערותיך/הארותיך נקראו בעיון רב. אף אחד לא ביקש הסדרי חנייה שונים ממה שקיימים. הבעיה היא שהעירייה צבעה אזורים נירחבים בעיר ובמרכז הכרמל בפרט שהיו שנים רבות פתרון לחנייה לעובדי מרכז הכרמל. ברור ששינוי מדיניות העירייה צריכה להיות מובהרת וידועה לציבור הרחב. התלונה לגבי אזור פריקה וטעינה היא כזו שלמרות שהוקצע מקום יעודי לכך, העירייה ממשיכה לתת למשאיות ורכבים מיסחריים שעומדים שם קנסות, מעין "שיטת מצליח" מי שמערער או מבקש להישפט, הדו"ח מתבטל, מי שאין לו זמן להסתובב במסדרונות העירייה או בית המשפט, משלם!
  מדובר בשינוי מדיניות של שנים. ראש העיר צריכה לקחת אחריות על השינויים, לטוב ולרע!
  יום טוב לך.

 7. זה לא רק עסקים, כשאני חוזר מהעבודה הרבה פעמים אני צריך להסתובב חצי שעה, לפעמים שעה עד שאני מוצא חנייה.

 8. רציתם עינת קליש קיבלתם
  מאוד מקווה שהיא תגיד גדול עלי לנהל עיר
  אולי שיתנו לה לנהל בית קפה בכרמל למרות שגם זה גדול עליה
  ראשת עיר אטומה לרחשי התושבים

 9. אדון גל היקר:
  א. עובדים שמגיעים ב-3-4 לפנות בוקר – מה בדיוק הם עושים בשעות האלו ולמה? אולי תאפשר להם לישון ותפעל בשעות נורמליות. אם אתה זקוק לעובדים בשעות לא שגרתיות, העסק עובדים במרחק הליכה מהעסק או ממן להם מונית או הסעה מאורגנת קבועה בשעות האלו.
  ב. אדון לג'נדה: אם מגיעות אליך שתי משאיות בו זמנית בבוקר ויוצרות פקק נוראי לכל מרכז הכרמל זאת בעיה אדירה שהעסקים יוצרים סתם כאשר ניתן לדרוש פריקת סחורה במהלך שעות הבוקר המאוחרות יותר כאשר גם אין עומס לקוחות וגם אין עומס בכבישי מרכז הכרמל. אתם גם יכולים לתאם הגעה בשעות הבוקר המוקדמות כשאין עומסים – 6-7 בבוקר.
  מה שאתם עושים זה שאתם מאפשרים להן לחנות ולתפוס נתיב שלם בשעות השיא ופוקקים את כל מרכז הכרמל ועוד בוכים שמקבלים קנסות? טוב מאד שקונסים.
  ג. "יש לי חברים בתל אביב והעובדים חונים בקרבת בית הקפה". חמור מאד. מסור בבקשה את שם העסק ואני בטוח שחולדאי ידאג שעובדים יגיעו בתחבורה ציבורית. אף עובר לא צריך להעמיד רכב שתופס חניה ליום שלם. רק תארו לכם שמרכז הכרמל היה הופך מגרש חניה ל-300 רכבי העובדים בו. תסדיר עם חניון כיכר האודיטוריום מקומות קבועים לעובדים אם זה חובה. בטוח שזה לא חובה.
  תלונות הזויות אנטי עירוניות שמטרתן נוחות של מעטים על חשבון נזק כבד עירוני.
  רכשתם עסק ולא רכשתם לעצמכם שליטה במדרכות ובחניות. זה חייב להיות מובן בישראל כולה.

  • תגובה של ליצן וכסיל.
   מי אתה חושב מכין את הקוראסון הכי טעים בישראל? גמדי-הלילה?
   מה אתה חוקר אותו, טמבל??
   בקונדיטוריה ,שבבוקר מציגה בויטרינה מיני מאפים עוגות ועוגיות מישהו קם מאוד מאוד מוקדם להכין לך את כל הטוב הזה!!!

 10. חניה באפור יש רק בשכונת מגורים לא במרכז העיר של חיפה! בטח ובטח שהחנייה במרכז העיר תהיה בתשלום היא אמורה לשרת את הלקוחות לא את העובדים

 11. לבעל העסק שדואג לעובדים סדר לנם מונית שתאסוף אותם מהבית ב3 בבוקר למה הציבור צריך לסבול תפסית חניות לכול היום?

 12. מאז שקלים נבחרה העיר מתנהלת כמו קרקס.שמו שלטים חדשים על הרבה מקומות מרכזיים חנייה מותרת ל20 דקות,לא מבין איך אדם שמצא חניה ויש לו סידור יספיק ב20 דקות.אני לא אמנה כאן את כל כישלונות העיר הזאת בניהול של קליש.אבל האמינו לי מחכה ליום שהיא תעוף זאת הצרה הכי גדולה שנחתה על העיר הזאת.

 13. העירייה ומי שעומדת בראשה לא מציעים פתרונות להקל על עסקים לא מעוניינים לעזור לתושבים .
  לא כייף כבר לגור בחיפה בגלל ראשת עיר שלא קשובה לצרכים של תושבי העיר .מנותקת לגמרי .
  סופרת ימים לסיום כהונתה .

 14. תנסו להוציא מעירית חיפה רישיון לשלטים. אחרי כל התשלומים הפניות וההבטחות …. שום דבר !!! דבר עם הלמפה ….

 15. אכן כן יש מדיניות של לעשוק את האזרח להפוך את האזרחים למחלבת כסף ויועצת משפטית אטומה מרושעת שכל מילותיה הם אין אפשרות לבטל גועל נפש של עייריה

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...