הצריח בחיפה שנהרס לפני עשרות שנים ייבנה מחדש

(חי פה) - שר הפנים משה ארבל הודיע בביקור...

מפגינים פרו-פלסטינים תקפו ופצעו שוטרים בהפרת הסדר בחיפה

(חי פה) - הפגנה פרו פלסטינית, בלתי-חוקית, בחיפה הידרדרה...

ביטול • צו סגירה למסעדת 'לואיזה' בחיפה: "מצב תברואי ירוד מאוד"

כזכור ב 16/05/24 ניתן צו סגירה למסעדת לואיזה במרכז...

תחזית – עומס חום כבד ואובך – ה' 13/6/24

מהמכון המטאורולוגי בבית דגן נמסר: אזהרה כתומה - עומס חום...
באנר גורדון 230524
באנר קריית אתא עצמאות 080524
עיריית קריית ביאליק משיקה אתר אינטרנט חדש

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

"התאכזרות בלתי נתפסת כלפי ילדים חסרי ישע, הזקוקים לפעילות הזו כמו אוויר לנשימה" • עתירה נגד קליש רותם ועיריית חיפה

(חי פה) בישיבת המועצה שלא מן המניין שנערכה בשבוע שעבר, עלה נושא פעילות מועדון השייט בחוף השקט, ע"י חברת המועצה שרית גולן שטיינברג. כזכור, בחודשים האחרונים מתנהלים מאבקים בין ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם וממלא מקומה נחשון צוק לבין עמותת השייט, על מנת שהאחרונה תוכל להמשיך בפעילותה הכוללת, בין היתר, פעילות עבור ילדים אשר חלקם על הרצף האוטיסטי. לטענת העמותה, על אף שהם עובדים מול הייעוץ המשפטי של העירייה ומנסים להמציא כל מסמך נדרש, לא חלה כל התקדמות במשא ומתן.


בבקשה לישיבה שלא מן המניין נכתב כי העירייה נמנעת מלהוציא לעמותת השייט רישיון עסק ואינה פועלת לחידוש ההסכמים של בית הספר הימי. לטענת חברי המועצה, ראש העיר מנסה, לכאורה, לסכל שימושים המתקיימים בחוף השקט במשך שנים רבות. המועצה מבקשת באופן מיידי לאשר את התקציבים, לאפשר לעמותת השייט לפעול ללא הפרעה ולדאוג מיידית לרישיון העסק שלהם.

עתירה נגד קליש רותם והעירייה

הורי הילדים הגישו עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי נגד ראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, ממלא מקומה נחשון צוק, גזבר העירייה שמואל מרמלשטיין והעירייה עצמה, בה הם טוענים כי במהלך החודשים האחרונים מתעמרים בהם ובילדיהם וכי הם מאשימים באופן אישי את מי שלדעתם אחראי לכך שנמנע מילדיהן להמשיך ליהנות מפעילות שייט בחוף השקט. באמצעות עורך הדין אסף אורן, דורשים הורי הילדים כי בית המשפט יוציא צו המורה לעירייה להאריך את ההתקשרות, כדי שילדיהם, המצויים על הרצף האוטיסטי, יוכלו להמשיך וליהנות מפעילות השייט בחוף השקט. בנוסף דורשים ההורים כי העירייה תחויב להעמיד כלי שייט שיאפשרו את פעילות השייט.

"מסע ייסורים"

בהמשך העתירה מתואר מסע הייסורים שעוברים ההורים, לדיבריהם, יחד עם העמותה במהלך החודשים האחרונים, כשכל רצונם הוא שהילדים יוכלו להמשיך וליהנות מהפעילות, שתורמת באופן שאין לו שיעור למצבם של הילדים ולרווחתם.

"התעמרות בילדים חסרי ישע על הרצף האוטיסטי"

"עתירה זו עניינה התעמרות והתאכזרות בלתי נתפסת של המשיבים בילדים חסרי ישע, בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי, שכל מבוקשם להמשיך פעילות רבת שנים החיונית לשמירה על תפקודם התקין, התפתחותם ובריאותם – והיא עשיית שימוש בכלי שייט ובציוד ימי בבעלות משרד החינוך המתואמים במיוחד עבורם לצורך של פעילות של שייט בחוף השקט בעיר חיפה".

עו"ד אסף אורן (צילום: אלבום פרטי)

עו"ד אורן אמר לחי פה כי תמוה מאוד הסירוב מצד עיריית חיפה להארכת ההסכם מול משרד החינוך, לטובת פעילות של ילדים בעלי צרכים מיוחדים על הרצף האוטיסטי: "זו התעמרות בילדים חסרי ישע, הזקוקים לפעילות הזו כמו אוויר לנשימה. הדבר עולה מפורשות מחוות דעת מומחה המצורפת לעתירה של מורה לחינוך מיוחד המלווה את הטיפול בילדים, המבהירה כי הפסקת פעילות השייט פוגעת ומזיקה למצבם הבריאותי של הילדים.

הימנעות העירייה מהעמדת כלי השייט לטובת הילדים עומדת בסתירה להחלטת מועצת עיריית חיפה מיום 19.10.2022 בה נקבע, בין השאר, כי על ראש עיריית חיפה להאריך באופן מיידי את ההתקשרות מול משרד החינוך לצורך העמדת כלי השייט לילדים".

"לבי נשבר מול אטימות ליבה של קליש"

חברת המועצה שרית גולן שטיינברג אמרה כי ראש העיר ממשיכה להתעלל בילדים על הספקטרום האוטיסטי. בהצעה שהעליתי אתמול במועצת העיר חייבנו את ראש העיר להפסיק את מסע ההתעללות בילדים ובהוריהם, ולמצוא פתרון מיידי לעשרות הילדים שאין להם יכולת להמשיך ולפעול בחוף השקט. תגובת ראש העיר להצעה הייתה" פופוליזם מטומטם".

גולן שטיינברג מוסיפה: "האבסורד הוא שראש העיר מתרצת את סירובה לחתום על ההסכם ב'היעדר תקציב'. אבל היא משקרת במצח נחושה, שכן התקציבים אושרו גם בוועדת כספים וגם במועצת העיר. אושרו גם תקציבים שלא באמת יש צורך בהם, לדחק ולאחזקת סירות, רק כדי שצוק יהיה מרוצה. קליש וצוק מפגינים אטימות תוך כדי פיזור שקרים והטעיית הציבור".

שרית גולן שטיינברג בישיבת המועצה (צילום מסך: עיריית חיפה)

"הודעתי בישיבה שביום ראשון הקרוב נדון גם בסוגיית כח האדם, לרבות בטענות לעניין הבטיחותי. בנוסף, הודעתי שהדרישות הבטיחותיות נקבעו על ידי עובד שנאסר עליו לעבוד בחוף השקט. ננסה להכניס סדר בבלאגן שקליש יצרה, ובמידה שלא יהיה מנוס, תוגש עתירה אישית כנגד קליש וצוק על שימוש לרעה בסמכותם תוך מניעים פסולים.

צוק תיכנן להקים מעגנה בחוף השקט ומנענו זאת ממנו, כדי להבטיח המשך פעילות השייט בחוף. מי שמשלם את מחיר הנקמה והגאווה הפוליטית של צוק וקליש הם הילדים המסכנים. ליבי נשבר עליהם ובעיקר ליבי נשבר אל מול אטימות ליבה של קליש".

"אלה ילדים שרגישים לכל שינוי הכי קטן"

חברת המועצה הילה לאופר מהירוקים, לא הייתה מעוניינת להתייחס לצורת ההתבטאות של קליש רותם כלפיה, אלא לכך שראש העיר מעוניינת להעביר את פעילות הילדים למקום אחר. "ראש העיר חשפה בישיבה, במקרה או שלא במקרה, כי הילדים שמתקבלים בזרועות פתוחות ובהמון אהבה בחוף השקט, יועברו למקום אחר. הילדים האלו רגישים לכל שינוי הכי קטן, הם אוהבים להגיע לחוף השקט, זהו המקום אליו הם התחברו מכל המקומות האחרים, ובאה ראש עיר שכל נגיעה שלה חורכת את האדמה שבה היא נוגעת, ומבקשת להעבירם כאילו היו שקים דוממים וחסרי רגשות. לומר שאני המומה ונדהמת? ממש לא, אני כבר מכירה את דרך התנהלותה".

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

לאופר מוסיפה: "לא ייתכן כי מלחמות פוליטיות ייעשו על גבם של הילדים. הצעתי בישיבה פשרה שטובה לכל הצדדים, ואני מקווה שאצליח לגשר אותה בין מחזיק תיק הים לבין מועצת השינוי. כיום נחשון צוק מסרב להעביר תקציבים לנושא הימי, שלא דרך רשות הים המיותרת לחלוטין לטעמי, ואילו מועצת השינוי מסרבים להעביר תקציבים דרך רשות הים, אלא רק דרך ועדת הכספים והם אכן מאשרים תקציבים, שכאמור לא נעשה בהם שימוש. אי אפשר להמשיך להתנהל בצורה הזו ושני הצדדים צריכים להתפשר. אני סוברת כי יש מקום להעביר תקציבים לרשות הים, אבל בהתניה כי רשות הים תהיה כפופה לראשות הספורט בלבד".

קליש רותם ללאופר: "את תפסיקי את הפופוליזם המטומטם שלך"

בדיון במועצת העיר אמרה קליש רותם ללאופר כי היא עושה "פופוליזם מטומטם": "הילה, עכשיו תרגיעי, עכשיו תרגיעי, את תדברי בכבוד, את לא תפסיקי אותי ואת תפסיקי עם הפופוליזם המטומטם שלך, מובילת הפופוליזם במועצת העיר. אני ראש העיר ואני אדבר ואת תתני לי לדבר. אם אני לא ארצה, אני אפסיק לדבר, כי נמאס לי", אמרה קליש ללאופר.

ילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת השייט חיפה)
ילדים עם צרכים מיוחדים (צילום: עמותת השייט חיפה)

"המומים מרמת הדיבור של ראש העיר וסגנה"

מעמותת השייט נמסר בתגובה לדברים: "שייט חיפה המומים וכואבים על רמת הדיון של ראשת העיר וסגנה בדיון על נושא כל כך רגיש ומגנים בחומרה את השימוש במילה ״מטומטם״ על ידי ראשת העיר בשיח על קבוצת ילדים על הספקטרום האוטיסטי. מדובר בחוסר רגישות משווע, הורי הילדים דורשים התנצלות מראשת העיר על השימוש במילה "מטומטם".

מהעירייה נמסר בתגובה:

"עיריית חיפה רואה חשיבות רבה בפעילות השייט ודורשת כי זו תתבצע באופן מוסדר ובטיחותי כפי שמתחייב מכל פעילות המתבצעת עם ילדים ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפעילות ימית. בתוך כך פועלת רה"ע לכנס את חנ"י (חברת נמלי ישראל) וכל יתר הגורמים הרלוונטיים במטרה להביא לסיום המחלוקת הנוגעות לכלל אגודות השייט".


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

מיכל גרובר
מיכל גרובר
מיכל גרובר | כתבת חינוך • נדל"ן • חברה צרו קשר: 054-4423911 מייל למיכל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

10 תגובות

 1. אכן כל הכבוד לראשת העיר על כך שגזלה את כבודם של הילדים בעלי הצרכים המיוחדים. וכי מהם ילדים בעלי צרכים מיוחדים? מיטרד שיש להשליך לים ולהטביע מהר ככל נאפשר פן יפריעו במלאכת ההדרה מבית היוצר שלקברניטי עירנו.. עצוב, ואנחנו פשוט בוכים.

 2. עירית חיפה בראשות גברת ד"ר עינת קליש.אכן רואה חשיבות רבה בפעילות השייט. יום טוב.

  • עירית חיפה אכן בראשות גברת ד"ר עינת קליש,
   שמחים שאתה בצוות.

 3. ראשת העיר שלנו לא קשובה לשום נושא לא מענין אותה כלום בעצם חוץ מלהרוס את העיר מענין מה היא עושה בכלל

 4. מה שקורה בעירית חיפה הוא פשוט שערורייה
  בהתנהלות כזו, ראוי היה לספח את חיפה לג'אסר עזרקה.

 5. חברים יקרים יש לה חגורה שחורה, היא לא עושה חשבון לאף אחד.
  תקראו כתבות ברדיו חיפה על כל מיני תפקידים שמנסים מעובדים להתמודד אליהם.
  בושה
  לכי הבית הכבר ותיקחי איתך את החגורה השחורה שלך וגם את הפקיד עם השפם שעושה בעיות לכולם.
  נכשלתם!!!

 6. איזה סגנון דיבור ורמת התבטאות של ראש עיר בקונגרס העירוני?!
  ראש העיר בלחץ חמור ביותר. היא מרגישה שהשטיח נשמט תחת רגליה ומתחילה לקלוט שכהונתה לא תוארך לקדנציה נוספת.
  מעניין באמת למי שייך הטמטום האמיתי. איזה הכפשות אישיות?! הכישלונית העירונית מאז ומעולם פתחה את מוצא פיה ופצחה ב"אמירות שפר"… בושה וחרפה לכל תושבי העיר.
  חברת המועצה הילה לאופר היקרה, במליאה הבאה הביאי נא כפל"ד ושריון קשקש כנגד שליפות חסרות הרסן של ראש עיר מיוחדת זו.
  מעניין עוד יותר כיצד היא מאפשרת למהנדס העיר לחרוג מהחוק פעם אחר פעם בעקביות ראויה לציון ולא מגלגלת אותו מכל המדרגות. גיבוי מוזר לעבירות בנייה בידי מורשעת בפלילים בגין עבירות בנייה.

  • צודקת צריך לגלגל את מהנדס העיר מהעיר הזו, כל מה שקורה שמנהל הנדסה זה רק בגללו הוא הכישלון הכי גדול לעיר הזו, אין לו עובדים באגף לרישוי על הבניה ולכן אין היתרים.
   תעשו טובה כחו אותו איתכם כשאתם מכבים את האור והולכים הביתה בעוד מספר חודשים!!!!!
   הוא גרוע לעיר הזו בדיוק כמו שקליש גרועה לעיר הזו.

 7. ספגנו וספגנו את כל הכשלים, המחדלים, הפעולות החמורות והמעשים הכי הזויים של "הצמד חמד" הזה צוקליש…לאורך כל הדר מתקבלות אצלם החלטות שאין כל הסבר הגיוני להבינן לבד מפעילות נקמנית שנראה כאילו נעשית מהבטן ולא מהראש….אבל כשזה מגיע לפגיעה בילדים חסרי ישע זה כבר הרבה מעבר לקו האדום. אני תולה תקוות בבית המשפט שלא רק יפעל על פי החוק היבש אלא ישכיל סוף סוף לעשות צדק במקרה הזה שזועק לשמים!

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

הבניין הישן ברחוב השקט בכרמל • להחזיר עטרה לישנה

ישיבת תפארת הכרמל עברתי השבוע (9-13/6/24) ברחוב התשבי השקט שעל הכרמל בחיפה, הנמצא לאורך ואדי לוטם, וחלפתי על פני בניין ישן ומרשים ברחוב התשבי 92...

שובו של התמנון רב הזרועות לחוף בחיפה

בזמן האחרון מתגלה מחדש בעולם הטבע אחת מהחיות המרתקות והחכמות ביותר – התמנון. למרות שבתרבות הפופולרית, בספרים ובסרטים, כמו בסרט הילדים "בת הים הקטנה"...

בתי החולים נערכים להתחממות בצפון

(חי פה) - ביום חמישי 13/6/24 משרד הבריאות קיים הערכות מצב על היערכות מערכת הבריאות בצפון הארץ. ממשרד הבריאות נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בעקבות המצב...

יין מנדט • אומרים שיין ישמח לבב אנוש…. • סיפור קצר

לאחר התקפה של האצ"ל על מחנה שמונים שליד פרדס-חנה במטרה לגנוב כלי-נשק מהצבא הבריטי, נמצאו מפקד הגדוד וחמישה חיילים הרוגים. על פי הדו"ח הבריטי...

סמטאות חטיב ואל מרין המחודשות בחיפה – הביקור מוגדר כחובה!

העסקים הקטנים בסימטאות אל מרין וחטיב באחת הסמטאות בין רחוב פלי"ם לרחוב שיבת ציון, ממוקמת סימטת חטיב שבמעלה הסמטה מתמזגת עם סימטת אל מרין. באחד הביקורים...