"אנס סדרתי מסתובב חופשי" זועקים השלטים שנתלו בחיפה

השלטים שנתלו במרכז הכרמל - אין כניסה לאנסים (צילום: עומר כרמי)

(חי פה) – שלטים שנתלו במרכז הכרמל קוראים למנוע את מהאנס אלון קסטיאל ואנסים באשר הם, להגיע להתגורר בחיפה ובכל מקום אחר.


ברחבי מרכז הכרמל בחיפה נתלו השבוע שלטים עליהם נכתב באותיות גדולות: זהירות!!! אנס סדרתי מסתובב חופשי", עליהם תמונתו של האנס המורשע אלון קסטיאל. מתחת לתמונתו של קסטיאל נכתב: "אין כניסה לאנסים, לא בתל אביב, לא ברמת גן, לא בגבעתיים ולא בשום מקום אחר!!!

עיריית טירת כרמל – רחב

שחרור מוקדם לאלון קסטיאל

השלטים הללו, שנתלו גם בערים נוספות בארץ, הגיעו בעקבות החלטת ועדת השחרורים לאפשר לקסטיאל להשתחרר בשחרור מוקדם, המקצר מעל שנה מהעונש המקורי שנגזר עליו, כאשר כחלק מהתנאים שנקבעו בו, הורחק קסטיאל מהערים תל אביב, רמת גן וגבעתיים, שכן בערים אלו מתגוררות הנפגעות. בעקבות האיסור, הגיע אלון קסטיאל להתגורר בבת ים.

כזכור, עבריין המין אלון קסטיאל הורשע בעבירות מין שביצע ב-4 נשים. קסטיאל הורשע במסגרת הסכם טיעון, בארבעה אישומים הכוללים עבירות של ניסיון אינוס, מעשה מגונה והטרדה מינית. ביולי 2018 בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר עליו עונש של 57 חודשי מאסר. ועדת השחרורים קבעה, כאמור, כי יש לשחררו בשחרור מוקדם, כך שקסטיאל ריצה, בסופו של דבר, קרוב ל-4 שנות מאסר בגין העבירות שביצע.

המתלוננות בתיק נגדו יצאו לתקשורת בפנים גלויות במטרה לחשוף את פגיעתו הקשה בהן, על אף זאת, ההחלטה לשחררו בטרם סיים את תקופת הזמן שנקבעה לו במלואה, נותרה בעינה, כשהפרקליטות הפסידה בערעור שהגישה. דבר שחרורו המוקדם של קסטיאל עורר זעם גדול בקרב המתלוננות והצית סערה בציבור.

"אלון קסטיאל מגיע לבת ים"

בתגובה להגעתו של קסטיאל לבת ים, הוקמה קבוצת פייסבוק: "אלון קסטיאל מגיע לבת ים". כשהטענה של הפעילות והפעילים בה היא שעל החברה לשמור על עצמה מפני אנסים מורשעים, וכן כי אין הפרדה אמיתית בין ערי המרכז, ומניעת כניסתו של קסטיאל לגבעתיים ולרמת גן, אך לא להרצליה או כפר סבא, אין לה כל משמעות. מספר פעילות ואימהות אף הגדילו לעשות ופנו לראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, על מנת שיתערב בנושא וימנע מקסטיאל להתגורר בעיר.

דיון סוער התעורר ברשתות החברתיות ובקרב רבים ברחבי הארץ, כשברקע עולה השאלה היכן יוכל קסטיאל לגור, עפ"י השלטים במרכז הכרמל, גם לחיפה הוא אינו מוזמן.

השלטים שנתלו במרכז הכרמל – אין כניסה לאנסים (צילום: עומר כרמי)

האחים קורידו

כזכור, לפני כעשור הגיעו להתגורר בחיפה האחים קורידו, שהורשעו בעבירות פדופיליה שבגינן ישבו בכלא. האחים קורידו נחשבים ככל הנראה, לפדופילים המוכרים ביותר בישראל. שניהם כאמור ריצו תקופות מאסר בכלא לאחר שהורשעו בתקיפות מיניות של קטינים. בשנת 2012 התראיינו לאולפן שישי בערוץ 2 דאז, והעידו על עצמם כי הם חולים ואינם מסוגלים לעצור את עצמם מלתקוף קטינים תוך שטענו כי מעוניינים מאוד לקבל טיפול שיסייע להם בכך. לפי מה שטענו באותו ריאיון, גדלו השניים בפנימיות והותקפו מינית בעצמם בהיותם ילדים צעירים מאוד.

עברו לחיפה

כשהשתחררו האחים קורידו מהכלא, הוטלו עליהם הגבלות בכל הנוגע לפעילות ברשתות החברתיות, על מנת שלא יוכלו ליצור קשר עם קטינים ולהתקיפם. באותה התקופה הם הגיעו לחיות בחיפה ועברו מדירה לדירה. אפשר היה להסתובב בשכונת הדר ולראות אותם הולכים ברחוב באין מפריע.

מיותר לציין כי בכל מקום או שכונה בהם התגוררו, יחד או בנפרד, התעוררה דאגה גדולה בקרב הורים שחששו לילדיהם. לאור הדברים שהעידו על עצמם האחים קורידו, ניתן בהחלט להבין את דאגת ההורים.

'אם נוציא את קסטיאל מתל אביב, הוא לא יפגע בנשים?'

עופרי פרץ, רכזת בארגון "אשה לאשה", מרכז פמיניסטי בחיפה, אמרה היום לחי פה כי העונש שניתן לאלון קסטיאל הוא בזיוני: "העונש הזה מוכיח לנו שוב את מה שכבר ידענו – מוסדות המדינה, לרבות המשטרה ומערכת המשפט, מקלים שוב ושוב על אנסים ומטרידנים מורשעים".

'פלסטרים' במקום פתרון אמיתי

"השאלה שכולנו צריכות לשאול את עצמנו על אלון קסטיאל, היא איזה מסר מעבירה ההחלטה על קיצור העונש? איזה מין מסר מעבירה ההחלטה שלא לאפשר לו לחזור לגור בתל אביב? האם הטרדות ופגיעות מיניות מוגבלות לאזור גיאוגרפי, כך שאם נוציא את אלון קסטיאל מתל אביב ונעביר אותו לחיפה, הוא לא יפגע בנשים מסביבו? במקום לתת את העונש הראוי, במקום לבנות תוכנית שיקומית אמיתית, בית המשפט מוכיח לנו שהדבר היחיד שמעניין אותו הוא "פלסטרים" על מציאות שמסכנת ילדות, נערות ונשים".


תגובת עורכת דינו של אלון קסטיאל תצורף לכתבה כשתתקבל.
תגובת עיריית חיפה תצורף לכתבה, כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. כמו שלטי הלבוש הצנוע. מה נהיה עם ביזוי הסדר הציבורי אמר/ה

  להכניס את תולי השלטים לכלא
  אל תעשו מעצמכם שופט וגוזרי הדין

  1. ממש לא אותו דבר אמר/ה

   שלט אחד מביע עמדה; היא צניעות.
   על השלט האחר מתנוססת תמונה של אדם ושמו המלא, וקריאה להרחיקו ממגורים בעיר שהיא לגיטימית ברמה התרבותית אבל לא חוקית וברת אכיפה בשום אופן.

   שלט מיותר, בכל אופן זכותו של כל מאמין להביע דעתו על צניעות ושל כל פמיניסטית בשנקל לנסות לכפות את דעתה על הזולת עם גו'רה שהשם לא ברא.

   אם החלטנו שלפמיניסטיות רדיקליות בהמיות וגסות מותר לצעוק על כולם בכוח את דעתן – יאה להתיר כך גם לאדם דתי שמעודד בנות לשאת את עצמן בכבוד.

   בקיצור…. עמוד מול המראה:
   כתבת להכניס תולי שלטים לכלא ובאותו המשפט קראת לא לעשות מעצמנו שופטים וגוזרי דין.
   ביייייייייייי.

 2. לימבו אמר/ה

  לשלוח למשפט חוזר באר״ב

 3. עופר.א חיפה אמר/ה

  אמת .
  כל חיפה מלאה עבריינים אבל קסטיאל ?!
  קסטיאל הוא הכי מפחיד חחחחח
  כאלו טיפשות המי טפו האלו .

 4. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  לשלוח למשפט חוזר באר"ב. לילה טוב

 5. איידן אמר/ה

  גבר שקונה סם אונס על מנת להשתמש ולאנוס נשים זה אדם מסוכן לציבור. מה שיקרה הוא שהוא יעזוב את הארץ למדינה שלא מכירים אותו ושם יחיה חיים אנונימים. כאן בארץ הוא גמור.

 6. אורק אמר/ה

  אה כן , כי רוצחים גנבים ומשפחות פשע זה סבבה
  אנסים מורשעים שהשתחררו כחוק וכדין אחרי ששישבו בכלא זה הקו האדום.

 7. ניסן אמר/ה

  אם היה אונס את אשתך או אחותך או אמא שלך .היית מגיב אחרת כנראה שאתה גם פדופיל עדיף לך לטפל בחזירים

  1. אורק אמר/ה

   מעדיף שאשתך או אחותך ייאנסו או יירצחו?
   אני מעדיף אונס כן.
   ואת הפדופילים שלך תחפש בישיבות ובבתי מדרש של החברים הטובים שלך המשתמטים

 8. קלמן אמר/ה

  ליד בית פריאל יש דירה פנויה
  למה שקסטיאל לא יגור שם?

 9. הפמיניסטיות יגמרו את המין הנשי. אמר/ה

  אלא אם יש לכן במקרה עוד שלטים, עם פורטרט ושם מלא של כל עבריין בעיר הזאת.
  אנסתן לי את סדר העדיפויות.

הגיבו כאן לכתבה