ראש העיר פוצצה את הישיבה • "ביזיון! קליש פוגעת בעובדים הכי מוחלשים, לאן עוד אפשר לרדת?" ◄ צפו

קליש נוטשת את הישיבה (צילום: סמר עודה - כרנתינג'י)

(חי פה TV) – עובדי העירייה זעמו והתפרעו בישיבה – ראש העיר נטשה את האולם.

לעובדי העירייה פשוט נמאס מתנאי העסקתם הירודים, לדבריהם. הערב (ג' 2/8/22) הגיעו רבים מהם לישיבת מועצת העיר, כדי להשמיע את זעקתם על תנאי ההעסקה, על משכורתם הנמוכה בצורה בלתי מתקבלת על הדעת (תלושי משכורת שהראו לנו עובדים המלווים ילדים עם צרכים מיוחדים נעים בין 2,000-3,000 שקלים!) ועל המחסור הקשה בכוח אדם, שיוצר עומס בלתי נתפס על העובדים הקיימים.

עינת קליש רותם נוטשת את הישיבה צפו


עבודת ליווי ילדים עם צרכים מיוחדים היא עבודה קשה ושוחקת, שדורשת כוחות פיזיים ותעצומות נפש. "הדבר היחיד שמחזיק את העובדים האלה", אמר יו"ר ועד העובדים אמנון עידו, "הוא הביטחון התעסוקתי, ועכשיו גם את זה ראש העיר לקחה מהם".

כך גם באשר לעובדות המשק ולעובדי התברואה, האנשים השקופים שקמים השכם בבוקר בכל יום, עומלים על ניקיון העיר עבור התושבים, קורסים תחת העומס וזוכים לתנאי תעסוקה כל כך ירודים. לא ניתן לה לברוח, היא תדבר איתנו אם תרצה או לא!" זעק אחד הנוכחים.

"התנהלות ראש העיר היא ביזיון, היא פוגעת בעובדים הכי מוחלשים" • אמנון עידו, יו"ר ועד עובדי עיריית חיפהצפו


"ראש העיר עצרה ישיבה, משפחות שלמות לא יודעות מה יעלה בגורלן והיא הלכה הביתה" • שרית גולן צפולי אדלסרבג, מלווה ובעצמה אמא לילד בחינוך המיוחד צפו


"זכויותינו רק הורעו" • אלון אזולאי, עובד עם ילדים עם צרכים מיוחדים בעיריית חיפה ◄ צפו


"לא ניתן לה לברוח! ניכנס עכשיו אליה ללשכה לשתות קפה" צפו


מחאת עובדי עיריית חיפה צפוהגיבו כאן לכתבה

12 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  400 בכירי עיריית חיפה עם שכר 30-40 אלף שקל ו-2000 גמלאים מליונרים מסתתרים מאחורי העובדים החלשים שנרמסים בגלגלי הועדים הדורסנים של ההסתדרות שבנו את העושק כפירמידה שבה הבכירים והועדים עושקים את דורות העתיד בפנסיה תקציבית
  בושה לכם להשתמש באופן ציני בקמפיין השקרי שלכם בעובדים שאתם וההסתדרות מנצלים כדי לשדוד את קופת העיר וככה בכל הועדים האלו. הבעיה לא קליש ולא מועצת השינוי הבעיה אמנון עדו והועד של עיריית חיפה שפוגע בעיר, שודד את הקופה שלה, והמצב הזה רק הולך ומחמיר

  1. יום חדש אמר/ה

   צודק. אבל הציבור מטומטם, הוא לא יבין זאת.

 2. חגית אמר/ה

  סמר עודה
  אני חייבת לציין שעשית פה עבודת קודש!
  נתת לאנשים המוחלשים פה במה וקול,הקשבת בסבלנות יתרה והיית מקצועית ונעימה .

 3. זיוה אמר/ה

  אם מצב העובדים כל כך קשה ותנאי העסקה הורעו יש דרכים מקובלות לפעול – בית הדין לעבודה!!!
  להגיע לישיבת מועצת עיר ולהתנהג כמו חבורת בריונים , לא מועיל , רק מקומם !!!! מי רוצה להקשיב בכלל ….

 4. אסתר בכר אמר/ה

  ועוד איך עשקו אני יודעת על מזכירה בכירה שהרוויחה מצוין אבל לא הספיק לה והיא היתה מדפיסה כרטיס בשתים עשרה בלילה!!! עוד שעות ועוד שעות!!!!

  1. זלמן אמר/ה

   משעה 10 ועד 12 בלילה היתה מזקירה.
   הגיע לה כל שקל.

 5. ירון חנן אמר/ה

  מחאת עובדי העירייה מוצדקת. קליש ממנה בכירים מיותרים במשכורות עתק חלקם היו תומכים שלה לפני הבחירות וקיבלו ממנה סידור עבודה חלומי ואת מי היא דופקת? את העובדות והעובדים הכי מוחלשים ומסורים לטובת ילדינו ולטובת ההורים.
  אם קליש לא רוצה להשתתף בישיבות מועצת העיר שמביכות א7תה, לא נורא, יסתדרו בלעדיה, הישיבה תתקיים באופן מעשי והעיתונות תפרסם מה שנאמר בה….זה יותר חשוב ועם הרבה יותר רייטינג מכל פרוטוקול רשמי ושכוח אל של ישיבה רגילה.
  דרך אגב, ישיבת מועצה כזו יכולה להתקיים בכל מקום, לא רק בהיכל העירייה

 6. עוםרה אמר/ה

  היא כבר הפסידה – אין לה עבור מה ועבור מי להלחם
  העובדים החלשים לא מעניינים אותה. שתלך כבר מחיינו.

 7. אריה אמר/ה

  לא הבנתי… באו עובדי עירייה וצעקו בישיבה? ואז התלוננו שראש העיר הולכת? יש צורה לישיבה למיטב הבנתי יש זמן לדיבור ומקום של מי שמגיע.. וזה גם תלוי בישיבה… אם באו והתחילו לצעקות אז מי שפוצץ את הישיבה היו העובדים עצמם

 8. להפריט את עובדי העירייה בארץ אמר/ה

  אם כל כך רע לעובדים מדוע וכמעט אין משרות פנויות בעיריית חיפה? ובכלל הגיע הזמן להפריט את העסקת כל עובדי הרשויות בארץ ולהפחית לנו את הארנונה המטורפת שאנחנו משלמים לכם. העובדים שמתלוננים על שכר 2000 ו3000 שוכחים לציין כאן בכמה שעות עבודה ביום מדובר..הרבה עובדים במגזר הפרטי מועסקים בתנאי עבודה ירודים פי כמה וחולמים להקלט כעובדים בעיריית חיפה.בסופו של דבר המאבקים של הועדים החזקים ברשויות,בהוראה,בשירות המדינה מצליחים ,התקשורת מסייעת והם זוכים להטבות ושדרוג השכר ואנו המסכנים במגזר הפרטי ממשיכים בהעסקה נצלנית ללא שום ועד ובלי עזרה מהתקשורת והמיסים שלנו עולים ועולים כדי לממן את עליות השכר והפנסיות שלכם..שאלה נוספת:האם נבדקת קרבה משפחתית/חברית של עיתונאים שמסקרים מאבקים של עובדים שדורשים שיפור שכר? אולי הם בניגוד אינטרסים?

 9. נעמי אמר/ה

  בושה וביזיון צריך לפטר לאלתר את ראש העיר קליש שהביאה את העיר חיפה לתחתית . כל מדרגה טובה שנבנתה בעיר נהרסה על ידה .האדישות שלה לעיר וחוסר התקשורת עם אנשי העיריה והתושבים בפרט מקוממת . עד היכן נגיע !!!!!!

 10. חיה אמר/ה

  עבדתי שנים בעיריית חיפה, פרשתי לפנסיה בתקופת יונה יהב. הפער בין המשכורת שלי לכמות העבודה שהשקעתי, כולל עבודה מהבית שלא קבלתי עליה אף פרוטה, אבל היתה בתוך התפקיד שלי ולא נתנו לי שעות נוספות עבורה, פשוט נדרשתי לעבודה בהתנדבות – היה מחפיר. מהמשכורות הנמוכות ביותר בשוק. ופעם שמעתי את אחד העובדים, במחלקה אחרת שעבדתי, בעיריית חיפה, שנים רבות קודם, מספר שכאשר שואלים אותו לגובה המשכורת הוא מוסר סכום כפול ומקבל תשובה: "מה? כל כך מעט?"

הגיבו כאן לכתבה