"לא יודעים איך לגרום לעירייה לשים לב אלינו" ◄ מחאת הדר – צפו

מחאת יודפת (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

(חי פה TV בשידור מהשטח) – משמרת מחאה התקיימה הערב שלישי 2/8/22 ברחבת העירייה, בדרישה לשפץ, ולטפח את מועדון 'יודפת' בהדר, הממוקם מתחת לשוק תלפיות וסובל מהזנחה קשה ואינו עונה על צרכי התושבים.

עופר פיקס, פעיל במועצת הדר הכרמל צפו


עופר פיקס: "הגענו לכאן כדי למחות על מה שקורה במרכז הקהילתי "יודפת" מתחת לשוק. המצב במרכז הוא קטסטרופלי. המרכז כמעט לא מתפקד, אין בו מזגנים למרות שכבר תקופה ארוכה אנחנו מבקשים ולא מקבלים. המקום צריך שיפוץ כללי, יש בו הזנחה קשה, חסר ציוד המקום אמור לתת מענה לאוכלוסייה חלשה, אוכלוסייה ערבית, קשישים, ילדים ומועדון נשים. העירייה לא מעבירה משאבים, לא עושה שיפוץ ומזניחה את המקום".


"אין בכלל חוגים לילדים" • אלבינה גיבשטיין צפו

אלבינה גיבשטיין לחי פֹּה: "במועדון יודפת אין חוגים לילדים. הילדים מסתובבים בחוץ. כולם רוצים לשחק כדורגל והמגרש לא בטיחותי ואי אפשר לשחק בו. אני חושבת שלילדים בשכונה מגיע שיהיו להם חוגים ומתנ"ס שיוכלו להגיע אליו בשעות אחה"צ ובערב ולא שיצטרכו להסתובב בחוץ".


פריאל אבו חטב, פעילה ותושבת השוק – "המקום מוזנח וחסר חיים" צפו


פריאל אבו חטב: "השכונה מוזנחת מאוד. אנחנו חסרי אונים ולא יודעים מה לעשות. כבר שנים מחפשים דרכים איך למשוך את תשומת לב העירייה אבל אף אחד לא מתייחס . יש את המועדון שאין בו מזגנים הוא מוזנח ונטוש ואין בו כלום אין בו חיים. אף אחד לא רוצה להגיע למועדון כי אין משהו מושך ומעודד להגעה אליו. אנחנו שנים מבקשים ודורשים הם מבטיחים ולא מקיימים".


הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. בני אמר/ה

    הצחקתם את העיריה.
    זו לא אוכלוסיה חזקה והעיריה (ושאר המערכות הציבוריות), לא ממש בכיוון של לשרת את הציבור אלא את עצמן.

  2. המצב בעירייה ידוע היטב לכל תושב העיר אמר/ה

    כספי הפיתוח של שכונות חיפה, של מתקנים, של מתנ"סים, של גני משחקים ופארקים נשדדים למשכורות העתק של מאות בכירי עיריית חיפה ו-2000 גמלאים. עד כדי כך שהעירייה נדרשה לקחת הלוואות יקרות ולהעלים תקציבים כ'פיתוח'.
    פלא שאי אפשר לשפץ מועדון? עוד עשרות גמלאים הצטרפו ויעלו מאות אלפי ש' בשנה לעיריית הכלום.

הגיבו כאן לכתבה