חזירה בגן הילדים ◄ "ראינו אותה משתוללת ומנסה לצאת" • צפו

חזירה בגן הילדים (צילום: חי פה)

הילדים וההורים הגיעו בבוקר לגן וגילו חזירה לכודה בחצר

אמש (א' 31/7/22) בשעות הבוקר, הגיעו הורים וילדים כהרגלם לגן העירייה ברחוב ליבריה שבשכונת דניה, וגילו לתדהמתם שהגן הפוך כולו ומלוכלך. בניסיון להבין מה קרה, הבחינו כי בשטח הגן נמצאת חזירה שאינה מצליחה למצוא את דרכה החוצה. החזירה רצה מצד לצד, תוך שהיא מחפשת אחר פתח היציאה, ללא הצלחה.

החזירה מנסה לצאת, עד שמתייאשת ונשכבת על האדמה ◄ צפו


"החזירה השתוללה וחיפשה דרך לצאת"

"מי שהגיע אתמול בשעה 7:30 לגן, ראה שכל הכניסה הפוכה", אמרה לכתבת חי פה אחת האימהות בגן. "מדובר בגן 'לימונית', לילדים בני 3-4. הכניסה הייתה מלאה באדמה והפוכה כולה. ההורים לא הבינו מה קרה, ואז ראו שיש חזירת בר בפנים, בתוך ארגז החול. היא ניסתה לצאת.

יש לי שני ילדים בגנים. עמדנו שם וראינו את החזירה משתוללת ומחפשת דרך לצאת. הביאו את שתי קבוצות הילדים לגן העליון, גן 'חצב'. אני ועוד הורים התקשרנו לעירייה כדי שיבואו ויוציאו את החזירה ודרשנו שיעשו חיטוי במקום. אנחנו הגענו בראשון בבוקר ומצאנו שם את החזירה, אבל אי אפשר לדעת מתי היא נכנסה, אולי היא בגן מיום שישי? גם אי אפשר לדעת אם היא חולה או לא".

בלאגן בגן – חזירה בגן הילדים (צילום: חי פה)

"ניקיון שטחי זה לא מספיק"

"הגיעו מהעירייה, הוציאו אותה ועשו ניקיון. אנחנו אמרנו שלא מספיק לנו ניקיון שטחי וביקשנו גם שירססו. מבחינת הריסוס זה עדיין בטיפול. אנחנו לא יכולים לדעת באיזה מצב היא ומה היה עליה, אולי היו עליה פרעושים? הילדים יחזור לנו עם פרעושים הביתה? הגן הוא מקום סגור, אין לנו מושג איך החזירה הצליחה להיכנס לשם. אולי השער נשאר קצת פתוח ביום שישי וככה היא נכנסה".

"החזירים באים כל לילה"

"אני גרה בשכונת דניה, לא רחוק מהגן", הוסיפה האם, "כל לילה החזירים באים והופכים את הפח ליד הבית שלי. יש לנו פח שנמצא בכניסה לחנייה. ביקשתי מהעירייה שישטפו לי את החנייה בגלל הריח שנהייה שם מכל האשפה המפוזרת".

היא ממשיכה: "החזירים מסתובבים פה המון, בעיקר בלילות. סבא שלי גר בנווה שאנן ויש ליד הבית שלו משפחה של חזירים שהתמקמה שם, ממש הפכו את זה למקום מגורים. פעם החזירים היו מטרד, אבל עכשיו זו כבר ממש סכנה. מה שהיה בגן היה מאוד מפחיד, כי החזירה רצתה לצאת, רצה מצד לצד, התפלשה בחול ופשוט לא מצאה את היציאה".

עיריית טירת כרמל – רחב
חזירה בגן הילדים (צילום: חי פה)

"יש כאלה שכבר לא בורחים"

"אני מרגישה שאין פתרון או חשיבה על פתרון", הודתה האימא בייאוש, "אני באמת מפחדת לצאת בלילה להסתובב כאן בשכונה. כשאני שומעת את החזירים בשתיים שלוש לפנות בוקר, אני מגרשת אותם מקומת המשחקים שיש לי בבית, אבל אני לא יוצאת החוצה. יש בכלל כאלה שכבר לא בורחים".

"רציתי אישור ממשרד הבריאות"

"אני רציתי לקבל אישור ממשרד הבריאות, שאפשר לחזור לגן ואין סכנה. העבירו אותי מאחד לשני, אבל תשובה לא קיבלתי ועוד מעט נגמרת הקייטנה. הילדים לא יוצאים לחצר בגלל שהמקום לא נוקה. כשהם רוצים לצאת החוצה, הם הולכים לחצר של הגן השני בקומה למעלה. הייתה הצעה לשפוך שם מלבין, אבל אמרתי שאני לא מבינה מה הקשר. אני חייבת להודות שהצהרונים בקשר איתנו ויש תחושה טובה שיש עם מי לדבר".

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

23 תגובות
 1. תושבת אמר/ה

  פשוט נורא!
  חיפה הפכה לדיר חזירים!
  מטריד, מכעיס ומקומם

 2. ד אמר/ה

  אני בעד לפנות את שכונת דניה ולהקים במקומה שמורת טבע לחזירי הבר עדיפים מחזירי הבית

  1. מלאני אמר/ה

   לגמרי איתך

  2. נח אמר/ה

   חד משמעית

  3. אנשים פה הזויים אמר/ה

   אני בעד להפוך את הבית שלך לדיר חזירים… עם הפה המלוכלך שלך מתאים בול!! צרת עין

 3. עמרי אמר/ה

  אין מה לומר. עירייה לא מתפקדת, לא מנוהלת, גישה הרסנית כלפי חיפה.
  בתור מי שכבר שמע בשנה האחרונה על שלוש משפחות שעזבו את חיפה בגלל מצב העיר, מצב החינוך, הנקיון, הבטחון, הסרחון, אני פשוט חושב שמזמן תושבי חיפה היו צריכים להגיש תביעה ייצוגית בבית המשפט נגד ראש העיר, לא ברור למה היא לא מוגשת, לא ברור למה התקשורת הארצית החליטה לא לסקר כלום בחיפה – אולי מאז הלינצ'ים לפני שנה.
  המצב כאן נורא. העיר סובלת. ויש ראש עיר ואנשיה שמנותקים לחלוטין, מכל דבר סביבם ועסוקים בעיקר בטקסי קריאת שמות רחובות על זמרים וכדורגלנים בפופוליזם הכי זול ומביך שרק אפשר לדמיין.
  תגישו תביעה ייצוגית.

 4. דוד נחש אמר/ה

  איזו חוצפה יש לחזיר לחשוב בכלל על כניסה לשכונת דניה היוקרתית. זה לא מסתדר חזירי בר שמעמדם נמוך עם תושבי דניה שמעמדם גבוה מאוד.

  1. יאללה יאללה אמר/ה

   אחרי שקרעת את כולנו מצחוק אפשר לחזור להתעסק בזה שילדים קטנים מגיעים בבוקר לגן ומגלים שהחזירה לקחה להם אותו?
   תתאפס על העדיפויות שלך

  2. אנשים פה הזויים אמר/ה

   אתה מוזמן להסביר מה הקשר של הדברים שאמרת … יש חזירים בכל העיר. מה זה קשור לדניה?

 5. לימבו אמר/ה

  מי סוגר שערים?
  סוגרים ב״כאילו״, גם במקומות אחרים.

 6. מלאני אמר/ה

  החזירים יותר נקיים ממכם.
  וואי. כמה בורות!

  1. איחס בני אדם אמר/ה

   מסכימה. הייתי מחטאה את הפה של האמא הזאת ובעיקר את המוח המלוכלך שלה

  2. אובייקטיבית, הם לא אמר/ה

   יש לך משהו רלוונטי להוסיף לשיח?

  3. אנשים פה הזויים אמר/ה

   ברור שהחזירים נקיים… תאמצ/י לך כמה.
   אלו חיות בר- חיות בטבע. אין לדעת לגבי מחלות או פשפשים. מדובר על ילדים בני 3-4!!!!
   ו"איחס בני אדם" אולי התכוונת איכס… תתבגר/י ותתפתח/י לפני שאת/ה פותח/ת את הפה.. תקף גם בהקשר לתוכן שכתבת!!

 7. מאוס אמר/ה

  אויש הילדים שלכם יןתר גיפה וגועל מכל חזיר אוכלים חננות לא שוטפים ידיים עושים פיפי בחוץ החזירה הרבה יןתר נקייה וחופשייה ממחלות. בני אדם חיים בצפיפות מוגזמת ולכן כולם חולים שלא לדבר כבק על סטיות בראש ועוד

  1. איחס בני אדם אמר/ה

   בול

  2. ילדים זה ג'יפה? אמר/ה

   שם אנחנו?

   אין בעיה, קבל באותו אד הומינם: ניכר שמעולם לא נגעו בך, לא מפתיע גם.

  3. אנשים פה הזויים אמר/ה

   תרא/י איזה אבסודר – בעקבות אנשים עם פה "ג'יפה" כמו שלך, שזה מה שהם חושבים על ילדים, גדלים פה אנשים עם סטיות בראש!!!! מקווה בשבילך שכשיהיו לך ילדים, תשכל/י לראות אותם אחרת ולא להיגעל מהם.

 8. איחס בני אדם אמר/ה

  איזו אטימות! בעל חיים במצוקה כי מרגיש לכוד ומנסה לצאת אז בשביל האישה הפריבילגיה הזאת הוא משתולל. בואי תחטאי את הפה המטונף שלך ועל הדרך תנקי גם את הפח, כי אף אחד לא חייב לך כלום, גברת שהשמש זורחת לה מה..

  1. אנשים פה הזויים אמר/ה

   התגובה שלך לא ברורה… בעל חיים מרגיש לכוד ולכן הוא משתולל. מסקנתך נכונה. כל הכבוד על המאמץ להגיע למסקנה זו. ועכשיו – זה מתרחש בגן ילדים. תנס/י להגיע שוב למסקנה בכוחות עצמך… בהצלחה! ובנוסף, כל הכבוד לך שאת/ה מנקה את הפח בביתך ולא זקוק/ה לשירותי העירייה. יישר כוח. דבר אחרון… סייג לחכמה שתיקה. אולי תגיע/י למסקנה נוספת שעלייך לעבוד עליה.

 9. אחמד אמר/ה

  הגיע הזמן להעיף את החזירים בחזרה לטבע.
  טיפשים שלא מקימים צעקה וחוסמים את חיפה..

 10. דוד אמר/ה

  אף אחד לא חשב על לשים רעל הרדמה בפחים ואז להסיע את החזירים ליערות הכרמל?

 11. אורטל אמר/ה

  כלבים וחזירים על 2 החוצה !

הגיבו כאן לכתבה