תא"ל אבו רוקן מעוספיא פרש מתפקידו כמזכיר הצבאי של נשיא המדינה 

תת אלוף עלא אבו רוקן עם הנשיא הרצוג (צילום: חיים צח, לע"מ)

תא"ל אבו רוקן שימש 3 שנים כמזכיר הצבאי של נשיא המדינה ומסיים 32 שנות קריירה צבאית עניפה

תת אלוף עלא אבו רוקן, בן ה-50, פרש אמש (ראשון, 31/7/22) מתפקידו כמזכיר הצבאי של נשיא המדינה, שירת נאמנה את הנשיאים ראובן ריבלין ויצחק הרצוג. אבו רוקן מתגורר בעוספיא שעל הר הכרמל, נשוי ואב לארבעה ילדים ובעל תואר ד"ר במדעי המזרח התיכון מאוניברסיטת בר-אילן. מי שתחליף את עלא אבו רוקון בתפקידו תהיה תא״ל נעמה רוזן גרימברג שכעת נכנסה לתפקידה ותהיה האישה הראשונה בתפקיד המזכיר הצבאי לנשיא המדינה.

למי שאינו יודע, המזכיר הצבאי בבית הנשיא הוא למעשה יועץ ומהווה את החוליה המקשרת בין בית הנשיא ומערכת הביטחון על כל זרועותיה: הצבא, השב״כ, המוסד, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר. הוא אמון על עדכוני הנשיא בתמונת המצב הביטחונית ועל מפגשיו עם גורמי הביטחון המגיעים אל בית הנשיא ובביקוריו של הנשיא בשטח, ביחידות השונות של כל גופי הביטחון.

עם פרישתו, אמר נשיא המדינה יצחק הרצוג:

"מעמד מרגש עבורנו, אנו נפרדים היום מהמזכיר הצבאי לנשיא המדינה, תא״ל עלא אבו רוקן. עלא, מטובי בניה של מדינת ישראל, חותם היום מסע צבאי מרשים של 32 שנות שירות. צירוף המילים ״מזכיר צבאי״ קטן מלתאר את כל היקפיו וחשיבותו של התפקיד, בוודאי כפי שמילא אותו עלא בשלוש השנים האחרונות. עלא היקר, במהלך שנה של עבודה משותפת היית לי לעזר אמיתי. ייצגת בכבוד את עמדותיהן של מערכות הביטחון, והיית שותף סוד משמעותי לעשייה. תודה לך, בשם מיכל, בשמי, בשם כל עובדי בית הנשיא ואזרחי ישראל, על השליחות והמחויבות העמוקה לביטחון המדינה".
תת אלוף עלא אבו רוקן עם הנשיא הרצוג (צילום: חיים צח, לע"מ)

אבו רוקן למד בבית הספר "הריאלי" שבחיפה ועם סיום לימודיו התגייס לצה"ל, התנדב לצנחנים והתקבל ל"סיירת צנחנים". אבו רוקן עבר מסלול הכשרה כלוחם, קורס מ"כים חי"ר וקורס קציני חי"ר בהצטיינות. עוד שימש במגוון תפקידי מטה ופיקוד באגף המודיעין ובנוסף פיקד על חוות השומר ושימש כנספח צה"ל בסין. באפריל 2019 הוחלט למנותו למזכיר צבאי לנשיא המדינה. ב-14 באוגוסט 2019 נכנס לתפקידו. ב-21 ביולי 2022 סיים את תפקידו ופרש מהקריירה הצבאית לאחר כ-32 שנות שירות. 

נוסיף כי סבו של עלא (אבי אמו) היה סג"ם מחמד קאסם סייד אחמד (סילון), שנהרג ב-28 בנובמבר 1956 במהלך פעילות מודיעין ברמת הגולן ועל פעולתו קיבל לאחר מותו צל"ש מאלוף פיקוד הצפון יצחק רבין.

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. ד"ר רונן נורית אמר/ה

    עלא ישר כוח על המסלול הצבאי שעשית. מרגש לקרוא מה היחד עלא עשה מתקופת הריאלי ועד היום

  2. ד"ר רונן נורית אמר/ה

    עלא ישר כוח על המסלול הצבאי שעשית. מרגש לקרוא מה הילד עלא עשה מתקופת הריאלי ועד היום

הגיבו כאן לכתבה