חיפה: עליית מדרגה במאבק בין פעילי הסביבה לכחלון – יש עצורים

שר חיפאי במצוקה


הערב, מוצ"ש, 06/08/2016, התקיימה הפגנה מול בית השר משה כחלון, ברחוב הירקון בחיפה. הפגנות אלה מתקיימות בשגרה, מאז דחתה וועדת הערר של המועצה הארצית את העררים נגד הרחבת התעשייה המזהמת בחיפה.

09_עצור_-_כפיר.JPG

עצור – כפיר

המועצה הארצית לתכנון ולבניה כפופה לשר האוצר


כחלון, כזכור, סיפח למשרד האוצר את המועצה הארצית לתכנון ולבניה ותחת אחריותו פעלה המועצה הארצית נגד האינטרס הציבור של הציבור החיפאי, כך לפי דבריהם של פעילי הסביבה.

כחלון_-_נואם_בכנס_בחירות_בחיפה.jpg

כחלון – נואם בכנס בחירות בחיפה

"מעצר מתוכנן"


הפעילים סיפרו לחי פה כי במהלך ההפגנה ניגש אחד השוטרים למפגינים שהיו במקום והודיע שהערב יש "הוראה מלמעלה" כי הערב לא תהיה הפגנה במקום. תוך כמה דקות הגיעו מספר ניידות שחסמו את הכביש.
קצין תורן "שלף" את ליהי מההפגנה ולאחר מכן את כפיר. שניהם פעילי סביבה הפועלים ללא לאות למען הציבור החיפאי ונגד הזיהום.
לדברי א', אשר נכח במקום, השוטרים לא הסתפקו במעצרם של השניים ואיימו על הפעילים בביצוע מעצרים נוספים, באם ההפגנה לא תפוזר.

השניים נלקחו לתחנת חיפה.

תגובות

יעל_כהן_פארן.JPGח"כ יעל כהן-פארן מסרה לחי פה הערב: המשטרה עצרה הערב שני פעילים סביבתיים שהשתתפו במשמרת המחאה מול ביתו של שר האוצר משה כחלון. ארגוני הסביבה מוחים על התנהלות הממשלה בכל הנוגע לדו"ח האפידימיולוגי שמצא קשר ברור בין זיהום האוויר במפרץ חיפה והתחלואות באזור. במדינה מתוקנת הפעילים היו צריכים לקבל צל"ש על מאבקם למען בריאות תושבי מפרץ חיפה, במקום זאת בחרה המשטרה להלך איימים, לסתום פיות, ולמנוע את חופש ההתארגנות והמחאה.
משטרת_ישראל.jpg
משטרת ישראל
דובר מחוז חוף של משטרת ישראל מסר לחי פה: בעקבות תלונות שכנים עצרה ועיכבה המשטרה שני פעילים שהפגינו מול בית שר האוצר לאחר שסירבו להישמע להנחיות השוטרים. השניים הועברו לחקירה, בתום חקירתם ישוחררו בתנאים מגבילים.

תגובת מגמה ירוקה לחי פה: הערב במהלך הפגנה מול ביתו של השר כחלון האמון על ועדות התכנון שאישרו הרחבת התעשיות ומיכלי החומ״ס במפרץ חיפה, על חשבון חיי אדם, נעצרו שני פעילי מגמה ירוקה.
ההפגנה : ללא מגפונים ובהשתתפות של 15 אנשים נערכה מול ביתו של כחלון בשעה 21:30 שהיא שעה שמותר לקיים הפגנה על פי חוק למניעת מפגעים.
אנחנו חווים אלימות משטרתית ופגיעה בערכי היסוד של הדמוקרטיה: הזכות להפגין.
ובעוד פעילי סביבה שומרי חוק אשר מקדישים את חייהם להגן על הציבור מפני הגברת הזיהום והתחלואה , נעצרים בבריונות משטרתית מבלי שעברו על החוק, פונה החוק ושומר ומגן למעשה על
מפעל פרטי, בזן, מפעל עברייני אשר נגדו תלויים 4 כתבי אישום פעילים ומאפשר לו להתרחב-
הון שלטון על חשבון חיי אדם.


ליהי_עצורה.JPG
ליהי עצורה
הגיבו כאן לכתבה