אישי ציבור מזמינים אתכם להפגנה נגד המזהמים – 25/7/16

כתף אל כתף


09_-_הפגנה_-_ילד_עם_שלט.JPG

ביום ב', 25/07/2016, בשעה 17:30, נצא כולנו, החיפאים והקרייתים, להפגנה אשר תחל בחוף מרידיאן ומשם בצעדה לכיוון דרום. אנו נמחה על החלטת המועצה הארצית לתכנון ולבניה לאפשר את הרחבת התעשייה המזהמת בחיפה

הרקע להפגנה:

משה_כחלון.JPG
משה כחלון – שר האוצר – הממונה על מינהל התכנון
כזכור, בשבוע שעבר דחתה ועדת הערר של המועצה הארצית, את כל העררים שהוגשו נגד שתי תכניות אשר יאפשרו את הרחבת התעשייה המזהמת בחיפה ובכך נתנה הוועדה "אור ירוק" להמשך הליך ההרחבה.

חלקו של שר האוצר, משה כחלון, בהרחבת המפעלים המזהמים: בהסכם הקואליציוני עם נתניהו, משה כחלון דרש וקיבל את מינהל התכנון למשרד האוצר, עמדה המעניקה לו כוח עצום בהליכי התכנון במדינת ישראל. החיפאים אשר קיוו לבשורה מכיוונו של השר המתגורר ליידם, ברחוב הירקון 45, התאכזבו מכחלון ובגדול !!!
למרבה הפלא, אותה מועצה הארצית לתכנון ולבנייה, תחת משרדו של משה כחלון, היא זו שאישרה את המשך הרחבת המפעלים הפטרוכימיים.

סטירת לחי ליהב: יונה יהב היה ראש מטהו של כחלון בצפון בבחירות לכנסת, אך תחת לגמול טובה לעירו של יהב, הפנה לו כחלון כתף קרה ואישר את הרחבת התעשייה המזהמת.


סרטון לקראת ההפגנה


צילום ועריכה: יאיר גיל

אישי ציבור קוראים לכם להגיע:

ליהי_שחר.jpg
ליהי שחר
ליהי שחר, ממארגני ההפגנה מטעם מגמה ירוקה, אמרה לחי פה: אנו עולים שלב במאבק הציבורי לבריאות תושבי מפרץ חיפה ונלחמים על אוויר לנשימה. על רקע תוצאות המחקר האפידמיולוגי שמראה כמה אנחנו חולים כתוצאה מהזיהום התעשייתי מדינת ישראל בחרה לעשות את הלא ייאמן – התכניות להרחבת בתי הזיקוק ולהקמת חוות מיכלי האחסון 'קרקעות הצפון' אושרו.
כך בדיוק, המפעל שזוכה בתואר 'המפעל המזהם בישראל' שנה אחר שנה יזכה להרחיב את יכולות הייצור שלו. ואת כל הרעל יזכה לאחסן בחוות מכלים עצומה שתוקם לצידו בחסות מדינת ישראל, ב'קרקעות הצפון'.
במקביל, המשרד להגנת הסביבה אשכרה מוכר אותנו, ומשחרר את הרסן לבז"ן לזהם אפילו יותר, בדמות היתרי פליטה מתירניים ששמים את הכסף מעל הבריאות של התושבים.
אכרם_חסון.jpg
אכרם חסון
ח״כ אכרם חסון אמר לחי פה: אני תומך בכל צעדי המחאה של תושבי חיפה והסביבה במאבקם הצודק, לא נתן, לא נאפשר ולא נסכים עם המצב הקיים. נאבק ביחד נגד ההרחבה של בזן. מפלגת כולנו איתי ואתכם במאבק. התחלנו לבדוק הליך משפטי בבית המשפט העליון כדי לעצור את הזלזול בחיי אדם. ביום שלישי נקיים דיון רחב עמוק ורציני בסוגיה הזו בוועדת המשנה לוועדת הפנים. לא אוותר לכל אלה שמדברים בקולות שונים, נמאס מהשקרנים ומכל אלה שמכרו חיי אדם למען הכיס.
יעל_כהן_פארן.JPG
יעל כהן פארן
ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני, אשר, כרגיל, תתייצב לצד הציבור החיפאי בהפגנה, אמרה הערב לחי פה: "אני קוראת לכל תושבי חיפה והקריות להגיע להפגנה, אסור לתת יד להרחבת התעשייה המזהמת במפרץ חיפה, החיים שלנו שווים יותר"
אביהו_האן.JPG
אביהו האן
אביהו האן מהירוקים של חיפה אמר לחי פה: ההחלטה לאפשר לבז"ן להתרחב ולהקים לפחות 4 מתקני זיקוק חדשים נוספים שהתקבלה לפני שבוע בדיוק ע"י ועדת המשנה לעררים הינה אחת ההחלטות התמוהות ביותר שוועדה מקצועית קיבלה בשנים האחרונות. בעיות מפרץ חיפה הרי ידועות לכולם והועלו בועדה עשרות פעמים, משרד הגנת הסביבה יצא בתכנית לאומית להורדת פליטות שבתכל'ס לא מתקדמת לשום מקום וכולנו ממתינים לנושא המרכזי ןהוא הדו"ח האפידימיולוגי. מדוע הועדה לא חיכתה לפרסום הדו"ח ? הרי ההיגיון אומר שע"פ הדו"ח ניתן לקבל החלטות למצב הזיהום והתחלואה במפרץ חיפה . השר גבאי והשר ליצמן הבטיחו , "נפרסם את הדוח עד חודש מרץ 2016 .
" . עברנו את מרץ והגענו לסוף יולי והדוח לא פורסם. האם יש כאן מקריות.? האם יש יד מכוונת שעיכבה את פרסום הדוח שיתכן שהיה מונע את הרחבת בז"ן ? האם הגורמים השולטים על הדו"ח , קרי משרד הגנת הסביבה ומשרד הבריאות הפעילו את השפעתם לעיכוב הדוח כדי לקבל את ההחלטה של ועדת המשנה לאפשר את הרחבת בז"ן ? יותר מדי שאלות, בוודאי תמוהות , האם יש כאן קונסיפירציה של המערכות הממשלתיות השונות שמעורבות בשליטה על הדו"ח האפידימיולוגי לא לאפשר את פרסומו ? אתם תחליטו !!!
בינתיים כולם מוזמנים להפגנה ביום ב' 25.7.2016 בשעה 17:30 ברחבת החוף מול מלון מרידיאן לומר לממשלת ישראל, ביבי, כחלון ויונה יהב " אנו לא מקבלים את החלטת הועדה, יש לצמצם את בז"ן ולא להרחיבו "
אנו הירוקים של חיפה נלחמים שנים רבות כנגד התעשיות המזהמות. לא נאפשר את הרחבת בז"ן.
חדוה_אלמוג.JPG
חדוה אלמוג
חדווה אלמוג, סגנית ראש העיר והממונה על מינהל ההנדסה, אמרה לחי פה: ״אנו שמחים על ההפגנה והמחאה הציבורית. אנחנו מקווים גם לראות את הארגונים והתושבים עומדים יחד איתנו במאבק המשפטי והציבורי שאנחנו מנהלים מול המדינה. ההחלטה האומללה והמסוכנת להגדלת בתי הזיקוק חייבת להתבטל״ !
אלה_נווה.JPG
אלה נווה
אלה נווה מפורום "אמהות ואבות מצילים את חיפה" אמרה לחי פה: לפני שבוע, אושרה הרחבת בתי הזיקוק והקמת בית זיקוק חדש לידו. תשתיות מזהמות אלו, יוסיפו עוד תחלואה בסרטן ועוד תחלואת ילדים לאזור. אנחנו לא נעבור על כך בשתיקה, וגם לכם הקוראים- אסור לשתוק.. הועדה דחתה את טענות הציבור – והקלה עבור התעשיות – וזו ממש הכרזת מלחמה על כלל תושבי האזור.
בואו בהמונים להפגנה שתתקיים ביום שני הקרוב. אל תגידו ההוא וההיא ילכו. בואו אתם. ותביאו איתכם את כל מי שמבין, שיותר קל לבוא להפגנה ולהביא את כל החבורה – מאשר לעבור דירה.
דודי_מיבלום.JPG
דודי מיבלום
דודי מייבלום מפורום אדם וסביבה אמר לחי פה: תושבי חיפה שרוצים לשנות מציאות בה מנסים להרוג בנו יום יום שעה שעה ולא על ידי מלחמה אלא על ידי תעשיות מזהמות במפרץ חיפה מוזמנים לבוא להפגין ולהוכיח לשלטון שלחיפאים ולקרייתים נמאס מהמצב הקיים.
יעקב_פיינגולד.jpg
יעקב פיינגולד
יעקב פיינגולד מסיעת מהפך ויו"ר אתו"ס, אמר לחי פה: על עיריית חיפה להתייצב לצד התושבים ונגד המפעלים המזהמים. על כן, בכוונתי להביא הצעה למועצת העיר על מינוי ועדה מקצועית בלתי תלויה שתקבע את לוחות הזמנים לסילוק מלא ומוחלט של כל המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה.
מנשה_שמש.JPG
מנשה שמש
מנשה שמש מפורום אדם וסביבה אמר לחי פה: על הממשלה והעומד בראשה לבטל החלטות מינהל התכנון להרחבת בז"נ וקרקעות הצפון. יש לצמצם את היתרי הפליטה ביחס להיתר הקודם.
על הממשלה והעומד בראשה להורות על מתן היתר פליטה מצרפי לכל המפעלים המזהמים.
על מוסדות התכנון להסביר כיצד מתכננים להפחית את זיהום האוויר ב-50% עד 2018 ובמקביל מתכוונים להגדיל את היתרי הפליטה בין עד 400% מההיתרים הקיימים?
על הממשלה והעומד בראשה להסביר כיצד ביד אחת מאשרים הרחבת בז"נ, המפעל המזהם ביותר בישראל, וביד השניה עדיין לא פרסמו את הדו"ח האפידמיולוגי.
על הממשלה והעומד בראשה להסביר כיצד במקום לטפל באגרסיביות בגורמי הזיהום והתחלואה במטרופולין חיפה מסתפקים בהקמת מחלקות אונקולגיות ברמב"ם.
על הממשלה והעומד בראשה להסביר מדוע אין חזון לחיים טובים, נקיים ובריאים יותר למפרץ חיפה.
על הממשלה והעומד בראשה להסביר מדוע נותנים ידם לפיגוע המוני בחיי תושבי מטרופולין חיפה בחסות החוק.
דליה_טרייביץ.JPG
דליה טרייביץ
דליה טרייביץ, פעילת סביבה משכונת הדר, אמרה לחי פה: מהיכרותי את כוחותיו של ראש העיר על פי חוקי ישראל, שנים של מעקב אחרי תמיכתו בתעשייה המזהמת ולא בתושבים הסובלים ממנה, מביאה למסקנה שעליו להתפטר מיד. התושבים חייבים להתעורר מאדישותם ולהכיר את האופוזיציה הלוחמת היום בחיפה. אנו לוחמים ללא כסף אך נמצאים בירושלים במקומות הקובעים.
עליזה_ברקן.JPG
עליזה ברקן
עליזה ברקן מקבוצת "חיים בקריית חיים" אמרה לחי פה: בשם תושבי הקריות שהיו ושישנם בשם החולים, בשם הילדים שיגדלו כאן, נמשיך להיאבק בהרעלה ההמונית עד שננקה את המפרץ.
אסף_בר.jpg
אסף בר
אסף בר, ממובילי הצוות הסביבתי במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה בחיפה, אמר לחי פה: כבר הבנו זאת מזמן, רק אנחנו נדאג לעצמינו. משרדי הבריאות והגנת הסביבה עסוקים בהכחשת הזיהום, הצגת מיצגי שווא והסתרת הדו"ח האפידמיולוגי מהציבור. ממנהל התכנון, באחריות השר החיפאי, כחלון, לא תבוא הישועה.
מוטי_בליצבלאו.jpg
מוטי בליצבלאו
מוטי בליצבלאו מהירוקים של חיפה אמר לחי פה: "החלטה שהיא גזר דין מוות", "הזיהום הוא המוות השקט". "תוכנית הרחבת המפעלים, הקמת חוות מיכלי דלק והנמל המפרץ נועדו כולם ליישם החלטת ממשלה לרכז התעשייה הפטרוכימית במפרץ חיפה. הממשלה העדיפה תעשייה מזהמת, נזק סביבתי וכלכלי, על בריאות התושבים".

דפי אירוע – איוונטים


האירוע בפייסבוק >

[url=https://calendar.google.com/calendar/render?eid=MGNqanJrcDNhZzJ2MTZvc3BqMmR0czM4ZjQgaGFpcG8uaW5mb0Bt&ctz=Asia/Jerusalem&sf=true&output=xml#eventpage_6:1pfigkos]

האירוע בלוח חי פה – הורידו קישור ליומנכם האישי >

[/url:1pfigkos]

כרזות לקראת ההפגנה


מגוון כרזות הופקו והופצו במדיה החברתית לקראת הפגנה זו. הכרזות מציגות את הבעיה מכיוונים שונים.

כרזה העוסקת בעמדתו של כחלון המעדיף את בעלי ההון על פני תושבי חיפה
כחלון_אוהב_את_תושבי_חיפה.jpg

כחלון אוהב את תושבי חיפה
כרזה המציגה את אדישותם של ראשי הערים, אשר נלחמים על הארנונה של המפעלים ולא נלחמים להקטין את הזיהום. אף אחד מראשי הערים במפרץ חיםה לא הגיש ערר על התכנית להרחבת התעשייה המזהמת.
כרזת_הקופים_וראשי_הערים_-_לקראת_ההפגנה.jpg

הזמנה להפגנה מאת מגמה ירוקה
כרזת_היתם_מתים_-_מגמה_ירוקה.jpg

לא ניתן להגיב