מאות השתתפו בכנס העדה האסלאמית – אחמדית בחיפה

כמדי שנה גם השנה התקיים הכנס השנתי של העדה האחמדית בשכונת כבביר בחיפה 28.07.16

IMG_0652.jpg

מאות אורחים מהארץ ומחו”ל השתתפו בסוף השבוע האחרון בכנס השנתי של העדה האסלאמית אחמדית המתקיים מדי שנה תחת הכותרת “יום השכנות הטובה”.

לכנס הגיעו אנשי דת ואורחי העדה מהארץ ומהעולם, האורחים הדיעו ממצרים, ירדן, אנגליה, קנדה, נורבגיה ושוודיה.

אורחים רבים היו תושבי חיפה שהוזמנו להכיר מקרוב את עקרונות העדה ועיקרי אמונתה המבוססת על ערכים של שלום, צדק, ואהבת הזולת.
הכנס נמשך יומיים ביום הראשון בשפה העברית ולמחרת היום בשפה הערבית.
בכל אחד מהימים נפתח הכנס בקבלת פנים חגיגית ולאחריה הוקראו פסוקים נבחרים מהקוראן אשר תורגמו לעברית, הוקרן סרט דוקומנטרי על פעילות העדה ברחבי העולם, נערכו הרצאות על עקרונות העדה ופעולותיה למען השלום ברחבי העולם, הוצגו ספרים ותרגומים העוסקים בעקרונות העדה והתקיים דו שיח עם האורחים.

הכנס השנתי הינו מסורת של העדה בכל העולם, כל מדינה מקיימת כנס שנתי אליו מוזמנים אנשי העדה ואורחים מכל רחבי העולם. הכנס בארץ הינו הכנס ה – 20, המתקיים ביוזמת העדה במטרה לקרב בין הלבבות להעמיק את ההכרות עם בני העדה ופועלה.

העדה האסלאמית האחמדית, נוסדה ב- 1889 על ידי מירזא ע’ולאם אחמד בעיר קאדיאן בחבל פונג’אב שבהודו. לאחר מותו, נוסדה שושלת הח’ליפים בראשה. היום עומד בראש העדה, החליף ה – 5 מירזא מסרור אחמד. קהילות העדה פזורות ביותר מ – 208 מדינות ברחבי העולם בהם חברים עשרות מיליוני חברים. בחיפה מתגוררים חברי העדה בשכונת “כבביר” שנוסדה בשנת 1850. בנו של חלוץ העדה, החליף השני, ביקר בחיפה בשנת 1924 ובעקבות ביקורו אימצו תושבי המקום, את עקרונות האמונה האחמדית. כיום מתגוררים בשכונה כ – 2000 תושבים מהם כ – 1500 אחמדים והיתר נוצרים ומוסלמים. הקהילה האחמדית מהווה מופת לחיים משותפים בין כל העדות. הודות לכך הפכה השכונה למוקד תיירותי למבקרים מהארץ ומהעולם כולו. המבקרים מסיירים בשכונה, זוכים לקבלת פנים ואירוח חם של חברי העדה האחמדית ולומדים להכיר מקרוב את אורח חייהם.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו