התלונה על המרדה: פרקליטות המדינה קושרת את מקרה זעאתרה לחקירה בעניינו של איימן עודה

בחודש אפריל 2022 הגיש שי גליק מנכ"ל בצלמו תלונה חריפה נגדו למשטרה ולפרקליטות המדינה לפתיחה בחקירה פלילית נגד רג'א זעאתרה. גליק טען במכתבו לפרקליטות כי רג'א זעתרה הסית נגד השוטרים הערבים וקרא להם למרוד במשטרה. היה זה לאחר המקרה בו השוטר הערבי, אמיר ח'ורי חיסל מחבל בבני ברק ונהרג מירי המחבל.

השבוע קיבל גליק את תשובת המשנה לפרקליט המדינה שהשיב שלא ניתן כעת לפתוח בחקירה בשל כך שדברים דומים נאמרו על ידי חבר הכנסת איימן עודה וטרם הוחלט אם לפתוח נגד איימן עודה בחקירה פלילית. עוד נאמר בתשובת הפרקליטות כי אם תהיה חקירה נגד זעאתרה, היא תהיה קשורה לתיק של עודה.

מענה מאת פרקליטות המדינה בנושא התלונה נגד זעתרה בגין המרדה


שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר לחי פה – תאגיד החדשות:

שי שמאי גליק (צילום: אלבום אישי)
שי שמאי גליק (צילום: אלבום אישי)

פרס לטרור ואכיפה בררנית זה כאן!
במקום שהיועמ"ש תפעל בכל הכוח נגד מסיתים היא נותנת להם גיבוי בשתיקה.
מה שלא פחות חמור זה שהיא מסרבת לקחת על זה אחריות ציבורית ופשוט לא עונה לאף פונה בעניין. כזכור בצלמו הגיש נגדה מספר תלונות שמתבררות ובכוונתו לעתור נגדה בקרוב על טיוח התיקים וסירובה לקבל החלטה בתיקים אלו.

רג'א זעאתרה מסר בתגובה לחי פה:

אני עומד מאחורי דבריי, וקורא שוב לכל חייל וחיילת, יהודים וערבים כאחד, שלא לקחת חלק במעשים לא חוקיים של דיכוי העם הפלסטיני והתעמרות בתושבים הפלסטינים בכלל ובירושלים בפרט.

בארץ חיים שני עמים. המצב של כיבוש ודיכוי מתמשך יביא להתנגדות, האלימות תוביל לעוד אלימות ולעוד פגיעה באזרחים משני העמים. אנחנו קוראים לפתרון מדיני שבמסגרתו תקום מדינה פלסטינית עצמאית לצד מדינת ישראל ושני העמים יזכו לחיות בכבוד, בשלום ובביטחון.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. חבורה של רכיכות אמר/ה

  מה עוד יש לומר

 2. רג'א רג'א, שאלה! אמר/ה

  מי היה נשיא פלסטין לפני 1967?
  התלונה תימשך אם תדע לענות

 3. tomi אמר/ה

  מדינה פלסטינית? איזה כמו אלו שיש בסוריה בלוב בעזה באיראן …..או כמו בכפרים שלכם ששוחטים אחד את השני ואת הבחורות שלכם ….כזאת מדינה אתה רוצה להקים ? צמא דם שכמוך לא ניתן לכם כזאת מדינה בחיים !!!תגיד תודה שאתה חי פה באי של שפיות תסתכל סביב מה קורה אצל אחיך בעזה ובסוריה תסתכל יא בת יענה !!!

 4. עוז אברהם אמר/ה

  ברצוני לתקן את אותה כתבה, שבה צוין שהשוטר האמיץ והכה גיבור אמיר חורי ז"ל היה שוטר ערבי, וחייבים להפריד לחלוטין באם זה שוטר ערבי, יהודי, נוצרי או צ'רקסי, משום שלפני הכל אותי שוטר גיבור הוא ישראלי לחלוטין שמשרת את המדינה ושומר על בטחונה ! להזכירכם רק שאמיר חורי ז"ל הינו נוצרי !
  לגבי אותה תגובה של הפרקליטות, לדעתי שזו שערורייה והגיעה לה העת שמישהו ישא בתוצאות אותה גישה כה שלילית שבסופו של עניין מסכנת את בטחונה של המדינה.

הגיבו כאן לכתבה