"אין כמו 'הגל שלי' בעולם, אני פשוט נרגש" • נוער בסיכון בקריית ים עולה על גל ההצלחה

מסכמים חצי שנה של הצלחה בקריית ים (צילום: אדיר מתן אוזן)

"העמותה בשבילי זו משפחה שמאפשרת לי לצמוח"

עמותת "הגל שלי" סוגרת חצי שנה להקמת המרכז החינוכי למנהיגות ימית בקריית ים, אשר מסייע לנוער בסיכון.

מרכז 'הגל שלי' שהוקם בקריית ים ציין השבוע חצי שנה להיווסדו, באירוע טקס סיום של מעל 150 נערות ונערים שעלו על הגל להצלחה.

מרכז הגלישה החינוכי ע"ש שמוליק צביון ז"ל

אמש (ד' 22/6/22) נערך טקס הסיום של מרכז הגלישה החינוכי "הגל שלי" ע"ש שמוליק צביון ז"ל, מרכז שהוקם לפני כחצי שנה, בשותפות עם עיריית קריית ים ומחלקת החינוך ועמותת "בדרכך", והפך בזמן קצר כל כך לבית של ממש עבור בני ובנות נוער במצבי סיכון ולמקום שמעניק תחושת שייכות, קהילתיות והעצמה.

בחרו להתמודד עם כל אתגר

בטקס חגגו הנערות והנערים שהצטרפו למשפחת 'הגל שלי' את סיומו של חלק משמעותי בתכנית הרב שנתית של 'הגל שלי' ולמעשה "תפסו דרך" – דרך של הצלחה ושל מסוגלות. נערות ונערים שבחרו לעלות על הגל ולהתמודד עם כל אתגר – בים ובחיים.

מר דוד אבן צור, ראש עיריית קריית ים, השתתף בטקס ואמר:

אין כמו עמותת 'הגל שלי' בעולם ואחרי חצי שנה של עשייה, אני פשוט נרגש. העיר זקוקה בדיוק למקום כזה, זה המקום הנכון בזמן הנכון, אני כבר פגשתי את הנוער ואני יודע שזה עושה שינוי, ושינוי גדול. כל המציל נפש אחת בישראל מציל עולם במלואו.

גאים על תקופה מופלאה

בחגיגות השתתף מנהל מחוז צפון בעמותת הגל שלי, אורי קולר, שציין כי המשמעות של הקמת מרכז גלישה חינוכי חדש היא להתחבר יחד, מספר שותפים למען אותה מטרה. להשיג מבנה, לשפץ, לרהט, לאבזר, לייצר קשרים עם מסגרות חינוכיות, עם מנהלי בתי ספר, לצרף מדריכים מדהימים למשפחה, להכשיר ולהכין בית לנערות ונערים מכל רחבי העיר שיגיעו למרכז, ללמוד בכיתה, להיכנס לים גם בחורף, בסערות, בגלים, וברוחות – "ואת כל זה אנחנו חוגגים פה היום וכולנו יכולים להיות גאים על תקופה מופלאה ועל ההצלחות האדירות שהיו כאן", אמר קולר.

בוגרת העמותה אליאנור מנסור:

התחלתי את דרכי בעמותת הגל שלי כחניכה והפכתי למדריכה. השנה בחרתי לעשות שירות לאומי במרכז הגל שלי בקריית ים וזו עבורי מתנה וזכות גדולה כי העמותה בשבילי זו משפחה שמאפשרת לי לצמוח ומעניקה לי את הכלים והליווי להעניק את המתנה הזו גם לאחרים.
מסכמים חצי שנה של הצלחה בקריית ים (צילום: אדיר מתן אוזן)

עומר טולצ'ינסקי, שותף מייסד של עמותת הגל שלי ומנהל פדגוגי, סיכם את האירוע ואמר:

תמיד האמנו שאי אפשר לעשות חינוך לבד. הגל שלי מאמינה בשותפות, באנשי חינוך, ואני מאוד גאה ומוקיר את השותפות הכל כך ייחודית ופורצת הדרך שנרקמה השנה בין הגל שלי, עמותת 'בדרכך' ועיריית קריית ים. רק בעזרת השילוב הקסום לדרך ולערך, הצלחנו כולנו להגיע לשנה כל כך מוצלחת, ולראיה – טקס סיום זה. הגל שלי הצליחה השנה לעבור את רף ה-5000 בוגרים ומעל 1,800 בני ובנות נוער שהצטרפו רק השנה. היום לעמותה ישנם 5 מרכזים ברחבי הארץ, 350 אנשי חינוך וים שנותנים את הלב והנשמה בכל פעילות, עבור כל חניך וחניכה. הסיום היום פה של החניכים הוא תוצאה של נתינה, חשיבה והשקעה עצומה של צוותי ההדרכה שלנו, אני יודע מה קורה בעיקר מאחורי הקלעים ואני נפעם מהמקצועיות והאכפתיות של כל הצוות.

לא ניתן להגיב