עשרות יחידות דיור שופצו עבור עולים מאוקראינה ע"י חברת שקמונה

דירות משופצות לעולים מאוקראינה (צילום: חברת שקמונה)

חברת שקמונה שיפצה 45 יחידות דיור לעולים מאוקראינה בחיפה והסביבה

עם המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, פתחה ישראל את שעריה לקליטת עלייה, ובחודשים האחרונים עולים רבים הגיעו לארץ. חלקם אף הגיעו ללא רכוש כלל ונאלצים להסתדר עם מציאות חדשה ובלתי מוכרת להם, בארץ זרה.

דירות משופצות לעולים מאוקראינה (צילום: חברת שקמונה)

בתקווה שיישארו בארץ

כדי לאפשר לעולים לחיות בתנאים ראויים, חברת שקמונה בהנחיית משרד הבינוי והשיכון ובשיתוף משרד העלייה והקליטה יצאה למבצע שיפוץ דירות ריקות במבנים שלה לגיל הזהב בערים: חיפה, קריית אתא, קריית ביאליק, נוף הגליל ואור עקיבא. במסגרת השיפוץ שארך כחודש, שופצו 45 יחידות דיור.

רותי גולדנברג, מנכ"לית שקמונה:

בזמן שגרה, שקמונה, כחברה ממשלתית עירונית, דואגת לשפץ את הדירות לגיל הזהב לפני כל כניסה של דייר חדש. בעקבות גל העלייה הבלתי צפוי של עולים מאוקראינה האצנו תהליך שיפוץ של 45 דירות לטובת כניסה של עולים אשר עומדים בקריטריונים של מגורים בבית גיל זהב אשר בבעלות משרד השיכון, ובתקווה שיעשו עלייה ויישארו בארץ, בדירה שהוקצתה להם.
רות גולדנברג, מנכ"לית שקמונה (צילום: ענת מגריל)

משפחתיות וקהילתיות

חברת עמיגור של הסוכנות היהודית והעיריות: חיפה, קריית אתא, קריית ביאליק, נוף הגליל ואור עקיבא, בשיתוף מחלקות הרווחה, דאגו לרהט את הדירות במוצרים בסיסיים על מנת לאפשר לעולים להתחיל את חייהם כאן בצורה ראויה.

דירות משופצות לעולים מאוקראינה (צילום: חברת שקמונה)

גולדנברג, מוסיפה: "אנו פועלים ונמשיך לפעול למען הקהילה, בטיפול מסור ובעבודת צוות. נמשיך ללוות את העולים ולעזור להם בכל מה שנדרש ונדאג לתת להם הרגשת משפחתיות וקהילתיות".

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

יצירת קשר עם חברת שקמונה:


הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. כשרוצים יכולים אמר/ה

    מסר נחמד לקחת הלאה

הגיבו כאן לכתבה