מי תלה שלטים הקוראים לנשים לכסות את גופן, יומיים לפני מצעד הגאווה בחיפה?

בת ישראל היי צנועה - השלטים שנתלו בשכונת אחוזה בחיפה 22/6/22 (צילום: חי פה בשטח)

שלטים המטיפים לצניעות בנות חיפה נתלו באחוזה

שלטים הקוראים ל"בנות ישראל" להתלבש בצניעות על מנת לא להסית גברים, נתלו בכל רחבי שכונת אחוזה. תושבים מדווחים כי הם פנו לאגף פניות הציבור בעירייה (106) אך השלטים טרם הוסרו. על גבי אחד השלטים כתב מישהו בטוש שחור: אם זה מפריע לכם (לבוש 'לא צנוע') – לכו לקבל טיפול רפואי".

בגדים קצרים וצרים מקצרים את החיים (צילום: חי פה בשטח)

הקיץ כמקדם חוסר צניעות

בשלטים הרבים שנתלו על לוחות המודעות של העירייה, מן הסתם ללא היתר, כתוב כי כשבנות ישראל לובשות בגדים צרים וקצרים, הם מחטיאות את הרבים ומקצרות את החיים.

ניתן להניח שהעיתוי לתליית השלטים הוא גם הקיץ הממשמש ובא וגם חודש הגאווה ומצעד הגאווה שעתיד להתקיים ביום שישי הקרוב (24/6/22) בציר מוריה.

בשלט אחר ישנה פנייה ישירה ל'בנות ישראל' בבקשה 'להיות צנועות' ולא 'להכשיל' בחורים.

תגובה שנכתבה על אחד השלטים שנתלו באחוזה (צילום: חי פה בשטח)

"יש היום טיפול לכל דבר"

"אני גר באחוזה", מספר אחד התושבים, "והייתי מזועזע, כשראיתי אותם. כשאני שומע מה קורה לחיילות שנכנסות למאה שערים או לבית שמש, זה נורא בעיניי, אבל בחיפה? זה עוד יותר נורא, כיוון שבעיר שלנו, שיש בה דו קיום וסובלנות בין כל התושבים מכל המגזרים, אתה באמת לא מצפה לשטויות חשוכות כאלה. אם יש בחורים שרואים בחורה ומתבלבלים ולא יודעים מה לעשות עם עצמם, הכול בסדר. היום יש טיפול לכל דבר. אבל אין שום סיבה שנשים יתלבשו אחרת בגלל עבריינים בפוטנציה. זה כל כך רחוק מהיהדות".

יחסים תקינים בדר"כ

יש לציין שבחיפה ישנה אוכלוסייה של חרדים, חובשי כיפות סרוגות וכמובן חילונים, ועל פי רוב היחסים תקינים. הבעיות היחידות, שנרשמו בשנים האחרונות היו בשכונת רמת בגין ובנווה שאנן. ברמת בגין עוד בשלהי כהונתו של ראש העיר הקודם יונה יהב, נפתח מרכז שבו התחילו ללון חרדים. רמת בגין היא שכונה חילונית שיש בה בית כנסת ואוכלוסייה דתית, אך היחסים בשכונה תקינים לחלוטין ושתי האוכלוסיות חיות זו לצד זו בכבוד וללא תקלות מיוחדות, אך המקרה הזה של המרכז, עורר זעם בקרב התושבים, והעירייה לא השתהתה, פרצה למבנה ופינתה אותו.

לאחר מכן עבר הוויכוח לבית המשפט, אך בפועל המרכז הוא כבר לא קיים ברמת בגין.

לעומת זאת, בשכונת נווה שאנן תושבים טוענים כי בעשור האחרון מתוך 60,000 תושבי השכונה, יש לא מעט בתי כנסת בתוך מבני מגורים. בעבר היה גם בית כנסת שפעל בבית הספר עירוני ג' (במבנה מצדה). בחודשים האחרונים יש גם בית כנסת במבנה יביל ברחוב טבנקין במורדות השכונה. לצד דירות ומקלטים שהוסבו לבתי כנסת, טוענים תושבים בשכונה כי ישנם מתוך האוכלוסייה חרדית בשכונה, שלאחר כניסת שבת יוצאים לרחוב ומעירים לנשים שיוצאות לריצה בבגדי ספורט.

השלטים שנתלו באחוזה (צילום: חי פה בשטח)

"זו הסיבה שצריך מצעד גאווה"

חבר המועצה מטעם סיעת 'יש עתיד' במועצת העיר, יוסי שלום, אמר בתגובה, כי מהבוקר הוא מקבל מעוד ועוד אנשים את התמונות האלה: ״פנו אליי הרבה מאוד תושבים מהבוקר ושלחו אליי את התמונות של המודעות שנתלו ברחבי העיר. כשרואים את המודעות האלה זה רק מחזק את הטענה שלנו ומראה למה כל כך חשוב שיהיה מצעד הגאווה״.

פקחי עיריית חיפה בשיתוף מחלקת השילוט העירונית, מסירים שלטים שנתלו במהלך הלילה באופן פיראטי ובניגוד לחוק. (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)

תגובות העירייה והמשטרה:

מהעירייה נמסר כי המודעות נתלו ללא היתר ובניגוד לחוק והעירייה פועלת להסרתם. תלונה הוגשה למשטרה.

מהמשטרה נמסר כי הנושא בבדיקה.

פקחי עיריית חיפה בשיתוף מחלקת השילוט העירונית, מסירים שלטים שנתלו במהלך הלילה באופן פיראטי ובניגוד לחוק (צילום: ראובן כהן דוברות עיריית חיפה)
הגיבו כאן לכתבה

18 תגובות
 1. פיטר פן גוטמן אמר/ה

  מיכל לא כתוב מחטיאים את הגברים אלא את הרבים
  אם ה' דאג שנהיה העם היחידי בעולם שגורש מארצו והמשיך להתקיים למרות כל נסיונות ההשמד וחזר לארצו והקים מדינה אחרי 2000 שנות גלות – טז אני בוחר בנסיון נבחר
  מי הולך אחרי פריצות לא יגיע רחוק – בביתם שיעשו מה שרוצים השטח הפתוח שייך לכולם והרוב לא רוצים זימה ברחוב

  1. דוד שמולביץ אמר/ה

   השלטים ההזויים האלה לא הועילו ולא יועילו לעולם. חוץ מלהשניא את החרדים אין בהם תועלת. זאת כותב לך חרדי שמייחל לכך שכל בנות ישראל ילכו בצניעות. יחד עם זאת, על פי חוק ועל פי חוקי החברה כאן זכותו של כל אדם ללכת כאוות נפשו בצורה סבירה מבלי שיעירו לו. כבר אמרו חז"ל "כשם שמצווה לומר דבר הנדמע, כך מצווא שלא לומר דבר שאינו נשמע".

  2. מתן אמר/ה

   רוב החרדים הם אנסים פדופילים וגרועים מכך אבל בגטו שלהם מטאטאים את המציאות מתחת לשטיח ולכן הם רוצים לפלוש לשטחים אחרים כדי לנהל את המיסיון שלהם…. אז….. לא!!!!!!!

  3. דודידו אמר/ה

   פריצות נמצאת בראש שלך תתבייש. מי אתה בכלל שתקבע מה יהיה ברבים? אין דבר כזה השם יש רק אשם וכנראה זה אתה חולה נפש.

 2. אבי כהן אמר/ה

  לחלק מתושבי אחוזה, עם הקשרים עיריה, לא הפריעו השלטים נגד יהב או נגד ביבי, בדיוק לפני הבחירות ולמעשה אף יצאו להפגנות הזויות.
  הם "יודעים" שהדברים "נכונים" אבל רק מהמבט שלהם..

  הפוסל במומו פוסל.

 3. דוד שמולביץ אמר/ה

  כחרדי, אני בז למי שתלה את השלטים. חוץ מלעורר מדנים ואנטיגוניזם וחילול השם הוא לא עשה דבר. הפקחים עשו מצווה גדולה דהסירו את זה. צריך למצוא את עלוב הנפש שתלה את זה ולטפל בו חוקית וחברתית. דווקא חיפה זאת עיר של דו קיום בין כולם ומי שינסה לחבל בכך, יש להוקיעו ולהקיאו מהעיר שלנו.

  1. כחילונית, אמר/ה

   נדמה לי שאתה קצת מגזים,
   אחלה שלט.

 4. ש.ז אמר/ה

  באנו חושך לגרש ומי שלא יכול להכיל ליברליזם כמו שאנו מכילים את התרבות הדתית שיעוף מיד לגולה ממילא הוא לא תורם למדינה ויושב על קופתה.כמו עלוקה.

  1. לימבו אמר/ה

   ״המדינה״ מעל הכל

  2. כמו עלוקה? אמר/ה

   נהדרת ההכלה שלך,
   אל תופתעי שמכילים אותך באותו האופן.

 5. דין דין אמר/ה

  השלב הבא קפוטות ציציות ושטריימל. אם ירצה השם.

 6. חיפאית בוכה אמר/ה

  שתולי המודעות ישלמו כנס גבוה שיממן חוף נודיסטים.

 7. אייל אמר/ה

  כל צד בא את "החושך" שלו לגרש.
  כפי שאני לא רוצה מצעדי צניעות עם דגלים של הזרמים הדתיים כך אני סולד ממצעדי "גאווה" (גם על ניכוס המילה הזו)
  ודגלי "גאווה" שאין להם שום מעמד ממלכתי ולא צריך לתת להם כזה, או לכל דגל אחר שאינו של גוף לאומי.
  באותה מידה אני לא רוצה שיתלו דגלי האוניברסיטה ברחובות, או דגלי הטכניון, או דגלי ויצ"ו, או דגל עם לוגו אתו"ס.
  מדהים שראש העיר שעיסוקה בתלישת כרזות ושלטי "עיגולדים" שהיו בעבר לתערוכות במוזיאונים מרשה לזהם את הסביבה בשלל מסרים סקטוריאליים בין אם זה סקטור דתי, סקטור להט"ב בעוד את התרבות של מוסדות העיר אינה מאפשרת לקדם.
  יש בזה טעם לפגם, לכל סקטור שחושב שהוא "בא לגרש חושך" של הצד השני. זה מראה על חשיבה חשוכה, גם של מי שחושבים עצמם נאורים, והרי כל צד יש לו נאורות בפרשנות שלו.
  השתלטות מצעדי גאווה היא שבירת הסטטוס קוו בדיוק כמו מצעד שמחת תורה או מצעד הבתולה מריה.
  המרחב של כולם ויש למנוע השתלטות קבוצות כלשהן עליו למפגנים ולהתרסה.

 8. אהובה אמר/ה

  אוי לנו שנהפוך לבני ברק, באר שבע,כל מי שמתנגד למשהו שונה.
  חיפה שעברה במשך השנים שינוי כל כך גדול, ונפתחה לכל דבר, אוי ואבוי לנו לחזור אחורה,
  הייתי בנוסף לכל , מענישה את מי שתלה את אותן מודעות….בת ישראל.
  לכו תתלו את השלטים הנפלאים האלה בבית שערים.
  אין לכם מקום אצלנו בחיפה.

  1. תעשי טובה ותדייקי במילים שלך אמר/ה

   כשאת כותבת "אצלנו" מישהו עלול לטעות ולחשוב שאני חלק מזה.
   לך -אין מקום אצלי.

  2. לכי תחשפי זימתך בבית שערים אמר/ה

   למה דווקא מול הפרצוף שלי?

 9. יואל סלמון אמר/ה

  מעניין מי החכם שרשם שבעיר חיפה יש דו קיום הרמוני בין כל המגזרים.
  באמת?
  ומה עם העבריינים מהעיר התחתית שנוסעים ברחבי מוריה בטירוף עם מוסיקה מהכפר שמרעידה את כל העיר?
  מה עם האלימות בהדר?
  ובשכונת חליסה?
  דו קיום בתחת שלי – אפרופו מצעד הגאווה.
  תושבי מוריה חיים בסרט קשה.

  ושלטים כאלה …שאלה יהיו הבעיות של העיר.
  ומה עם ראשת העיר המהממת שגורמת לחיפה להיות עיר מטריפה….
  בכיינים

 10. לינא אמר/ה

  ולעשות מצעדי גאווה שהם מופע של סאדו-מאזו אנשים כמעט עירומים כמעט עושים סקס בראש חוצות, לבושים ככלבים עם אנשים אחרים שמלקים אותם וכל שאר הדברים שלא מציגים אותם בציבור, זאת לא כפייה?!?? למה הילד שלי צריך בדרך לגן לראות שני גברים בחוטיני עם שדיים מלאכותיים ופיטמות זקורות מתנשקים?! זאת לא כפייה ?!?! תופסק הכפייה החילונית!!! אז שלט שקורא להתלבש צנוע זאת כפייה?! זאת "הטפה"?! כלשון הכתבה?! לא יאומן איך מצליחים לשטוף לאנשים את המוח!!!
  ודבר שני זה לא קשור לללכת לטיפול, כמו שכתוב כאן. לפי הדת לא רק מגע מיני לא מתאים הוא אסור, אלא גם מחשבות מיניות. גם זה אסור. ואם תשאלו גבר מה עובר לו בראש כשהוא רואה אישה במיני תתפלאו, אבל הוא חושב איך ל… אותה. וגם אישה עם מחשוף עמוק, ככה גבר בנוי. ולפי הדת אפילו מחשבות כאלה אסורות. אז ללכת לפני דתיים עם כל מני דברים לא צנועים בהחלט מפתה אותם. לא לעשות אלא לחשוב. מה לעשות?!?!
  עדיף כל החילוניות הסלב שנראות כמו בובות מין מתנפחות?! לאט לאט כולן נראות כמו כוכבות פורנו עם שפתיים נפוחות עור פלסטיק, שדיים מלאכותיים פשוט נורא, צועקות פמיניזם וכוח לנשים ומנסות להיראות כמו חפצי מין. אז עדיף הלבוש התנועה שמכבד את האיש מקבל אותה כמו שהיא ביוםיה הטבעי ולא מנסה להפוך אותה למודל לפנטזיה מינית. גועל נפש. אםצריךלבחור עדיף צנוע, תראו את הבנות שלנו, של החילונים בנות העשרה, יוצאות בלילה לבושות כמו זונות, מוכרות את גופן בזול, לא מבינות כלום שוטפים להם את המוח עם כל מני עיוותים מגדריים, חופש להיות מה שאת ןחארטות כאלה, ובסוף כולן נראות אותו הדבר. זונות. חופש זה אשליה מסוכנת. אנשים הם עדר אין להם חופש

הגיבו כאן לכתבה