זוהר סבג, מילואמניק מחיפה, בטור מיוחד: "המילואים זה המשפחה שלי"

רס"ל (מיל') זוהר סבג מחיפה (צילום: דובר צה"ל)

המילואיניק החיפאי שמגיע בכל זמן שנדרש

בשבוע שעבר התקיים שבוע ההוקרה למערך המילואים. חובש בחטיבת המילואים 14, רס"ל (מיל') זוהר סבג בן 27 מחיפה, בטור מיוחד על שירות המילואים אותו הוא מבצע בימים אלה, בהם הוא תופס קו באיו"ש במוצב צופים.

רס"ל (מיל') זוהר סבג, בן 27 מחיפה, כותב:

"היי, אני רס"ל (מיל') זוהר סבג, בן 27 מחיפה, סטודנט למשפטים במכללה האקדמית נתניה בשנה ג' ובעל עסק עצמאי לציוד לאירועים. הרבה שואלים אותי למה אני עושה מילואים ואני עונה להם שגם כשזה בתקופת מבחנים ועומס בעבודה אני מגיע, כי המילואים זו המשפחה שלי! כמובן שיש אילוצים ומתחשבים כמה שאפשר אבל לדעתי זו חובה למי שיכול להגיע ולתרום, להוריד טיפת עומס מהצוות ולקחת חלק במשימות.

כחלק מתפקידי אני לוחם המתפקד גם כחובש מהשירות הסדיר, וזו עוד נקודה למחשבה, שאם לא אהיה בנקודת זמן ומקום שיכולתי להיות, יכול להיות שאני אפספס הצלה/עזרה של אח לנשק.

הסיבה השנייה לכך היא שמירה והגנה על המולדת, מתוך הבנה של ״אם אין אני לי מי לי״, המשפחה, הבת זוג והחברים זו סיבה עיקרית ללכת ולהגן על הבית ,בחיים האזרחיים לא תמיד זכור כי יש חיילים ששומרים ימים כלילות כדי שהכול יתנהל כשורה ו״יישמר הסדר״ באורך החיים.

להגיד שזה קל ונוח זה לא מדויק, לאחד נולד בן בזמן הגיוס אחד צריך להיות עם הוריו אחד בעבודה ואחד בלימודים מתוך הבנה שכול אחד נרתם כמה שהוא יכול אנחנו משלמים את המשימה ומגיעים למטרה".

רס"ל (מיל') זוהר סבג מחיפה (צילום: דובר צה"ל)
הגיבו כאן לכתבה