“יש לי חבר והוא והוא אחר”:סיכום פעילות גן דליה קרית ביאליק

סיכום שנת פעילות מרגשת ב”גן דליה” בקריית ביאליק – מיזם “יש לי חבר והוא אחר” לנושאי הנגישות וקבלת השונה.

20160629_104224.jpg“אני רואה חשיבות רבה בהתחלת החשיפה לנושא הנגישות וקבלת השונה בגילאים נמוכים – והצלחת המיזם מעידה על כך כאלף מילים. לראות ילדים בני חמש שולטים בתכנים ובחוקים, ומוסיפים לכך את ליבם הרחב והמכיל את השונה – זה מחזה מלבב ומרגש עד מאוד. אני מקווה שרשויות נוספות “ירימו את הכפפה” ויצטרפו למיזם היחודי כל כך!”.

ביום ד’ 29.6.16, הוזמנה ד”ר רויטל שורץ-סבירסקי, כחברת מועצת העיר וכמנהלת נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. לשיעור סיכום שנת הפעילות ב”גן דליה” בקריית ביאליק, במסגרת התכנית “יש לי חבר והוא אחר” לנושאי הנגישות וקבלת השונה לתלמידי גן חובה. התכנית הייחודית נכתבה על ידי רחלי ברקוביץ, מלווה על ידי נ.י.צ. ומתבצעת בכמה גני חובה בעיר בשש השנים האחרונות, כפועל יוצא משיתוף פעולה בין מנהלי נ.י.צ. רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב לבין מתנדבי של”מ של חברת המתנ”סים בניהולה של עדנה הברפלד. בשנה הראשונה הופעלה התוכנית כפיילוט בגן “השקדים” בעיר.

20160629_104559.jpgרויטל שורץ-סבירסקי : “ישבתי נפעמת, נרעשת ואף המומה; ילדים בגיל 5 (!!!) הפגינו יידע, רגישות, סובלנות ונגישות חברתית ברמה עוצרת נשימה. לאחר שיחה ביני לבינם, שכללה שאלות מופלאות בפתיחותן – הם שרו את השיר המצורף בשפת הסימנים “אני ואתה נשנה את העולם” והדגימו כיצד מסמנים מושגי יסוד כגון “הדדיות”, “סובלנות” ו”נגישות”. האם רואים היטב את שלולית הדמעות למרגלותיי…???”.
תודה חמה לגננת דיקלה שמעציון ולצוות הגן – במיוחד למתנדבת נחמה גרינברג על הפעילות המדהימה, המאומצת, המרגשת והייחודית כל כך!!!

“אני רואה חשיבות רבה בהתחלת החשיפה לנושא הנגישות וקבלת השונה בגילאים נמוכים – והצלחת המיזם מעידה על כך כאלף מילים. לראות ילדים בני חמש שולטים בתכנים ובחוקים, ומוסיפים לכך את ליבם הרחב והמכיל את השונה – זה מחזה מלבב ומרגש עד מאוד. אני מקווה שרשויות נוספות “ירימו את הכפפה” ויצטרפו למיזם היחודי כל כך!”.

20160629_110028.jpg

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.