הכנסות בעשרות אלפי שקלים לא נרשמו בענף הבנייה בחיפה

כ-170 ביקורות נערכו באזור חיפה, תוך התמקדות באתרי בנייה ובעסקים עם מחזור עסקאות גבוה. ממצאי המבצע העלו כי 11% מבעלי העסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות. שניים מבעלי עסקים אף נחקרו ותיקיהם הועברו להגשת כתבי אישום נגדם.

חישבונית_פיקטיבית.jpg

בין הנחקרים: קבלן בניין שנראה מבצע מגוון עבודות באתר בנייה בחיפה ובגינן שולמו לו כ-51,000 ₪, אך אין תיק ברשות והוא אינו מנהל ספרים. ומתקין דלתות מחיפה, המקבל תמורה של 2,400 ₪ על התקנת כל דלת שלא הגיש דוחות משנת 2012 ולא מנהל ספרים.

בנוסף, נמצאו שורה של ליקויים אצל מבצעי עבודות בנייה כמו: אי פתיחת תיק, אי ניהול ספרי עסק, אי רישום הכנסות וכיו”ב. ביום המבצע נבדק שרברב מחיפה והתברר כי לא רשם הכנסות בסך 10,000 ₪, הוא טען ששכח להוציא קבלה וחשבונית. שרברב נוסף שלא רשם כספים ששולמו לו בסך של כ-2,500 ₪ הסביר שקשה לו לרשום בשטח. שרברב אחר שמצאו אצלו 1,000 ₪ ללא רישום תירץ כי הלקוח אמור לבוא ולסגור חשבון. “רציתי לפתוח תיק אצלכם ולא ידעתי מה צריך לעשות” אמר צבע שנצפה מבצע עבודות צבע בשכונת קרית בנימין בחיפה, ללא תיק ברשות וללא ניהול ספרים. ו”שכחתי לרשום” היה הסברו של קבלן שיפוצים מכרמיאל שברשותו נמצא צ’ק בסך 2,500 ₪.

עוד נתפסו שתי מפעילות גני ילדים בקרית אתא שלא רשמו הכנסות ששולמו להן בצ’קים דחויים. האחת לא רשמה 264,500 ₪ ולדבריה היא שומרת את הצ’קים בכספת ובמועד פירעונם מתעדת בספרי העסק. והשנייה – לא תיעדה 41,100 ₪ וטענה שהיא רושמת את הקבלות כשמגיעה הביתה. בעוד הגננות לא רשמו צ’קים דחויים בביקורת בשתי חנויות תכשיטים התגלה כי לא רשמו 2,000 ₪ ו-780 ₪ ששולמו בכרטיסי אשראי. עובדי החנויות טענו שאינם יודעים לרשום הכנסות המתקבלות באשראי. גם במסעדה בחיפה לא רשמו כספים ששולמו באשראי בסך של כ-1,800 ₪, אלה טענו שאת מכירות האשראי הם רושמים בסוף היום.

מס הכנסה בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.