תושבים בחיפה מקבלים דו"חות ועיקולים על קנסות שלא ידעו כלל על קיומם

דרישת תשלום - עיריית חיפה | דוגמה (מתוך אתר עיריית חיפה)

עיקולים וריביות על קנסות שלא נמסרו לבעליהן

תופעה מדאיגה: עשרות תושבים מתלוננים על כך שחשבונם עוקל, או שקיבלו דרישת תשלום עבור קנסות ש"התנפחו" בשל אי תשלום במועד, לכאורה, אך למעשה מעולם לא ידעו על קיומם של קנסות אלה. כשהם פונים לעירייה לבירור, נאמר להם שהעירייה שולחת את המכתבים בדואר רשום ומבחינתם אם צוין שהתקבלו, מבחינתם הם התקבלו.

אורית סרנה, תושבת חיפה בת 70, לא נקנסה בכל 70 שנותיה, כך היא מספרת. עד לקנס שקיבלה לפני כחודשיים בשכונה בה היא מתגוררת, שגם אותו קיבלה, לטענתה, לא בצדק.

סרנה מספרת כי קיבלה את הקנס כי פתאום החליטו להציב תמרור שאוסר חנייה בסמוך לביתה, בעקבות בנייה שמתבצעת במקום. היא דאגה לשלם מיידית כי הדו"ח שהושאר על שמשת רכבה. אבל אז הגיעה דרישת תשלום נוסף אותה קיבלה בדואר, שכוללת תוספת ריבית, אך למעשה היא לא ידעה כלל על קיומו של הדו"ח הזה.

מסתבר כי לפני שנה, בחודש יוני 2021, חנתה אורית בשוק תלפיות כדי לערוך קניות. ככל הנראה חנתה במקום אסור לחנייה, ללא ידיעתה. אך לטענתה מעולם לא קיבלה את הדו"ח. רק לפני שבועיים קיבלה לפתע דרישה לתשלום. כאשר פנתה למחלקת הגבייה בעירייה, הוסבר לה כי הקנס מחודש יולי, וכי בספטמבר 2021 נשלחו לה בדואר רשום שתי הודעות. את ההודעות, כאמור, אורית מעולם לא קיבלה. כשניסתה להסביר לפקידה שמעולם לא קיבלה את הדו"חות והם מעולם לא הגיעו לידיה בכלל. השיבה הפקידה שמבחינת העירייה אם בדואר נרשם שהמכתב נמסר, מבחינתם הוא נמסר. כעת לאורית אפילו אין את האפשרות לערער על תשלום הקנס.

גם דוד פיצלין, תושב העיר שיש לו עסק למכירת פירות וירקות ברחוב מוריה כבר יותר מ-30 שנה, נדהם כשחשבונו עוקל בגין דו"ח עם ריבית על אי שמירת הסדר והניקיון, ובנוסף דו"ח מנופח בריביות בגין חניה במקום אסור. בשיחה לחי פה הוא מספר כי הוא לא מבין על מה הדו"חות וכי מעולם לא קיבל דרישה לתשלום קודם לכן.

אלה רק שתי דוגמאות, כמובן, דיווחים רבים נוספים הגיעו למערכת חי פה בדבר קנסות מנופחים שמגיעים בהפתעה לתושבים, מבלי שידעו בכלל על קיומם, וכשהם מנסים לברר או לערער על רוע הגזרה, הם נותרים חסרי אונים, ובייאושם, נאלצים לשלם.

דרישת תשלום – עיריית חיפה | דוגמה (מתוך אתר עיריית חיפה)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:

כאשר ניתן דו"ח חנייה לרכב בתחומי העיר חיפה, פועלת עיריית חיפה לאיתור פרטיו של בעל הרכב, בהתאם לפרטים המעודכנים במשרד הרישוי. לאחר מכן, פועלת העירייה לאיתור כתובתו של בעל הרכב המעודכנת במשרד הפנים.

לכתובת המעודכנת, נשלחת, עוד בטרם ננקטים הליכי גבייה כלשהם, הודעת תשלום קנס. בהודעה זו מפורטים פרטיה של עבירת החנייה, לרבות מועד, מקום ותאריך, גובה הקנס וכן האפשרויות לביטול הדו"ח באמצעות הגשת בקשה לתובע העירוני או הגשת בקשה להישפט לבית המשפט. הודעה זו נשלחת בדואר רשום עם אישור מסירה. יובהר כי העירייה ניזונה ומסתמכת על האישורים אותם היא מקבלת מדואר ישראל, וזאת בהתאם להוראות הדין.

רק לאחר משלוח הודעת תשלום הקנס, ומשחלפו המועדים הקבועים להגשת בקשה לביטול הדו"ח או בקשה להישפט, ולאחר שהדו"ח הופך לחלוט, יינקטו כנגד מקבל הדו"ח הליכי גבייה. בטרם יוטל עיקול בנק יישלחו לכתובתו הרשומה של מקבל הדו"ח שתי דרישות תשלום נוספות במסגרתן יפורטו פרטי החוב ותינתן האפשרות להסדירו.

אזרח אשר מבקש לבטל את דו"ח החנייה או לבטל את תוספת הפיגורים אשר נצברה בטענה כי לא קיבל את דו"ח החנייה ולא היה מודע לקיומו יכול להגיש בקשה מתאימה, אף אם חלפו המועדים וכבר ננקטו הליכי גבייה. במסגרת הבקשה יש לפרט את כלל הנסיבות הרלוונטיות, והיא תועבר לבחינה של התובע העירוני בעירייה, כאשר כל בקשה תיבחן לגופה בהתאם לנסיבותיה. עוד יצוין כי שמורה לאזרח גם הזכות להגיש בקשה להישפט על דו"ח החנייה, אולם עליו להגיש בקשה להארכת מועד לבית המשפט לעניינים מקומיים במסגרתה יפורטו הנימוקים בגינם לא הגיש את בקשתו במועד. ההחלטה בבקשה תינתן על ידי בית המשפט לעניינים מקומיים.הגיבו כאן לכתבה

40 תגובות
 1. פעם העירייה עיקלה לי את החשבון אמר/ה

  לא רק שלא הייתה אף התראה על אי תשלום, אלא גם לא על העיקול עצמו.
  גיליתי עליו בדיעבד ביום שישי, שלושה ימים אחרי שנכנס לפועל.
  בימי שישי אין בנק ללכת אליו, ובאותו היום צפוי היה לרדת שיק השכירות שלי.

  עיריית חיפה הכניסה אותי לתוך הפה, לעסה, מוססה וירקה לצד של המדרכה כמו ערס.
  היתה חוויה.

  1. אה, אמר/ה

   וזה היה בחודש מאי באמצע סגר.

   רבים הסיפורים, זו סתם הייתה אנקדוטה.

 2. בדיחי אמר/ה

  אני בעצמי ראיתי השבוע פקח מצלם 2 רכבים שנעצרו בשולי הכביש כי משהו עבר כביש והם אפילו לא שמו לב שהפקח צילם אותם.
  והוא פשוט סתם צילם אותם ולמי הם יכולים להתלונן פשוט חוצפה צריך לבדוק את הפקחים. הם רק חושבים על הכסף שהם יקבלו מי שמביא יותר דוחות מקבל פרס כמו ילד בגן שלא חושב.
  מסכנים הנהגי רכבים.
  (ברוך ה' שאין לי רכב)

  1. אם יש מישהו שלא מסכן פה זה נהגי רכבים אמר/ה

   יש להם את היכולת הכלכלית להחזיק רכב ולהתנייד בכבוד,
   ועם כל הרווחה הזו הם צריכים להשקיע מאמץ בלמצוא חניה.

   מדובר בבחירה שנבחרה,
   היכן המסכנות?

 3. אילנה שחם אמר/ה

  הבעיה לדעתי זה בדואר !!
  עשרות מכתבים מגיעים לתיבת הדואר שלי ושל שכני ששם הנמען אינו גר בבנין אך הכתובת נכונה ,או כתובת אחרת וסתם מניחים את המכתבים ….

  1. צעירה אמר/ה

   אכן. בעייה נוראה בדואר ישראל.
   אין דין ואין עם מי לדבר.
   כמה שהתלוננתי (עם אישורי קבלה מהדואר), עדיין מגיעים מכתבים שאינם שייכים לי, לתיבת הדואר שלי .
   אפשר להתפוצץ!

  2. פטיש ברזל אמר/ה

   יש לי סירטונים של בחור עם אופנוע בה לבית אפילו לא פותח את שער הכניסה לכיוון הבית זורק מעטפות רושם כאילו נתן . ועובר לכתובת הבאה. וזה בחור שנישלח ע"י הוצאה לפועל. שאמרתי לו למה אתה עושה זאת לאנשים. טען יש שם כלבים . הניע את האופנוע ונסע

 4. לאופולד אסתר אמר/ה

  אותו הדבר קורה עם תשלומי בארנונה.
  ההודעות לתשלום מגיעות בדואר אחרי הזמן האחרון לתשלום ואז מחייבים את האזרח בחשבון הבא על אי תשלום חשבון במועדו.
  זה קורה גם לי אני מקבלת את חשבון הארנונה למייל שלי אחרי התאריך לתשלום ונאלצת לשלם קנס על "חשבון שלא שולם במועדו"
  מתכוונת להגיש תביעה נגד העירייה ולגבות את הקנסות שגבו ממני שלא כדין.

 5. רוני עשת אמר/ה

  שלום רב,
  ברצוני להעלות נושא הנוגע לרבים מתושבי העיר דרך המעורבות האישית שלי.
  סניף קופ" ח מכבי ברח. הרצל משמש את תושבי השכונה.
  מזה שנים מקומות החניה באזור אינם עונים לצרכים של הזקוקים לטיפולים וכו' של הקופה.יתר על כן,גם אלה המוכנים לשלם עבור 3 ש 15 ש ולהחנות במגרש החניה הצמוד מתברר להם להוותם שאף הוא מתמלא במהירות .בעבר הלא רחוק היו מספר מקומות בודדים ברחוב הרצל בהם ניתן היה להחנות.
  נראה שמי מהגופים האמונים טורח לחסל את מקומות החניה שנותרו.
  באחד מימי השבוע שעבר הזדקקתי לבדיקת רופא מנתח שם.הגעתי בדיוק בזמן, וחניתי במקום בו הייתי בטוח שהחניה מותרת לפי החוק-המדרכה לצד המכונית שחנתה היתה צבועה בכחל לבן ואף ראיתי תמרור כחול המאפשר חניה.
  מיהרתי לבדיקה.כשחזרתי למכונית הופתעתי לראות דוח על חניה "באין עצירה".הבטתי על המדרכה ולא טיתי לא היה כל סימן של צבע אדום אלא כחול לבן.
  על עמוד תמרורים, *בצמוד לגזע עץ ענק*, היה מותקן תמרור אין עצירה ועוד שלט צהוב כלשהו.השלט היה חדש ונראה שהותקן לפני זמן לא רב.
  מאחר ואני נוהג להחנות לפי חוק בדקתי מדוע קיבלתי את הדוח לאחר שבחנתי שוב את המדרכה לצבעה,( ולא טעיתי) בדקתי מה היתה הסיבה שהחניתי שם כשתמרור כזה אוסר.
  הלכתי לאורך הרחוב על הכביש תוך הסתכנות בפגיעת רכב, לאורך כ100 מטר ומשם התחלתי לצלם את המיקום של התמרור כאילו שאני נוסע אל קופ"הח.הצילום הרחוק אינו ברור כל כך בגלל רוחקו.התצלומים הבאים מראים בבירור… גזע עץ.מעט יותר קרוב כבר מבחינים בתמרור "חניה".ככל שמתקרבים רואים את תמרור החניה ואת גזע העץ.
  רק כאשר עוברים את הגזע והתמרור" אין עצירה "נמצא מאחורי המכונית מבחינים שתמרור החניה הוא רחוק יותר.אבל המדרכה כאמור צבועה בכחול לבן.
  בנסיבות אלה,אדם הזקוק ,מכל הסיבות שבעולם, לטיפול רופא וממהר לבדיקה, לא יעלה בדעתו לחפש *מאחור* תמרור שאוסר על חניה במקום, בפרט כשהמדרכה לצד המכונית צבועה כחל לבן.
  הייתי שמח אם מישהו מהרשויות יעשה את הדרוש כדי להבליט את התמרור וכדי לשנות את צבעי המדרכה.

  1. סיפור מעציב ולצערנו לא חריג אמר/ה

   שילוט צריך להיות ברור, מובחן וניכר לכל נהג – גם אם הוא בדרכו לטיפול רפואי וגם אם בדרכו לקנות חלב.
   המטרה היא להימנע כמה שאפשר מלהקשות על ציבור הנהגים,
   אבל – מטרה לחוד ועירייה לחוד.

  2. וובה אמר/ה

   יא גנוב, מי יקרא את כל זה?

 6. אלון נשר אמר/ה

  ראשית תגישו בקשה להשפט עם בקשה להארכת מועד (לשם הזהירות). במסגרת הבקשות תבקשו מבית המשפט לחייב את העירייה להציג את אישור המסירה של דבר דואר רשום. הרבה פעמים אין להם אותו. כמו כן גם נתקלתי בתופעה שנרשם באישור כאילו נמסר למרות שבפועל לא הייתה מסירה או שהמקבל סירב לקבל.

 7. אריאלה אמר/ה

  אי אפשר לסמוך כיום על הודעות דואר שכביכול נמסרו. הדואר, מאז שהופרט, ירד לגמרי מהפסים. מרבית הדוורים לא טורחים לעלות לדירת הנמען למסור את דבר הדואר. במקרה הטוב הם זורקים לתיבת הדואר שלו ומקשקשים משהו המתחזה לחתימה בטלפון שלהם. במקרה הפחות טוב הם מניחים בתיבת דואר אחרת, או מחזירים בטענה שהנמען לא היה בבית. קרה לי לא פעם כי אני גרה בקומה 4 וצריך לעלות עד אלי.
  בבנין שלנו יד אוסף מכתבים שהונחו על ידי הדוור. אני גרה בבנין בו יש 7 חדרי מדרגות. רציתי להסביר לדוור היכן הכניסה לכל חדר מדרגות, אך הוא לא רצה לשמוע. תקופה ארוכה הביא לכאן, לשדות הנשיא 119, מכתבים שהיו מיועדים לרחוב יפה נוף 119. רציתי להסביר לדוור שזה רחוב אחר, אך הוא הפנה לי את הגב ולהסתלק. פעמיים כתבתי מכתבי תלונה להנהלת הדואר. כלום לא נעשה. רק לאחרונה, לפני מספר ימים החליפו סוף סוף את הדוור. לדעתי צריך ללכת עם הקנסות של העיריה לבית המשפט, כי העיריה מנצלת את חוסר התפקוד של הדואר לרווחים נוספים, על רווחי הארנונה הגבוה בחיפה.

 8. זהבה אמר/ה

  ראשת עיר הזויה מנתבת להתנהלות הזויה עוד יותר. לפני שנתיים בערך קיבלתי דו"ח בגין רכב משנת 1997 שמכרתי ב2007 והועוברה בעלות. יתרה מזו: הרכב הזה ירד מהכביש ב2016 בעקבות תאונת total lost ודו"ח החניה היה עבור חנייה ב2019. דיווחתי על כך לעיריה והדגשתי שאינני מבקשת את ביטול הדו"ח אלא מבקשת להישפט. לצערי הודיעו לי שעקב הנסיבות המיחדות החליטו לקבל את בקשתי ולבטל את הדו"ח. תכננתי לעשות מהם קרקסבבית משפט ולא איפשרו לי. חבל.

 9. ענת אמר/ה

  כבר שנים רבות,עובדת במחלקת החניה בעיריה מריה שאולי הגיע הזמן לבדוק מה אחוז הדוחות שהיא מאשרת לבטל….

 10. מיר אמר/ה

  עיריה רוצה הכנסה מקנסות לא חוקיים לשלם משכורות. גנבו את קופת העיריה. מושחתים. גנבים אוכלי חינם. מתחמים כרטיס מטיילים כל היום.

 11. קר טי אמר/ה

  עיריית חיפה המושחתת שיש. ארנונה בשמים. אנחנו צריכים לפרנס פרזיטים שכאילו עובדים.

 12. רובי אמר/ה

  הפקחים רעים יבואו על עונשם על גזל לעשוק ציבור. מקבלים כסף על דוחות מי מביא יותר. עונשם מובטח על גזל. עירייה מושחתת.

 13. דוד גוטמן אמר/ה

  גם לי זה קרה
  פתאום קיבלתי הודעה מהבנק על עיקול מעיריית חיפהעל אי תשלום דוח שמעולם לא קיבלתי ולא ידעתי על קיומו
  סיד גסה העירייה הכניסה את ידה בכח לחשבוני וגנבה לי 500 שח

 14. רוני אמר/ה

  היה ויקרה ופקח יצלם את רכבי ואני אופיע בתמונה, הצילומים הבאים שלו יהיו צילומי רנטגן במחלקה הכירורגית בבית חולים.

 15. משה אמר/ה

  שקר הדואר הרשום.
  לעירייה יש טלפון של כל אזרח.ניתן להתקשר או לשלוח sms.
  עושים הכל כדי להקשות.בכוונה להוציא יותר כסף מהאזרחים.

 16. דותן אמר/ה

  חשבתי שרק אני הוזה… טוב שיש עיתונות . גם לי זה קרה שוחחתי עם שי בחור ממחלקת אכיפת חניה בעירייה לבירור הנושא . לאחר מכן שלחתי מייל למחלקת אכיפה חיכיתי למענה שלא התקבל . התקשרתי שוב ענה לי בחור נחמד בשם רדא שאמר לי שהוא מעביר את הבדיקה ליועצת משפטית למענה וצפויה להתקבל תשובה תוך שבוע. עברו שלושה שבועות ואני עדיין ממתין . למה הם מחכים שהקנס הבדוי הזה יקבל עוד ריביות וקנסות. מדוע להתעלל באזרחים . גם אני עובד בחברה ציבורית אבל לי חשוב לתת שירות טוב מקצועי ומהיר.
  אשמח לעזרה עם מי צריך לדבר שם כדי שהקנס הזה יבוטל?
  סופ״ש מקסים לכולם

 17. תמיר מירובסקי אמר/ה

  אני קיבלתי דוח הזוי על סך 500 שקל כאשר חניתי את רכבי ברחוב חד סטרי בכרמל מערבי רחוב שרק דיירי הרחוב עקרונית נוסעים בו כי הוא לא בציר הראשי של דרך הים.בנוסף מול ביתנו בונים שני פרוייקטים תמא כך ששלוש חניות ציבוריות התבטלו זמנית עקב הבניה.מה שקרה שהגיע מערבל בטון והנהג בשיא חוצפתו הזמין בשעה 7:30 בבוקר את הפיקוח העירוני ואז פקח מאוד יצירתי בשם אלי ששון החליט לרשום דוח של 500 שקל . כל הכבוד לעיריית חיפה.

 18. חיפאי אמר/ה

  לדרוש לראות בעין אישור משלוחדואר רשום לכתובת במשרד הפנים! משרד התחבורה לרוב אינו מסונכרן עם משרד הפנים כפי שנוהגים לטעון. ללכת עם העיריה עד הסוף לא לוותר על אגורה אחת!

 19. אתי מכלוך אמר/ה

  גם לי שלחו כפל קנס על קנס שבכלל לא ידעתי ולא קיבלתי . לפני כ-8 שנים. ניסיתי להתקשר לעירייה ובקשתי לשלם לפחות את הקנס בלי הכפל והסברתי שלא ידעתי עליו ולא קיבלתי שום דואר אודות הקנס ולא נענתי ונאלצתי לשלם 1000 שח. זה מכעיס וזו גנבה מקווה שהחוסר צדק הזה יטופל . פשוט גנבים.

 20. אופיר אמר/ה

  קרה גם לי..
  אומנם הדוח מוצדק, אולם לא ידעתי על קיומו עד שגיליתי שפתאום עיקלו לי סכום מהבנק.
  אחרי טלפונים אין ספור וכ3-4 חודשי טיפול, הופחת הקנס .

  זה נראה כמי שיטת מצליח. תהיו עקשנים ותבקשו העתק של אישור המסירה כהוכחה לכך שהדואר נמסר.

 21. ק. אמר/ה

  יש מגמה של אי מסירת דוחות והודעות מעירייה כבר שנים..יש פה בעיה של שנים ..אנשים לא מקבלים כי לא שולחים באמת..מסמנים כאילו נשלח לתושב..ככה העירייה עושה יותר כסף ולא אכפת להם שדופקים אזרחים לשווא..אף אחד לא יבדוק את זה גם כי כולם בשקר הזה בעירייה לכאורה..זה קרה פעמיים אצלי בוודאות מלאה..ושהתושב ישבור את הראש..

 22. יפתח אמר/ה

  התגובה של העירייה לא קשורה למציאות. זה אולי נראה כך על איזה נייר איפשהו, בפועל מקבלים הכל כאילו בדיעבד – בלי פרטים ועם קנס ואיום.

 23. ג.פ אמר/ה

  זה לא יאומן מה שקורה בחיפה גם אני קיבלתי דוח אחרי למעלה משנה שמעולם לא ידעתי על קיומו.לא ברורה העברה ולא זכורה לי קנס בסך 250 שח תפח לסך 378 שח לפי איזה ריבית מה זה שוק אפור
  הזיה. נישלח עירעור
  יש לי תו חניה מסודר ובנוסף מפעילה פנגו

 24. יוסי אמר/ה

  אלוהים ישמור מראשת העיר של חיפה, שכנראה הולכת בעקבות כרמל שאמה הכהן, ראש העיר הבריון של רמת גן. חייבים לעצור אותה בבחירות הבאות. אנשים שכחו להיות אנשים טובים!

 25. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  אני מאמין, כי עירית חיפה תבדוק ותטפל בעניין הזה בקפידה. שבת שלום.

 26. חיפאית אמר/ה

  גם לי זה קרה. קיבלתי שיחת טלפוו מהבנק שהוא לפני עיקול והם הפנו אותי למשרד עורכי דין שמטפל בזה. וכל זה היה בשיא הקורונה. בלי שקיבלתי התראה לתשלום.

 27. אלי הכריש... אמר/ה

  מסתבר שעיריית חיפה מנסה להאחז בקרנות המזבח ממש בחוזקה ולקדם את האינטרסים הכספיים שלה על ח-ן התושבים.
  חניתי השבוע ברחוב הס שהוא מקום מגוריי במדרכה לבן אדום וזה מפני שבשעות 00:30 בלילה למצוא חנייה כחוק לא אפשרי ברחוב הנ"ל.
  פקח העירייה מסתבר השכים קום בבוקרו של יום מתול כוונה תחילה מסתבר כי את הדוח קיבלתי ב7:25.
  מסתבר שהם מודעים למצוקת העניין וע"מ להצדיק את גודל העבירה שהיא ברירת מחדל עבור התושב הם מוכנים להקיץ עת החמה עולה כי הרי לכל הדעות עוד רבע שעה אח"כ הייתי מזיז הרכב בראשונה למקום יאה,תודה עיריית חיפה.

  1. תמיר מירובסקי אמר/ה

   אלי הכריש ,
   אל תדאג .
   דוקטור קליש עוד שנה וחצי כבר לא תעמוד בראש המערכת.
   אנחנו נחליף אותה .
   אני רושם כל יום שני מיילים ללשכת ראש העיר ולמחלקת פניות הציבור של עירית חיפה ואתה יודע מה הם עושים עם המיילים שלי ? מוחקים אותם אז עוד שנה וחצי אנחנו תושבי חיפה בקלפי נלמד את קליש איך צועדים שמאל ימין שמאל בדרך מהלשכה הביתה

 28. אבוטבול אמר/ה

  זה מה שקורה לי.
  הם מעבירים קנסות שאין לי את הרכבים ואין לי שום רכב על שמי.
  ועריכת חיפה היא ערייה מושחטת ומיומנת כדי לתת דוחות ואנו חייבים לעצור אותם.
  ומה שהפקידים העלובים האלו עושים הם מקבלים פריימה על קנסות. ואז אך הם יקבלו.אילו לא ינסו לתת קנסות על כלום.

 29. אריהעיריהק בר אמר/ה

  בושה של התנהלות עירית חיפה למעשה אפשר וצריך לומר שעירית חיפה גנבים ורומסים את האזרח קומו תתאגדו נגד עיריה גנבה .

 30. חיה דוידוביץ אמר/ה

  היי
  אני בדיוק עברתי חוויה דומה כשההגזמה היא גדולה יותר- הדוח נרשם ב16.5.21 אולם לא הושאר שום דוח על האוטו עצמו!!ב25.9.21 קיבלתי 2 דוחות ויתכן לא זוכרת שחתמתי לשליח מהדואר ואת זה בדיוק צריך לבדוק!! הדוחות נשאו תאריך מישלוח מכתב של 27.7.21!!. כשערערתי יום לאחר מכן ב26.9.21 על אחד הדוחות עקב טעות בכתובת בדוח -קיבלתי מיד אישור במייל על קליטת הערעור ומייל בנובמבר (!)שהעניין מטופל .מאוחר יותר הגיע מכתב שנשא תאריך 12.10.21!!! שבו נכתב כי התלונה הגיעה לפיתחו של ב"כ היועץ המישפטי לממשלה מר מוריס יעקובי ורק אז ענה לבקשת הערעור. כשהבעתי התנגדות לזמן הטיפול הארוך שמן הסתם עירית חיפה מרוויחה ממנו שהרי הסכום גדל מ250 שח ל375 שח וענו לי באותו הסבר יפה בכתבה שלכם דהיינו" הכחל נשלח בדאר רשום""……. מישהו בונה על כך שאנו לא ניפנה לערכאות ופשוט נוותר ונשלם.!!! אני מתכוונת לפנות לתביעות קטנות בפרינציפ!!

  1. תמיר מירובסקי אמר/ה

   חיה היקרה תלכי איתם עד הסוף.הם לא מבטלים דוחות גם כשהם יודעים שהאזרח צודק.תבקשי להישפט .

 31. Max אמר/ה

  גם בקריית חיים מערבית לא מחלקים דואר אלא זורקים דואר.אני מוצא את עצמי לפעמים משמש כדוור משנה .

 32. ירון אמר/ה

  יש דרך להילחם בעושק המטונף הזה…רק תביעה ייצוגית תשכנע את העיריה…הם נוהגים ברשעות ומתוך כוונה תחילה בשיטת "מצליח", כי הם יודעים היטב שכולם מתנהלים כמו עדר מפוחד…

הגיבו כאן לכתבה