מחסור בשירותים ציבוריים בטיילת החוף בחיפה ◄ צפו

שירותים ציבוריים - ארכיון (צילום: חי פה)

"אנשים נאלצים לעשות את צרכיהם במעבר התת קרקעיים ובתוואי ההליכה"

"קשה שלא להתבדח על הנושא הזה", אומר חבר מועצת העיר קיריל קארטניק, שהעלה שאילתה בנושא במועצת העיר האחרונה (7/6/22), "אבל מדובר בבעיה רצינית שצריכה להיות על סדר היום".

בישיבת המועצה העלה קארטניק את סוגיית המחסור במספר השירותים הציבוריים לאורך הטיילת המרכזית של חיפה, המשתרעת מחוף בת גלים ועד לחופי חיפה הפופולריים מדרום. מדובר במתחם של נופים מדהימים, אזור בילוי פופולרי לכלל התושבים ואף מבקרים מחוץ לעיר שמגיעים ליהנות מאחת מרצועות היפות בארץ, אך לצערנו, התשתיות לא מפותחות.

סוגיית בתי השימוש בטייל’ החוף במועצת העיר ◄ צפו


"לאורך הטיילת מגוון בתי קפה, מסעדות ופודטראקס, אך מספר השירותים הציבוריים לאורך הטיילת כולה, מצפון ועד דרום, כ-5 ק"מ, הוא בסה"כ שלושה!"

בישיבה אמר קארטניק: "אנשים קונים בפודטראקס, אוכלים שותים ו… צריכים ללכת לשירותים. מה לעשות? אנחנו בני אדם. אני שואל, האם אתם חושבים ש-3 שירותים על 5 ק"מ זה מספיק?"

"ראש העיר מציעה להוסיף עוד אחד", אומר קארטניק, אך לטענתו אין זה מספיק ולא באמת ישפיע או ישנה את המצב, "זה עוד פתרון של 'לעשות בשביל לעשות'", הוא אומר. "אנשים נאלצים לחפש מקום לעשות את צרכיהם במעברים התת-קרקעיים ליד מסילת הרכבת, ובאזור הירוק שלאורך תוואי ההליכה".

"תושבי חיפה פונים אלינו שוב ושוב וכותבים לי בכל המדיות האפשריות, בתחנונים למתן מענה, עד כדי כך שאפילו ביקשו להחזיר את השירותים הביוכימיים ליד המכון לחקר הימים.

בעקבות הפניה שלנו, הסכימה ראש העיר שאין מספיק שירותים וגם כי באלה הקיימים, יש לשפר את איכותם".

"אני מקווה שסוגיות הקצאת התקציב לא ידחו את ביצוע המענה בעבור התהליך הטבעי ביותר לכל אחד", סיכם קארטניק.

ואנחנו אומרים, ימים יגידו… נעדכן.

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. יובל אמר/ה

  הבעיה שאם אדם צריך לשירותים בעלי המסעדות לא מסכימים שיעשה שימוש בשירותים שלהם כל עוד הוא לא אורח של המסעדה. אפשר בסה"כ להבין אותם , מאחר והם לא מעוניינים שהשירותים אצלם יהפכו להמוניים.

 2. יהודי אמיתי אמר/ה

  גם ככה במדינה שלנו אחד משתין על השני.אז מה הבעיה?

 3. אבי כהן אמר/ה

  אכן גם לדעתי, הפתרון הוא להציב עוד שירותים ציבוריים מכובדים.
  כדאי וראוי שיחזירו גם את הברזיות והקולרים לטיילת.

 4. הבלאגן והפשע חוגגים בחיפה, וזו החגיגה היחידה אמר/ה

  קודם מקימים פוד טראקס בשומקום ליד המכון לחקר ימים ואגמים ואז שוכחים שאנשים צריכים להתפנות ושוכחים להסדיר חניות וסיבוב, ושוכחים להסדיר גישה למים ואנשים זרקו ספסלים לקו המים שיירקבו בים.
  ככה נראית עיר לא מנוהלת.
  ככה נראים אנשים חסרי כשרון לתפקיד בכל העירייה.

הגיבו כאן לכתבה