אייל לבקוביץ' הותקף לאור יום בשוק תלפיות בחיפה

אייל לבקוביץ (צילום עצמי)

הביטחון האישי בחיפה בשפל חסר תקדים

לבקוביץ': "מחוץ לבועה של הפיתוח והמסעדות יש מציאות מאוד אפלה ועבריינית"
אייל לבקוביץ', הבעלים של חנות "גולדמונד ספרים" מתגורר באזור השוק בשלוש השנים האחרונות, ואמש (ב' 6/6/22) הותקף לאור יום ובאין מפריע בשוק תלפיות בחיפה.

אייל לבקוביץ (אלבום פרטי)

הותקף ע"י שניים

בפוסט אותו פרסם בפייסבוק, סיפר לבקוביץ' כי יצא לטיול ולקניות בשוק המקורה, יחד עם כלבו וכלב נוסף, של חבר. ביציאה מהשוק, כך כתב, ישב כלב מסוג רועה גרמני שהיה משוחרר וחסם את היציאה. הוא ניסה לצאת מהמקום כשהכלב תקף את כלבו שהוא כלב קטן. לבקוביץ' מספר כי נאלץ להשתמש ברגליו כדי למנוע מהרועה הגרמני להרוג לו את הכלב שלו, אך אז הותקף על ידי שני אנשים צעירים, כשאחד מהם איים עליו בפטיש, השני דחף אותו וירק עליו.

שוק תלפיות. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

העיניים כוסו דם

לבקוביץ' ברח מהשוק המקורה לכיוון השוק העליון, שם לדבריו, הבחין בשני פקחים של יחידת הסיור העירוני, וחשב לתומו ששם יהיה בטוח. אך התוקפים רדפו אחריו, עד שאחד מהם היכה בפניו באמצעות חפץ מתכתי עטוף בד שחור, לתחושתו מדובר היה בפטיש. לבקוביץ' נפל על הקרקע ולרגע לא יכול היה לראות כי עיניו התמלאו דם. הוא ניגב ניגב את עיניו וראה שהתוקפים עדיין בסביבה. לדבריו צעק לפקחים שיעכבו אותם עד שתגיע המשטרה, אך הדבר לא נעשה מאחר שאין להם סמכות לבצע מעצר.

אייל לבקוביץ (צילום עצמי)

"אף אחד לא התערב"

הותקפתי בשתי נקודות שונות בשוק, ומה שהכי מכאיב לי הוא שאף אחד לא ממש התערב. אני, שהייתי עם שני כלבים שהחזקתי ביד אחת, לא הייתי מסוגל להגן על עצמי (אם הכלבים לא היו איתי, הסיפור היה מסתיים אחרת לגמרי)". כתב לבקוביץ והוסיף, "פגשתי שוטרים בדרך, ביקשו שאגיש תלונה. "מה הטעם?" חשבתי לעצמי, הרי למשת"פים של שוק תלפיות יש חסינות, כבר שנים, אחרת איך תסבירו שהחבר'ה האלו מרשים לעצמם לתקוף אדם עם פטיש לאור יום, או להחזיק כלב מסוכן משוחרר בשוק המקורה בלי שאף אחד יורה להם לקשור אותו. חשוב לי לפרסם את המקרה שלי, שהוא אחד ממאות מקרי אלימות כאן בשכונה מדי שנה, כדי שגם הוועדים של הסוחרים בשוק יתעוררו ויחליטו שאין מצב שבעולם שדופקים לאנשים פטישים בפרצוף בשטח שלהם, וכדי שמשטרת ישראל ועיריית חיפה יבינו שלתושבים פה ממש, אבל ממש נמאס.

"מחוץ לבועה הזו יש מציאות מאוד אפלה ועבריינית"

בראיון לחי פה סיפר הבוקר לבקוביץ, כי הוא חזר לעבודה, אך התחושה שלו "על הפנים". "מה שקרה לי זה דבר שקורה תכופות בשוק בשעות הלילה. המצב באזור הדרדר מתקופת הקורונה. כולם מדברים על הפיתוח של השוק, על המסעדות, אבל מחוץ לבועה הזו יש מציאות מאוד אפלה ועבריינית. אם בחור מותקף בכזאת קלות לאור יום בשוק זה מעיד על הפקרות. מעיד על כך שלתוקפים אין פחד ושגם הסוחרים בשוק לא דואגים ללקוחות. זה מאוד מכעיס.

עוד סיפר שיש אנשים שמפחדים להגיע למקום שלו (גולדמונד) בגלל המיקום והאזור, במיוחד בשעות הלילה, מהרגע שהשוק נסגר ונהיה חשוך, אחרי השקיעה. יש גם בנות שאומרות לי – 'לבד אני לא אבוא אליך, בטח לא ברגל'. זה מצב בלתי נסבל", הוא אומר. "לנו בתור תושבי השכונה נמאס לחיות בפחד, אנחנו רוצים לראות אכיפה ומעצרים. המקרה שלי הוא קצה הקרחון למה שקורה אצלנו. הכוונה שלי בפרסום המקרה שלי היא להעלות את המודעות למה שקורה בשוק באופן כללי. אני רוצה שיוסיפו מצלמות. צריך לחתור להקמת שיטור עירוני עם סמכויות לעצור עבריינים במקרה של תקיפה. אני הותקפתי מול שני פקחים, ובהעדר סמכות לעצור אותם הם אפשרו להם ללכת. זה חשוב לאכוף עבירות חניה ולכלוך, אבל יותר חשוב לעצור מי שמתקיף ולהעביר אותו למשטרה.

פרקלט הוצב בשוק תלפיות (צילום: ירון כרמי)
פרקלט הוצב בשוק תלפיות (צילום: ירון כרמי)

הגיבו כאן לכתבה

24 תגובות
 1. פארוק אמר/ה

  רק שיהיה ברור שהכל מכוון.
  גם אזרח פשוט מהשורה (לא משנה אם השורה מסחרית או לשימוש אישי) יכול לבצע מעצר אזרח ברגע שהוא רואה שמתבצע פשע.. בטח ובטח פקחי עירייה.

 2. דוד אמר/ה

  מעניין מאיזה מגזר היו הפקחים?

  1. פארוק אמר/ה

   הם היו ממגזר השתקנים.

  2. רועי אמר/ה

   חיפה נשלטת ביד רמה ובאישור המשטרה ע"י משפחת פשע מהמגזר וכולם יודעים מי אלו אבל אף אחד לא יצא נגדם מהפחד שיעלימו אותו. מציאות קשה אבל אמיתית

 3. מירי אמר/ה

  למה יש פקחים אם לא לשמור כל סדר להעיף את הפקחים האלה הם על תקן בובות ?.

 4. אייל אמר/ה

  הפקחים יודעים שהמשטרה תבוא תרשום משהו לא תעשה כלום ותסגור את התיק מחוסר ענין לציבור אחרי חודש. גם הוא יודע. או שהשוטר במבטא כבד ישכנע אותו שחבל לרשום תלונה שיעשה סולחה איתם ונסגור דברים. לא צוחק גם זה כבר קרה לי. אין משטרה יותר בחיפה זה רק בכאילו. העבריינים 'מוכרים למשטרה' משמע בדלת מסתובבת כבר לא מורתעים ממנה או בתי משפט או חופשה כייפית במלון שב"ס. זו ישראל של אגודות זכויות אזרח … רק למיעוטים ולעבריינים. הם שולטים פה עם הרס הבטחון האישי והלאומי במכוון במדינה. ואתם עם פטיש בראש ודם.

 5. עמרי אמר/ה

  תגידו "תודה" ליונה יהב ושמואל גלבהרט שבקדציה שלהם יחד 2003-2008 נתנו למשרד הבטחון לקנות 200 דירות בהדר ולשכן בהן משת"פים פליליים מהשומרון שהוכנסו לישראל ואחראים לחלק לא קטן מהפשיעה בהדר בידיעת כל הגורמים.

  1. שב''חים, שב''חים אבריוור אמר/ה

   לא תודה. 🙁

  2. אבי כהן אמר/ה

   נאמר תודה לך שבחרת את ראשת העיריה ואת "הממשלה המשותפת".
   דגלי פלסטין מונפים בהדר, חזירים, פשע, דמי חסות, בניה לא חוקית, זלזול, אשפה, ביטול אירועי התרבות, עצירת התחבו"צ/רכבת לשדה התעופה בלילה, ניתוק חיפה מהמרכז בלילה, קידום אינטרסים של פעילי שמאל קיצוני, תמיכה בארגונים פלסטינים עוינים וזה רק קצה הקרחון.
   במקום להלין על יהב וקודמיו, פשפש במעשיך ובאינטרס הציבורי, לא רק האישי.

 6. זהבה אמר/ה

  במקום חנות ספרים ובית קפה תרבותי העבריינים מעונינים בתחנת מימכר סמים ןחממת קנאביס. פועלים להשיג זאת. רוצה להאמין ששומרי החוק אינם מקבלים שוחד כי להעלים עין. מפחדים להתעמת איתם ובצדק.

  1. לא מדובר בפחד, אמר/ה

   מדובר בביצוע מדוייק של התפקיד כפי שהוגדר להם.
   הבעיה מונחת בהגדרת התפקיד.

 7. Vovik אמר/ה

  קודם כל אני חייב להגיד וואו.
  סמר עודה,לדעתי אזכור את השם הזה בתקופה הקרובה. סוף סוף כתבת שכותבת כתבה רצינית מלאת תוכן ופירוט כלפי המקרה שהיא מסקרת,הכתבה מנוסחת היטב,ללא שגיאות כתיב או שגיאות דקדוקיות כמו שקורה כבר הרבה יותר מדי זמן והיה פשוט כיף ומעניין לקרוא את הכתבה.

  ולגבי האירוע,לדעתי צריך פעם אחת להכניס כמות של כתבים(לא אחד אלא כמות בכוונה) לישיבה עם מפכ"ל המשטרה ולנתחיל לשלוח אותם על בסיס יומיומי לתחנות המשטרה הפזורות בארץ כשבכל יום כתב יגיע לתחנה אחרת כדי שגם לא יקרה מצב שהשוטרים העבריינים שמסתובבים שם לא יוכלו לאיים על הכתבים ואז פשוט לכל מקרה שקורה,יש כתב שמתעד את חוסר הרצינות.
  ולהתחיל לדלל ככה שוטרים במשטרה לטובת שוטרים שמוכנים אשכרה לעשות את העבודה שלהם.
  לשוטרים כבר לא איכפת ממה שקורה,איכפת להם רק לסיים את יום העבודה שלהם בלי אירועים.
  אז מצידם גם מתעלמים מאירועים.
  העיקר לבדוק לי תעודת זהות כאילו שאני איזה עבריין כבד ולרוקן מהכיסים והתיק שלי את הכל לאור יום באמצע תחנת דלק זה חשוב,הרי לעכב איזה בחור מסכן שכולה הדליק ג'וינט איםושהו ברחוב זה חשוב כי הוא פושע כבד.
  רבאק,לפני 10 שנים היו זורקים אנשים לכלא כי מוכרים דיסקים צרובים. ועכשיו?! גם יהיו יריות באמצע הרחוב לכיוון שוטר,גם אז השוטרים לא יתערבו.
  הרי הם חבורה של נמושות פחדניות שיעדיפו להגיע למקום האירוע אחרי שנגמר כדי לבדוק מה הנזק במקום לטפל באירוע.
  בתור שוטר,אתה מסכן את החיים שלך! אתה מקבל שכר כדי לסכן את החיים שלך.
  כמו חיילים.
  אז כנס בכל הכוח וטפל במקרים עבריניים שכאלה.
  ואז גם תצטרף למג"ב לעזור לעצור את ההתפרעויות באום אל פאחם.

 8. שאראס אמר/ה

  גרתי בשכונה לתקופה, פחד אלוהים מה שהולך שם, המשטרה מעלימה עין, העבריינים שולטים בשכונה ביד רמה.

  1. אבי כהן אמר/ה

   המשטרה לא מעלימה עין.. המשטרה סובלת מנטישה המונית של שוטרים, בשל השכר שאינו הולם ובשל מחיקת ההרתעה ע"י בתי המשפט וארגוני השמאל העוינים.
   עבריינים, פושעים ומחבלים, נעצרים אחרי חקירות ועבודה קשה ולאחר יממה, משוחררים, חוזרים לרחובות וממשיכים במרץ רב🤦🏼‍♂️

 9. טלילה אמר/ה

  קודם כל לברר מי הפקחים שהיו שם לא מנעו את האלימות הזו. לפטר אותם מיד.!!! .לא משנה שאין להם זכות לבצע מעצר.יש להם חובה למנוע מצב עברייני כזה.לא רק לתקוע קנסות. ראשת העיר הזו מנמנמת קשות.מה קורה שם בעיריה הדפוקה הזו שלא מצליח לעורר את המודעות למתרחש בעיר הזו? פשיעה גואה.עבריינות יום יומית. בדואים ואנשים מהכפרים מגיעים לרחובות העיר ונוהגים בה כבשלהם. מציקים רועשים ומסוכנים. מסוכן להסתובב פה בעיר הזה.גם בשפת הים בטיילת לואי ובשוק. הכל פה הפך מערב פרוע. צודק אייל לבקוביץ שהעובדה שהחוליגנים הכולרות האלה לא פוחדים ומרשים לעצמם אפילו לאור יום להתפרע ולהפעיל אלימות קשה בלי פחד .זה אומר הכל. שקאליש תפסיק לברבר ולחייך למצלמות בסגנון היחצנות של יהב ותתחיל לבצע את המוטל עליה להחזיר את העיר הזו למצב תפקודי. שהמשטרה תתעורר ותתחיל לעבוד. מישהו שם נרדם ל גמרי בשמירה. הם רוצים שיוגשו תלונות לאחר שקורה אסון.לפני זה הם מנועים לנקוף אצבע. פחחחח בושה וחרפה.

  1. הפקחים ממלאים את תפקידם, אמר/ה

   והבעיה היא שתפקידם לא להתערב

 10. טלילה אמר/ה

  לא קשה יהיה לאתר את הדרעקים שפגעו באייל.אני רוצה לראות מה בדיוק בכוונת המשטרה לעשות.ניתן להם כמה ימים להוכיח שהם אכן משטרה ולא משטרע. לא בעיה לאתר שני עבריינים שבטוח מוכרים למשטרה.עם כלב מסכן מסוג זאב.קל מאד לאיתור.

  אייל שלא תעז להמנע מהגשת תלונה.ואם המשטרה לא נוקפת אצבע לתבוע את המשטרה על אי מניעת עבירה והפרקת האזרחים. זו צריכה להיות תביעה יצוגית.

 11. טלילה אמר/ה

  למה אין פה אפשרות עריכה ותיקון ? תשתכללו קצת .

 12. גילי אמר/ה

  ותודה לבתי המשפט שלא נוקפים אצבע לטובת האזרחים התקינים ואנחנו אוכלים אותה. כשאין יד חזקה על החלאות הפושעים אז החוק פשוט לא שווה. נהרסה חיפה כמו שנהרסה המדינה . אין יד חזקה לא כי השוטרים לא רוצים אלא כי בתי המשפט משחררים עבריינים שצריכים להיות בכלא לכל חייהם. מפחיד שזה משתק אותך. נורא מה שנהיה מהמדינה .

 13. דין דין אמר/ה

  אם אני אדם מבוגר הייתי מתנהג כך קרוב לודאי שהייתי בבית חולים עם עצמות שבורות. מי שחזק ואלים נהנה מחסינות מצד הפקחים והמשטרה שמעדיפים לא להתעסק איתו. ופה היה מקרה קלאסי.

 14. עידו הראל אמר/ה

  זה גם בין היתר מעשה גזענות אנטישמי, לא צריך לקרוא רק לנו גזענים בכל פעם שאנחנו מעזים לומר משהו על ערבים.

 15. איריס אמר/ה

  לא פלא חיפה מנוהלת על ידי משפחת פשע . מפחיד לצאת בלילות ובערבים בכלל . עד שראש העיר ענת קליש לא תודח מתפקידה מה אפשר לצפות מהפקחים שעושים ככל רצונם .
  עצוב מאוד

 16. יעקב אמר/ה

  אייל ידידי או שלא אני לא יודע אם באמת אתה גדלתה בשכונה או בשוק שאתה קורא לו ביתי כל מסעדות הרחוב שכבשתם כל השנטי בנטי רכשתם או שכרתם מקומות ברחוב סירקין שהוא נשמת אפו של כל חיפאי והישתלטתם על השיח אני חושב שכל הדבר הזה רעה חולה שמוטב שלא היתה מתקיימת אל תסתובבו עם מצלמות כמו איזה עיתונאים ותעשו כנסים על יד בסטה בשוק אתם אוהבים את החשיפה יש כאלה שהרבה פחות לא מוצא את עצמך תחזור למקום שממנו באתה וקח איתך כמה מהחברים הלא רצויים בסירקין שאתה קורא לו ביתי לא היה אף פעם וכניראה גם לא יהיה לקנות השקעה זה לא ביתי

  1. הוא בעלים של חנות ספרים, אמר/ה

   מה בדיוק הבעיה שלך?

הגיבו כאן לכתבה