הנוטשים והמפוטרים בעיריית חיפה • מה באמת קורה בין כותלי העירייה? חברי מועצה מדברים

בניין עיריית חיפה (צילום: ירון כרמי)

בתקופתה של ראש העיר ד"ר עינת קליש:

רק חודשים ספורים לאחר שאוהד שגב, מנכ"ל עיריית חיפה פוטר במפתיע מתפקידו, כעת גם סמנכ"ל העירייה וראש אגף משאבי אנוש, צפריר רוזן, הודיע לראש העיר על התפטרותו. לא ניתן שלא לתהות מה באמת קורה בין כותלי העירייה ומדוע כל כך הרבה בכירים פוטרו או התפטרו ב-3 וחצי השנים האחרונות.

תוך 3 שנים: שלושה מנכ"לים, גזבר ומספר ראשי מחלקות ומנהלים

סמנכ”ל עיריית חיפה, צפריר רוזן, הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו כסמנכ”ל העירייה לאחר כשלוש שנים. רוזן מונה לסמנכ"ל בעירייה בחודש דצמבר 2019, שלושה חודשים לאחר שנבחר לתפקיד מנהל אגף משאבי אנוש בעירייה, תפקיד אותו מילא לפני כן בעיריית כפר סבא. רוזן, בעל עבר עשיר וניסיון רב, שימש לפני הגעתו לעיריית חיפה כמנהל אגף משאבי אנוש והדרכה בעיריית כפר סבא. הוא פרש בדרגת סגן אלוף מצה"ל שם מילא תפקידים בכירים במערך משאבי האנוש של הצבא. כמו כן עבד בגוף חשאי בתפקידי ניהול בכירים.

ההודעה של רוזן מצטרפת למקרים נוספים בהם בכירים בעירייה החליטו להתפטר וגם כאלה שפוטרו, על אף שנבחרו, מונו והיו מועמדים מטעם ראש העיר עצמה. לפני חודשיים בדיוק, באפריל האחרון, מנכ"ל העירייה אוהד שגב, שזכה לאורך הדרך לשבחים רבים מראש העיר, קיבל הודעה ביום בהיר אחד מראש העיר, על סיום תפקידו. חשוב לציין כי שגב הגיע לעיריית חיפה אחרי 16 שנים בהן כיהן כמנכ"ל עיריית עכו, בהן הוביל, יחד עם ראש העיר שמעון לנקרי, בכישרון רב ובמקצועיות, את המהפכה העירונית בעיר עכו שחלה בשנים האחרונות. עם כניסתו לתפקיד בעיריית חיפה, הדגישה ראש העיר את הצלחתו ואת המהפכה שהוביל בעכו. אז מדוע לא ניתנה לו האפשרות להוכיח את כישוריו גם בחיפה?

אם לא די בכך, באותו החודש (אפריל), גם מנהל אגף דרכים, תנועה ונוף בעיריית חיפה, יואב דנציגר, שכיהן בתפקיד כבר 10 שנים, שלח מכתב לראש העיר בו הודיע על התפטרותו. חשוב לציין כי דנציגר הציג לפני פחות משנה את תוכנית האב לחניה בעיר.

בחודש יולי 2021, ראש מנהלת הים בעיריית חיפה, יוחאי פלצור, מנהלת שלא הייתה קיימת לפני כן בעירייה והוקמה ביוזמת ראש העיר וסגנה, הודיע על התפטרות מתפקידו, בדיוק שנה לאחר מינויו לתפקיד. פלצור ציין כי מדובר בפרידה הדדית המוסכמת על שני הצדדים, וממילא התפקיד יועד לשנה אחת בלבד.

אחריו, בחודש ספטמבר 2020, ערב ראש השנה, פיטרה ראש העיר את סגנה אז, הרב דובי חיון, בהודעה ששלחה לו במייל.

עוד לפני כן, בינואר 2020 הודיע איתן שטיאסני, על התפטרותו אחד עשר חודשים מאז שמונה למנכ״ל עיריית חיפה. זוהי רק חלק מהרשימה אותה התחיל גזבר העירייה ג'אקי ואקים, בחודש נובמבר 2019 כשהטיל פצצה והודיע על התפטרותו.


ואקים, נחשב לאדם הכי חזק ומשפיע בעיריית חיפה ושימש כגזבר העירייה במשך 20 שנה, תוך כדי הקפדה על שמירת העיר כעיר איתנה כלכלית. ואקים מונה ע"י עמרם מצנע והמשיך כשהיה יד ימינו של יונה יהב. לואקים מיוחסים הישגים רבים במערך הניהול הכלכלי שנרשם לזכות עיריית חיפה.

עיריית טירת כרמל – רחב

שבוע לאחר התפטרותו של ואקים, דוד לוריא, ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה, פוטר במפתיע על ידי מנכ״ל עיריית חיפה, איתן שטיאסני. לחי פה נודע כי החלטתה של קליש לפטר את לוריא הייתה לאחר שלוריא ציין בפני עובדיו כי התפטרותו של גזבר העירייה, מר ג׳אקי ואקים, עלולה להסב נזק לעיר, מהסיבה שהבנקים אוהבים יציבות.

בחודש נובמבר 2018 לאחר כניסת ראש העיר לתפקידה, הסתיימה העסקתו של מנכ"ל עיריית חיפה גדי מרגלית, שהגיע לעיריית חיפה בשנת 2016, לבקשת של ראש העיר לשעבר יונה יהב. מרגלית עבד בלשכת הפרסום הממשלתית, היה סמנכ"ל שיווק ברשת קלאב מרקט ועבד במשרד יחסי הציבור אדלר חומסקי.


"אנשים מחפשים את הדרך החוצה"

חדווה אלמוג (אלבום פרטי)

חברת מועצת העיר הוותיקה חדוה אלמוג, שמכהנת כחברת מועצה כבר 20 שנה ושימשה במשך 10 שנים את תפקיד מ"מ ראש העיר לשעבר יונה יהב, מסרה לחי פה:

אני לא זוכרת בכל שנותיי בעירייה, הן כחברת מועצה והן כמ"מ ראש העיר, מצב כאוטי כזה של התפטרויות. התפטרות הבכירים בעירייה מראה מגמה של אי יכולת לתפקד בכאוס ה"אין ניהול" של ראש העיר. גם לכל עובד שחשובה לו העבודה והפרנסה בצדה, ישנו סף שאין ממנו יכולת להבליג ולהמשיך.

עובד בכיר בעירייה בא לעבוד, ליצור ולממש את היכולות שלו. כאשר אין ניהול, יש הנחיות לא לגיטימיות ואין עבודה על פי כללי המנהל התקין, בסופו של דבר יודע הבכיר שהוא יהיה השעיר לעזאזל של ראש העיר. וכאשר האנשים מסתכלים סביבם ורואים את דרך ההתנהלות, הם מתחילים לחפש את הדרך החוצה ובורחים מהספינה הטובעת לפני הגיעה למצולות. רק לקרוא את דו"ח משרד הפנים על ההתנהלות הכספית והארגונית בכוח האדם בעירייה מאז שהגיעה ראש העיר לתפקיד, מעורר חלחלה ועל גבול בדיקה מקפת של גורמי האכיפה במדינה.  עצוב! הכל על חשבון תושבי העיר שמנסים לספר להם סיפורים בטקסים. בואו נהיה אופטימיים שזה יסתיים במהרה.

"חיפה נקלעה למציאות בלתי אפשרית"

אביהו האן (צילום: עומר כרמי)
אביהו האן (צילום: עומר כרמי)

יו"ר הירוקים של חיפה, חבר מועצת העיר אביהו האן, מסר לחי פה:

לצערי, המציאות שחיפה נקלעה אליה היא בלתי אפשרית. העיר אינה מנוהלת, ראש העיר אינה מתפקדת, בכל הפרמטרים העיר בנסיגה ובפועל אין שליטה לגורמים הניהוליים על כל היבטי תפקוד העיר. להבנתי ראשי המנהלים שהתפטרו וראשי האגפים הבינו שבמציאות זו הם אינם יכולים לתפקד. חבל שכך אך להבנתי ראש העיר היא זו אשר צריכה להסיק מסקנות, לשים את המפתחות ולהתפטר מראשות העיר.

"מסרסים את כולם"

עו"ד שרית גולן – חברת מועצת העיר חיפה (צילום: אלבום אישי)

חברת מועצת העיר שרית גולן, מסרה לחי פה:

הסיבה לגל הזה היא שאי אפשר לעבוד עם הצוות קליש ונחשון. הם מסרסים, הם מסיתים והם מצפים ל-"יס מנים". הם מחפשים את אלה שסוגדים להם ולא את אנשי המקצוע האמיתיים. מה שמעניין אותם לשמוע זה מה שהם רוצים ומכוונים אליו, מפילים את האחריות על אחרים ולא נותנים גיבוי לאחרים, את כל זה אנחנו חווינו כחברי קואליציה בעבודה מולם על כמה וכמה מהבכירים בעירייה. הייאוש והמרמור הוא חוצה מחלקות, חוצה מנהלים ותפקידים, כולל אנשים שראש העיר הביאה בעצמה שהיום מבינים איזו טעות היתה להגיע לעירייה תחת הנהלתם.

"הספינה טובעת ואנשים בורחים"

מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)
מוטי בליצבלאו (צילום: ירון כרמי)

חבר מועצת העיר מוטי בליצבלאו, מסר לחי פה:

בדומה לאימרה הנדושה, "כאשר הספינה עומדת לטבוע, אנשים בורחים". כגודל הצפייה לשינוי מיונה יהב, כך גודל האכזבה, והייתי אומר אפילו כעס מתגבר לנוכח החדלות אישים. זה לא סוד שעוד לפני שנבחרה, היו פרוייקטים שונים שהצוותים שפעלו איתה עזבו אותה לאחר זמן.

יעידו חילופי האנשים במשרות אמון, כמו מנכ"ל העירייה, שהיום היא מחפשת אחרי יותר מ-3 שנים את השלישי. הכישלון בלטפל בבעיות היום יומיות זועק. הכישלון בקשר עם גורמי השלטון המרכזי מהדהד בכול המשרדים הממשלתיים, פעולות פשוטות כמו הפסקת הטרדות התושבים בלילות מתחרויות רכבים ואופנועים בצירים מסויימים, לא נפתרות למרות מבצעים חד פעמיים של המשטרה.

טיפול בהשתלטות החזירים הוא דוגמה איך לא לשמוע אלא אני ואני ואני. אנו עומדים בערך שנה וארבעה חודשים,ף לפני סיומה של הסגה הזו ואני תקווה שכולנו למדנו לקח, כי מי שיבוא אחריה צריך להיות מי שמכיר את העירייה ואת בעיות היסוד של העיר, כי היא השאירה אדמה חרוכה.
והפעם אהיה סובייקטיבי – האדם הנכון לבוא לעבודה הסזיפית הזו הוא אביהו האן.

"אי אמון בראש העיר ובהתנהלותה"

סופי נקש בישיבת מועצת העיר 6/7/21 (צילום מסך עיריית חיפה)

חברת מועצת העיר סופי נקש מסרה לחי פה:

מבחינתי גל העזיבה מראה את אי האמון של בכירי העירייה בראש העיר ובדרך התנהלותה. מדובר בבכירים רבים שהיא מינתה שנוטשים. מסתבר שלא רק התושבים מבינים ורואים את הנפילה ואת התדרדרותה של העיר אלה גם בכירי העירייה שעוזבים.

"מנסים לנהוג על סמיטריילר ובקושי יודעים להסיע בימבה"

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)


חברת מועצת העיר הילה לאופר מסרה לחי פה:

הבריחה ההמונית לא מפתיעה אותי כלל, יש עוד כמה שיודיעו על עזיבה. איך אפשר שלא להבין אותם? כל אדם רוצה סביבת עבודה נעימה, לעסוק בתחומו בלי הפרעות, להגיע בשמחה למקום עבודתו. התחושה במסדרונות העירייה היא פחד, פחד ועוד פחד! איך אפשר להתנהל ככה? ובנוסף, העובדים משלמים את מחיר כישלונם של ראש העיר וסגנה. האחריות בסופו של דבר מוטלת על מי…? על מי שהכי קרוב לחטוף את הרפש.
אני רואה מה קורה שם, אני מדברת עם כולם, תחושה של כאוס מוחלט, ייאוש ובלבול. כשהראש לא מתפקד אי אפשר לצפות מהגוף לתפקד במקומו.

לפני כשבועיים סגן ראש העיר אמר לי שהוא אינו מדבר איתי יותר לעולם, משום שאמרתי לו משהו שלא נעם לאוזניו. זה מעיד על יכולות האנוש שלו, זה מעיד על דפוס פעולה. עכשיו אני מתארת לי שכך הוא נוהג מול כל אחד שאומר מילה שלא נעים לו לשמוע. ראש העיר וסגנה חולשים על כל עיריית חיפה, על כל עובדיה, ולתחושתי אין לשניהם שמץ של מושג איך לתפעל את הדבר הזה. נתנו להם לנהוג בסמיטריילר כששניהם יודעים לנהוג אולי על בימבה קטנה כזו של ילדים קטנים. ובינתיים העיר משלמת מחיר כבד, אנשים שחלקם טובים וראויים בורחים, אני אישית מקיימת שיחות עם עובדים שרוצים לעזוב ואני ממש מבקשת שלא יעזבו משום שהם חשובים, שיחכו עוד קצת והתקלה הזו תחלוף.

"הפער בין התקווה שהיתה לאכזבה"

חברת מועצת העיר יעל שנער(צילום:טל חפץ)
חברת מועצת העיר יעל שנער(צילום: טל חפץ)

חברת מועצת העיר יעל שנער מהירוקים של חיפה מסרה לחי פה:

העיר בטראומה ובהתפרקות, ואני אומרת את זה בכאב גדול ומתוך אהבה ואמונה ענקית בחיפה. הפער בין התקווה שהיתה באוויר כשקליש נבחרה לבין האכזבה ממנה הוא ענק. העירייה הזאת לא מצליחה לפרוס צליות בגני שעשועים או לדאוג לניקיון בעיר, על אחת כמה וכמה לטפל בדברים מורכבים כמו – תעסוקה, זיהום אוויר, חזירים, מצב הכבישים ועוד.
כעת, כשברור שהאונייה טובעת, אנשים ראויים מצילים את עצמם ובורחים. עוד שנה, 4 חודשים ו-22 יום, השלטון הזה יסתיים. אני מקווה שלמדנו לקח ולא ייבחר בפעם הבאה פוסטר, אלא אביהו האן, יו"ר הירוקים – אדם עם קבלות של עשייה, קשרים וכישורים, שיכול להרים את חיפה מהקרשים ולהחזיר אותה למקום הראוי לה.

"חיה במציאות מדומה"

יעקב פיינגולד (צילום: ירון כרמי)
יעקב פיינגולד (צילום: ירון כרמי)

חבר מועצת העיר יעקב פיינגולד מסר לחי פה:

ככל שאני משתדל לנסות להבין את דרך קבלת ההחלטות של ראש העיר קליש אני חוזר ומגלה שראש העיר חיה במציאות מדומה ומקבילה משל עצמה. פעם אחר פעם היא חופרת לעצמה בור ומצליחה לקפוץ אליו ראש. חוסר היכולת שלה לנהל, להבדיל בין עיקר לטפל ולא לבזבז 3 שנים מחיי החיפאים על מריבות אין סופיות עם כל גורם שיכול היה לעזור לחיפה, פשוט בלתי נתפס. סדרת העזיבות של בכירי בעלי התפקידים מראה באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי לא נותר מי שמסכים לעבוד איתה, לצערי, נראה שנצטרך מהאחרונה שתישאר לכבות את האור.

"צוקליש רוצים לעשות הכל לבד"

אלי בן דיין (צילום: אלבום פרטי)
אלי בן דיין (צילום: אלבום פרטי)


חבר מועצת העיר אלי בן דיין מסר לחי פה:

"צוקליש" הינם אנשים ללא ניסיון ניהולי כלשהו. ראש עיר צריכה להתוות מדיניות ומנכ"ל העיריה צריך לעשות עבודת מטה ולבצע. מכיוון שצוקליש לא סומכים על אף אחד ורוצים לעשות הכול לבד, מבלי להיות מודעים שאינם מסוגלים, שום דבר לא מקודם והכל תקוע וכאשר בעלי תפקיד כמו מנכ"ל וסמנכ"ל רוצים ליזום, אז צוקליש חוסמים אותו. בפגישות איתם לא יוצאים סיכומי דיונים והחלטות ולא נעשה מעקב אחר ביצוע החלטות וכאשר דברים לא מבוצעים או צוקליש שוכחים מה הייתה ההנחיה המקורית, מתחילים חילופי האשמות וכרגיל, צוקליש אף פעם לא אשמים.

הנה למשל, דוגמה בולטת: אם הייתי ראש עיר והיה עליי לטפל בבעיית החזירים – מכיוון שאינני מבין בנושא, הייתי קורא אליי את הווטרינר העירוני ומנחה אותו לטפל בבעיית החזירים על פי שיקול דעתו המקצועית ולא הייתי מתערב לו בדרך, כפי שצוקליש עושים. כשמנכ"ל העירייה הקודם התחיל לדלל את החזירים כי זהו הפתרון האפקטיבי, הדבר נודע לצוקליש שהאשימו אותו – לא פחות – ברצח(!), הפקיעו ממנו את הטיפול בחזירים והעבירו אותו למר צוק! האם בעל תפקיד נורמלי יכול לתפקד כך? מתוך ידע אישי אני אומר לכם שהנטישות האחרונות שנעשו אינן, לצערי, האחרונות ויהיו עוד בדרך.
כבר אמרתי באחת הישיבות, עשרה קבין של חכמה ירדו על העולם, צוקליש בטוחים שתשעה הם קיבלו…

"לא נותנים לעבוד"

יוסי שלום (צילום: ירון כרמי)
יוסי שלום (צילום: ירון כרמי)

חבר מועצת העיר יוסי שלום מסר לחי פה:

ההתפטרויות של בכירי העירייה מעידות על חוסר האמון שיש להם בראש העיר. חלקם אנשים שעבדו שנים במערכת וחלקם עזבו מקומות עבודה על מנת להגיע כדי להרים את העיר, וראש העיר לא נתנה להם לעבוד ולקחה להם את הסמכויות.

"שום דבר בעירייה לא מתפקד"

קיריל קארטניק (צילום: מיכה בריקמן)

חבר מועצת העיר קיריל קארטניק מסר לחי פה:

האמת היא שאני ממש לא מופתע. מדובר באיש רציני ומקצועי (הכוונה לרוזן ס.ע.כ.) שבא לעבוד, אך כמו אחרים – לא ניתנה לו האפשרות. המינוי הוא מינוי של ראש העיר, וכבר מתחילת כהונתה אנו עדים לכישלון הניהולי שלה, כשהיא מביאה אנשים ולא נותנת להם לפעול. זה מתבטא בגל העצום של העוזבים, וזה עוד לפני שהתחלנו לדבר על העובדים בעירייה שמפחדים לפעול בשל אופן ההתנהלות של ראש העיר והסובבים אותה. נוסיף על כך שכעת היא רוצה למנות מנכ"ל מהמגזר הערבי, ללא ניסיון בניהול עיר, דבר שכנראה ישרת אותה לטובת הבחירות במגזר אמנם, אבל לא ישרת את העירייה או התושבים של העיר בשום צורה.

העירייה הזו משותקת, מי שבפועל חותמת על הכל היום בשם ראש העיר ומנכ"ל העירייה היא גלי סגל, מנהלת לשכת ראש העיר. ההחלטות שמתקבלות הן על בסיס אינטרסים אישיים, ולראיה, הכל מתפרק, אין שום פעילות שמנוהלת על ידי העירייה היום שמתפקדת. בבחירות הבאות נצטרך לדאוג לפעול כדי לשנות ולתקן את העוול שנעשה פה לתושבי חיפה!


הגיבו כאן לכתבה

17 תגובות
 1. שמואל גלבהרט אמר/ה

  האפ ביקשתם גם תגובת קליש, או מי מתומכיה?

  1. זיו פישמן אמר/ה

   כל התומכים חברי הקומנדו ( המעט שנותרו) יגיבו בפייסבוק.

 2. עירית+לנדסברגר אמר/ה

  אני כבר מזמן לא מבינה כלום!!!!!!!! כולם כמקשה אחת, טוענים שהעיר מתפוררת. ואין מושיע מבחוץ,( כי מבפנים באמת אין מישהו חזק שיכול לסיים את הדרמה הזאת) כנראה. כל יום שעובר הוא לרעת כל אחד מאיתנו התושבים. ולרעת קופת העירייה, שהיא מכיסיינו. אווי לנו. כך אני כן מבינה מהפוסט הארוך שפורסם היום.

 3. אילן אמר/ה

  מעניין שהגברת ראש העיר עוד לא התפטרה בעצמה.
  כזה שטף של נטישה מצביע על משבר אמון ברמות הכי גבוהות

 4. שמיל אמר/ה

  פשוט עצוב מה שקורה בעיריית חיפה הכל הולך מידרדר . למה קאליש לא מסיקה מסקנה ומתפטרת היא נכשלה בגדול יחסי אנוש גרועים והכל כאוס יש מספיק אנשים טובים שיכולים להחליפה ולהחזיר את העיר לגדולתה ולתקן את הנזקים שקאליש עשתה

 5. אייל אמר/ה

  חבל שחי פה בחרו לצנזר את תגובתי על מאות מחדליה של חדוה אלמוג והניהול הכושל והגרעוני שלה ושל יהב, שהרס את העיר הרבה הרבה לפני קליש. למעשה הם הסיבה שהיא בכלל נבחרה, אנשים פשוט מאסו ברקבון בעירייה תחת יהב ואלמוג.
  חבל לצנזר את האמת. קליש רק החריפה את כל הבעיות שירשה כבר מהצמד הקודם. התפטרו אנשים שכשלו עוד לפני קליש. פשוט המינויים שלה הזויים לא פחות והגיע זמן לראש עיר צעיר דינמי עם יכולות ניהול.

  1. קלמן אמר/ה

   אלמוג ויהב היו צמד אומללים שאף אחד לא ציפה מהם לעשות משהוא. מקליש ציפו ולכן כגודל הציפייה כך גודל האכזבה.

 6. חיפאי אמר/ה

  במילה אחת על קליש פשוט 'מטומטמת' וכל העיר סובלת.

 7. מונא אמר/ה

  חלק מהדמויות שציינתם כאן, תיפקדו יפה ואכן הובילו את העיר למקום טוב אך לצד זה ניצלו את מעמדם לרעה, שחיתויות מכל כוון. זאת לא תחושה, אלא עוד מבט מזוית אחרת שהתקשורת פירסמה, כפי שאתם מצגים עובדות משלכם וזויות משלכם

 8. כרמל אמר/ה

  בושה וחרפה מה שקורה בעיר יפיפיה כמו חיפה.
  אנשים רצו שינוי נתנו לקליש את קולותיהם וחשבו שהינה הגיע ה"מושיע" ומה קיבלנו? אפס אחד גדול ומאופס
  לא נעשים דברים כמו החזירים …בושה וחרפה….
  הכרמל היפה שלנו כוסה בחזירים ואשפה במקום בירוק….
  מהצ'קפוס ועד משטרת זבולון הכביש מלא בתלאים ומשובש וקשה מאד לנהוג שם…..מה נסגור עם ראשת העיר …..
  כנ"ל רחובות בק. חיים מזרחית הפנינה שמכניסה כסף לקופת העיריה של חיפה כבישים משובשים. עד מתי?
  תצאי קצת לשטח תחושי את העיר וסביבתה שאת חיה בה
  ותראי מה הצרכים של התושבים. כאחת שהצביע לך
  אני מאד מאד מאוכזבת מהתיפקוד היומיומי שלך.
  תעשי סיבוב בק. ביאליק וק. מוצקין ותראי מה ראשי ערים עושים שם למען התושבים שלהם. כל בוקר הם יוצאים לרחובות לחוש ולבדוק מה הצרכים של התושבים ששם הם חשובים להם. כואב לי הלב על העיר שנולדתי כאן
  ויפה שעה אחת קודם.

 9. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  בהיותי איש ציבור בחיפה וגם כעיתונאי יש לי אימון מלא בראש העיר חיפה ד"ר עינת קליש רותם. גברת קליש מנסה לצמצם את מצבת כוח האם בעיריה ולהכניס לעיריה אנשים שרוצים לעבוד. כל הכבוד לך עינת.יישר כוח.

 10. חיפאי אמר/ה

  אם אין מה לגנוב אז הרבה רוצים לעזוב זו הסיבה היחידה

 11. מאיה אמר/ה

  העזיבה ברורה מדוע היא נעשתה, מה שלא ברור איך זה שזה קורה רק עכשיו ! קליש,ונחשון במטרה אחת ברורה מראש הכשלת פיתוח ואיכות חיים בחיפה
  מהרגע הראשון של 100 ימי החסד שעברו היה ברור שחיפה הופכת לרפאים.

 12. אנונימי אמר/ה

  חחח
  כפקיד בכיר בעירייה אתם יכולים לרשום לפניכם שהסיבה העיקרית לעזיבה היא המועצה הלעומתית. אשר מאיימת עלינו תמידית בחרב פיטורין שאין בידה. אשר משתלחת בנו בלי הפסק כדי לנקום ברה"ע. אשר מסרסת את הפעילות ומוחקת תקציבים בלי חשיבה. לסכם: המועצה הזו לא מאפשרת לנו לעבוד ולכן אוסף אנשים מוכשרים ובעלי יכולת הולכים למצות את עצמם במקומות אחרים.

  1. אייל אמר/ה

   לפקיד הבכיר בעירייה: הסיבה שקליש יצרה את 2030 זה שאתם אותם "בכירים" מראש הייתם לעומתיים, ריכלתם מאחורי גבה איך לטרפד את הקדנציה הזו כדי לסלקה, אסיפת הבחירות עם יהב הייתה אקט בלתי חוקי שעליו היה צריך לעוף שמשון עידו מתפקידו בכל משטר דמוקרטי תקין. יצרתם שביתה עם כניסתה לתפקיד, התבצרתם בחדרים בלי לתת תשובות ועשיתם דווקא ובוא נגיד את האמת עיריית חיפה בתקופת יהב התדרדרה בכל מדד אפשרי – במדדי חינוך. במדדי בנייה. במדדי גבייה. במדדי יציבות פיננסית. במדדי שקיפות. במדדי שביעות רצון. אין מדד אחד שבו אתם הפקידות הבכירה לא דרדרתם את חיפה אל פי עברי פי פחת. בכלל, היה מצופה מכל אסופת הכשלונרים הגדולה הזו לקום ולהתפטר אחרי הבחירות אבל כמובן שאתם דוגרים שם עד הפנסיה התקציבית השמנה. חלקכם גם לא תושבי חיפה, אז מה אכפת לכם המצב בעיר. מה אכפת לכם 15 שנה, אם בתי הספר מתפוררים. אם כביש האצטדיון בקרית חיים מלא בורות. אם בהדר נסגרו בתקופת יהב 4 בתי ספר. אם תושבים עוזבים בגלל ארנונה גבוהה ותמורה נמוכה. מה – אכפת – לכם. עכשיו מצאת את מי להאשים את המועצה שכולה הייתה בקואליציה, ראתה את הנזק של 2030 ושל ראש עיר שלא מתפקדת בעירייה שעוד יותר לא מתפקדת והחליטה די לשים סוף לקרקס. חכה, הם עוד ניסו לתקן בתקציב הרבה מהקרקס ולא הצליחו. בסוף לא תהיה ברירה. 400 פקידי אגפים בכירים עם מנהלות ושלל תארים ותפוקה אפסית.

 13. שוקי אמר/ה

  שכחתם את התחקירים שהיו על השחיתויות לכאורה של ואקים. 20 שהה הבנאדם בתפקיד…

 14. לדרוש גם בחירות לעירייה באוקטובר 2022 אמר/ה

  קליש וצוק צריכים להיעלם כמו לפיד ובנט.
  שני צמדי הרס וחורבן חסרי כישורי ניהול.
  מועצת העיר צריכה לפנות לשקד מיידית להקדמת הבחירות לעיריית חיפה לאוקטובר יחד עם הבחירות הארציות.

הגיבו כאן לכתבה