אלפי חוגגים ב-“פסטיבל ביכורים” המתקיים זו שנה שלישית בנשר

אלפי תושבים מנשר ומיישובי הסביבה הצביעו ברגליהם והגיעו לפסטיבל הייחודי “ביכורים” הנחשב לאחד מאירועי החוצות הגדולים שמתקיימים בעיר נשר ושהפך למסורת.

הפסטיבל כלל: טקס הבאת ביכורים ומופע של ילדי בתי הספר בעיר, שוק איכרים שהציע מבחר גבינות, יינות ושמן זית, סדנאות להכנת סלי קש ועיבוד צמר, מעגלי מתופפים, פינות ליטוף, טיולי חמורים והתנסות בחליבת עיזים.

20160609_170003.jpg

פסטיבל ביכורים 3 צילום: איל לרמן
פסטיבל “ביכורים” הוא מיזם משותף של עיריית נשר ורשת המתנ”סים המקומית המתקיים בעיר זו השנה השלישית ברציפות. פסטיבל “ביכורים” כלל: טקס שבועות מסורתי של הבאת ביכורים, מופע של בתי הספר ולהקות מקומיות, סדנאות יצירה, וכן “שוק איכרים”, שהציע מבחר גבינות, יינות ושמן זית, מעגלי מתופפים, ביתני קליעה, פינות ליטוף, סיורים על גבי חמורים והתנסות בחליבת עיזים. לקראת האירוע קושט מתחם הפסטיבל, כיאה לרוח החג, בערימות חציר, בעומרים ובסלי טנא גדולים.

ראש עיריית נשר, אבי בינמו: “חג השבועות הוא אחד החגים הכי ישראלים שיש. אנו, בעיריית נשר, החלטנו להביא בחג השבועות את הקיבוץ אל העיר. מחמם את הלב היה לראות את רחבת היכל התרבות מלאה, שוקקת וחוגגת עמנו את חג הקציר. נשר הפכה לעיר משגשגת ולאבן שואבת לפעילויות תרבות לתושבי העיר והסביבה. גם “פסטיבל ביכורים” שכבר הפך למסורת מהווה נדבך נוסף בפעילות התרבותית הענפה שנשר מציעה לקהילה”.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.