ירה בראשו של צעיר וגרם לו נזק מוחי ◄ עונשו של היורה, תושב חיפה, הוחמר

הוחמר עונשו של יריב טרוי שירה מטווח קצר בצעיר והותיר אותו צמח

בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה והחמיר ל-15 שנות מאסר את עונשו של יריב טלוי תושב חיפה אשר הורשע בחבלה בכוונה מחמירה, לאחר שירה מטווח קצר בראשו של צעיר בן 27 מקריית ים וגרם לו נזק מוחי מאסיבי. במקביל דחה בית המשפט על ערעורו של טלוי אשר ביקש להקל בעונשו.

במסגרת הסדר טיעון הודה טלוי, בכתב אישום מתוקן ממנו עולה כי ירה מאקדחו, מטווח קצר, בראשו של הקורבן בן 27, בחודש ספטמבר 2020, זאת לאור חוב של 1,000 ₪ שקרוב משפחתה הקטין של בת זוגו של הקורבן היה חייב למ', חברו של טלוי. לאור האמור גזר בית המשפט המחוזי חיפה על טלוי 12 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי בגובה 258,000 ₪. בגין גזר דין זה הוגשו ערעורים הדדיים, כאשר מחד טלוי, מבקש להקל על עונשו ומאידך המדינה מבקשת להחמיר את עונשו. בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה תוך שהוא דוחה את ערעורו של טלוי.

במסגרת פסק הדין ציין שופט בית משפט העליון אלכס שטיין: "העבירה שבה עסקינן – גרימת חבלה בכוונה מחמירה – גוררת אחריה עונש מירבי של עשרים שנות מאסר. כך קבע המחוקק ומילותיו אינן בגדר מילים ריקות. כפי שכבר הזדמן לי להעיר, עונש מירבי הקבוע בחוק "איננו בא לסמן רק את גבולה העליון של סמכות הענישה הנתונה בידי בית המשפט. מדובר בעמדתו הערכית של המחוקק ביחס לחומרת העבירה, ועלינו לקיים את דברו. על בית המשפט לצאת אפוא מתוך הנחה כי העונש המירבי שיש להטילו בנסיבות חמורות ביותר. אין חולק כי העבירה שבה עסקינן בוצעה בנסיבות החמורות ביותר, ותוצאותיה היו הרסניות. כפי שכבר צוין על ידי מדובר במעשה לא פחות ממזעזע, שכל כולו זלזול בוטה בחיי אדם".

בית המשפט העליון קבע כי המדינה עתרה בבית המשפט המחוזי למתחם ענישה ראוי – בין
16-20 שנות מאסר. לנוכח האמור, בית המשפט העליון החמיר את עונשו של הנאשם ב-3 שנים והטיל עונש של 15 שנות מאסר בפועל כיוון שערכאת הערעור איננה ממצה את הדין.

עו"ד יוסף קנפו מהמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה ייצג את המדינה בבית המשפט העליון ועו"ד טל עופר ניהל את ההליך בבית המשפט המחוזי בחיפה.

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. avino אמר/ה

    רק 12 שנים קיבל היורה טרוי? הנפגע צמח, מה יועיל 12 ש׳
    מאסר עולם טרוי צריך לחטוף.

הגיבו כאן לכתבה