עכשיו זה רשמי: מכבי חיפה אלופת המדינה בפעם השנייה ברציפות!

שחקני מכבי חיפה חוגגים (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מכבי חיפה הבטיחה אמש (ב', 16/5/2022) סופית את זכייתה באליפות המדינה בכדורגל לאחר שמכבי תל אביב והפועל באר שבע נפרדו ב-1:1. הירוקים הוכתרו מבלי לשחק לאחר שמשחקם אתמול נגד בני סכנין בוטל.

כאשר נותרו לירוקים עוד שני משחקים (כולל זה שבוטל מוקדם יותר הערב) הם עומדים במקום ה-1 עם 72 נקודות, בעוד באר שבע שנייה עם 67 נקודות והצהובים במקום ה-3 עם 66 נקודות. למכבי תל אביב ולדרומיים נותר עוד מחזור אחד העונה, כך שלא יוכלו למנוע מהירוקים את האליפות ה-2 ברציפות וה-14 בתולדותיהם.

אלופת המדינה – שוב (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

בהנחה שלא יתקיים המשחק מול סכנין במועד אחר, הירוקים יארחו את מכבי נתניה בשבת (21/5/2022) ויניפו בסוף המשחק את צלחת האליפות. בשלישי הבא (24/5/2022) יחפשו סיום עונה מושלם עם זכייה בגביע המדינה כשיפגשו בגמר באצטדיון טדי בירושלים את הפועל באר שבע.

כאמור, מדובר באליפות השנייה ברציפות וה-14 בתולדות המועדון. החיפאים עומדים כעת לבדם במקום השני בטבלת האליפויות, כאשר חלפו על פני הפועל תל אביב לה אליפות אחת פחות. רק מכבי תל אביב מקדימה את מכבי חיפה, כאשר הצהובים רשמו 23 הנפות. עבור המאמן ברק בכר זו האליפות ה-5 בקריירת האימון שלו, כאשר לשתי האליפויות בחיפה קדמו 3 אליפויות עם הפועל באר שבע.

ברק בכר. אליפות שנייה בירוק וחמישית בכלל (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אירופה מחכה

לאור האליפות, הירוקים הבטיחו את השתתפותם במוקדמות ליגת האלופות. בניגוד לעונה שעברה, בה התחילו את מסעם בסיבוב הראשון, הפעם יזכו לעוד שבועיים של מנוחה ויפתחו את דרכם ביבשת בסיבוב המוקדמות השני.

אם יודחו בשלב זה, ירדו לסיבוב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית. אם גם אז יכשלו במשימה, יעברו לסיבוב הפלייאוף של הליגה האזורית. הפסד ליריבה שלישית ברציפות יקבע שהם לא יוכלו להשתתף באירופה. משמעות הדבר היא שהחיפאים צריכים לעבור סיבוב אחד כדי להבטיח השתתפות בשלב בתים אירופי, לאחר שהעונה שיחקו בבתים של הליגה האזורית.

ב-15/6/2022 תתקיים הגרלת הסיבוב השני של מוקדמות ליגת האלופות, והירוקים יגלו מי יעמדו מולם. המשחק הראשון יתקיים ב-19/7 או יום למחרת, והגומלין ישוחק ב-26.7 או ביום שאחריו.

הגיבו כאן לכתבה