חשש להטעיית הציבור בפרסומיו של "ארי סיגלר – טיפול באנורקסיה"

חשש להטעיית הציבור אודות פרסומיו של "ארי סיגלר – טיפול באנורקסיה"

בעקבות פניות למשרד הבריאות בעניין פרסומים שונים של "ארי סיגלר – טיפול באנורקסיה", הוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום מבקשת להבהיר כי קיים חשש להטעיית הציבור בעקבות פרסומיו של ארי סיגלר שמפרסם את שירותיו כ"מאמן מוסמך להתפתחות אישית וטיפול באנורקסיה". 

משרד הבריאות מבקש להביא לידיעת הציבור כדלקמן:

ארי סיגלר אינו מורשה לעסוק ברפואה או במקצוע בריאות כלשהו, ואיננו מוסמך מטעם משרד הבריאות ואיננו תחת פיקוח המשרד. המידע הניתן על ידו או בפרסומיו, אינו יכול להנחות את החולים באנורקסיה, לשמש כהמלצה רפואית או הוראה רפואית, כולל בתחום בריאות הנפש, והוא מייצר מצג שווא של שיטת טיפול קיימת ומוכחת, שהוא פיתח. 

פרסומיו נעשים ללא כל בסיס מדעי תוך הטעיית הציבור וייחוס אסור של סגולות ביחס לשיטות הטיפול והריפוי באופן המהווה תחליף ו/או עשוי להוות תחליף לטיפול רפואי, ואף מסכנים ועלולים לגרום לחולים להימנע מטיפול ולסכן את בריאותם וחייהם. 

אין במידע ובייעוץ הניתן על ידי ארי סיגלר כדי להוות תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר, או עצה לשימוש או שינוי או הורדה של תרופה כלשהי או כל טיפול, כולל בתחום בריאות הנפש. 

אנורקסיה – מחלה מסכנת חיים

הטיפול הרפואי והעיסוק במחלת האנורקסיה – שהינה מחלה מסכנת חיים ויכולה לגרום לנזק בלתי הפיך בבריאות המטופלים – ניתן אך ורק על ידי רופאים, פסיכולוגים מומחים, ועל ידי מטפלים מורשים על ידי משרד הבריאות ובמסגרת העיסוק במקצועות הרלוונטיים על פי חוק הסדרת העיסוק במקצועות הבריאות, התשס"ח 2008, חוק הפסיכולוגים תשל"ז 1977, ופקודת הרופאים, תשל"ז-1976.

                                                                                                        

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. דן אמר/ה

    משרד הבריאות מאשים מישהו בהטעיית הציבור? איזה צחוק

הגיבו כאן לכתבה