סמ"ר אלכסנדר זבלינסקי מחיפה – מצטיין מפקד חטיבה 188 ◄ כל כבוד!

אלכסנדר זבלינסקי (צילום: דובר צה"ל)

מצטיין מפקד חטיבה 188 – סמ״ר אלכסנדר זבלינסקי מחיפה

השבוע התקיים טקס מצטייני מפקד חטיבה 188, אל״ם רועי סבירסקי, לכבוד יום העצמאות ה-74. בין המצטיינים נבחר נגד טכני במחלקת תקשוב של גדוד 71, סמ״ר אלכסנדר זבלינסקי מחיפה.

אלכסנדר זבלינסקי, בן 24 מחיפה, עלה מבלרוס לארץ בתוכנית לימודים בין לאומית, למד שנה ראשונה בטכניון בתואר כללי, ובמהלכו הבין שהמדינה, התרבות והאנשים חשובים לו מאוד, והחליט לעשות עליה – תוך ההבנה שיתכן ויצטרך להתגייס לצבא. במהלך השנה הראשונה ללימודים קיבל צו גיוס וביקש להתגייס לחיל השריון, מתוך אהבה לחיל ולמורשת הקרב שלו, אותה חקר עוד כנער צעיר. הוא התגייס לחיל השריון לאחר שנתיים של לימודים, עבר טירונות, אימון מתקדם, ושירת בפלוגה כ׳ של גדוד 71 במשך שנתיים, כלוחם.

בשנה שעברה, לקראת סוף השירות שלו, חיפש אפשרות להישאר בקבע, והוצע לו תפקיד ע״י הנגד הטכני של הגדוד. כיום משרת אלכסנדר במחלקת התקשוב באותו הגדוד בו התחיל את שירותו, כנגד טכני במחלקת התקשוב הגדודית – אחראי על כשירות שו"ב ורדיו בכלל הכלים הגדודיים.

אלכסנדר זבלינסקי (צילום: דובר צה"ל)

אלכסנדר מספר כי הוא מאוד אוהב את מה שהוא עושה בשירותו הצבאי ומרגיש משמעותי בתפקידו, בעיקר לאור העובדה כי שירת כלוחם ומבין את חשיבות המקצוע.

אלכסנדר מספר:

העובדה שאני לוחם משרתת אותי מאוד. אני מבין את העבודה של שאר האנשים בגדוד, וזה הופך את הכל ליותר פשוט וכיף.

אלכסנדר קיבל כאמור, הצטיינות מטעם מפקד חטיבה 188, אל״ם רועי סבירסקי.

יישר כוח אלכסנדר והרבה הצלחה בהמשך!

הגיבו כאן לכתבה