עובד צהרון בחיפה חשוד בתקיפת ילדות • המשטרה חוקרת

בתי ספר וגנים בחנוכה (צילום: משרד החינוך)

מנהלת בית ספר בחיפה הודיעה אתמול להורים של מספר בנות, שמשטרת ישראל פתחה בחקירת עובד מועדונית, שעל פי החשד תקף את הבנות במהלך פעילות שגרתית. התקיפה, לכאורה, התרחשה בעת שהבנות היו לבושות בלבוש מלא. מנהלת בית הספר ביקשה מההורים לשוחח עם הילדות ולתווך להן את האירוע הטראומתי, לכאורה. עם גילוי החשדות, הורחק העובד מביה"ס.

אילוסטרציה – כיתה (צילום: משרד החינוך)

עברם הפלילי של המורים בבתי הספר נבדק, אבל מה לגבי עובדי המועדוניות?

יש לציין שבכל אחד מבתי הספר היסודיים בחיפה יש מועדונית, אליה באים חלק מהתלמידים עם סיום יום הלימודים. במועדונית מקבלים הילדים ארוחת צהריים עזרה בהכנת שיעורי הבית ופעילויות שונות. בעוד שמשרד החינוך מקפיד על בדיקת אישור משטרתי לפיו אין לעובדים עבר פלילי, הצהרונים הם על פי רוב פרטיים ולכן אינם מחויבים לפעול בהתאם לנהלים בחוזרי המנכ"ל. רק לפני מספר שבועות בחור צעיר שהיה בבית הספר כחלק משירות הלאומי שלו הורשע ונשלח לכלא בגין תקיפת תלמידות בזמן שהיה אמור להיות איתן כחלק מפעילותו בביה"ס. לעומת זאת, עברם הפלילי של המורים בבתי הספר נבדק. ברור כי אין זו ערובה מוחלטת לניקיון כפיהם, אך לפחות קיימת מידה מסוימת של פיקוח.

חשוב להבין שכשאנו שולחים את הילדים לבית הספר ויושבים בנחת במקומות העבודה שלנו, פוגשים הילדים הרבה מאוד מבוגרים, שאין עליהם כל פיקוח ועלולים לפגוע בהם. זה מתחיל בפועלים, שנכנסים לבית הספר בשעות הלימודים על מנת לשפץ ומתחילים לדבר עם הילדים ונגמר בספריה עירונית, שנמצאת לעיתים בשטח בית הספר ומאפשרת לכל מבוגר שמעוניין בכך, להיכנס ולהיתקל בתלמידים. יותר מכך, בבתי הספר ישנם מתנדבים, עובדי קיוסקים, עובדי ניקיון ועוד, אלה לא נבדקים ולא מציגים אישור משטרתי על כך שאין להם עבר מכביד. לא פלא, שמדי פעם בפעם עולות ידיעות כאלה, על מקרים מאוד קשים שהתרחשו בבית הספר, כאשר אנעו מניחים ששלחנו את ילדינו למקום בטוח.

תגובת משרד החינוך ועיריית חיפה: העובד הורחק וההורים עודכנו

עם קבלת המידע על חקירת המשטרה שנפתחה בנוגע לעובד במועדונית הפועלת לאחר שעות הלימודים, החשוד הורחק לאלתר מעבודתו במועדונית. הנהלת בית הספר וצוות השירות הפסיכולוגי קיימו שיחות עם הורי התלמידות, וכלל הורי התלמידים עודכנו במקרה.
צוות בית הספר, בסיוע משרד החינוך ועיריית חיפה, ימשיכו ללוות את ההורים והתלמידות ולסייע בכל הנדרש. מאחר שהנושא תחת חקירה, לא נוכל לפרט מעבר לכך.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. נילי אמר/ה

  קשה להבין איזה תענוג מוצאים החשודים בתקיפת הילדות. גורמים רק סבל לכל החיים.

 2. יפית אמר/ה

  את טועה ומטעה
  עתונאי אמור לבדוק עובדות בטרם כתיבתם
  אף גבר לא יכול לעבוד בחוגים או צהרון בטרם הציג היעדר עבירות מין עדכני לשנת עבודתו

 3. משה אמר/ה

  כל מי שמגיע לעבוד עם בנו נוער חייב לעבור בדיקה גם בעל הקיוסק לפני שמקבל רשיון או זיכיון למכור לבני נוער חייב להיות ללא רבב. האחריות על העיריות ומשרד החינוך.
  יש סוטים פדופילים,מפיצי סמים,וסתם סותים שאין לתת להם נגיעה לבתי ספר ומרכזים בהם שוהים ומבלים ילדים

הגיבו כאן לכתבה