מכה למכבי חיפה: היציע הצפוני יישאר סגור במשחק נגד מכבי תל אביב

אוהדים ירוקים - מכבי חיפה (צילום: יוסף הירש) | ארכיון, אין קשר לנאמר בכתבה

העונש נותר בעינו

בית המשפט המחוזי קבע היום (ב', 9/5/2022) שהעונש שהושת על מכבי חיפה, סגירת היציע הצפוני באצטדיון סמי עופר במשחק הליגה הקרוב נגד מכבי תל אביב (ג', 10/5/2022), לא יבוטל. בכך דחה בית המשפט בקשה לצו מניעה זמני שלא לסגור את היציע הצפוני בהתאם להחלטת בית הדין של ההתאחדות לכדורגל. הבקשה הוגשה על ידי מספר אוהדים של הקבוצה. את האוהדים ייצגו בדיון עו"ד קים רטוש ועו"ד אייל וייס.

כזכור, העונש הוטל על הקבוצה בגין הדלקת אבוקות על ידי אוהדיה במשחק מול הצהובים בבלומפילד. עוד לפני כן הקבוצה כבר נשאה בעונש על תנאי בשל אירועים קודמים בעבר.

"עונש קולקטיבי ולא מידתי"

עו"ד קים רטוש מסר לחי פה:

האוהדים בעלי המנוי ליציע הצפוני טענו באמצעותי ובאמצעות עו"ד אייל וייס ואריאל דניאלי שההחלטות של בתי הדין של ההתאחדות ניתנו ללא סמכות כנגד האוהדים, שכן ההתאחדות לא יכולה להעניש אוהדים, וגם שמדובר בעונש קולקטיבי, שרירותי, לא מידתי ולא סביר, ושהסמכות בהענשת אוהדים נתונה רק למשטרת ישראל. בית המשפט המחוזי אמר במהלך הדיון שהוא מבין את הפגיעה בתחושת הצדק. למרות זאת, הוא בחר שלא להתערב בהחלטת בית הדין של ההתאחדות, שכן לבית הדין של ההתאחדות סמכות ייחודית לדון בענייניו. כך או אחרת, זוהי תחילת הדרך לשינוי התקנון של ההתאחדות אשר מקנים לה, בחוסר סמכות, סגירות יציעים ועונשי רדיוס ללא קהל. עונשים אשר חייבים להיעלם מהעולם.
עו"ד קים רטוש (צילום: פרטי)
אוהדי מכבי חיפה (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

עיתוי רע

היציע הצפוני מכיל 8000 מקומות ומאכלסים אותו האוהדים המסורים של הקבוצה, ביניהם ארגוני האוהדים השונים. האוהדים ביציע הצפוני הם אלו שאחראים על האווירה הנפלאה במשחקי הקבוצה.

סגירת היציע מגיעה בעיתוי רע במיוחד עבור הירוקים, שכן הם עשויים להבטיח את זכייתם באליפות השנייה ברציפות מול יריבתם הגדולה. סגירת היציע המעודד היא מכה כלכלית ומוראלית קשה עבור הקבוצה.

השחקנים יסתדרו ללא האוהדים האדוקים? (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

ויש עוד…

נראה שזו לא הבעיה היחידה איתה תיאלץ להתמודד מכבי חיפה במשחק שמחכה לה בשלישי. ג'וש כהן, שוער הקבוצה, נחבל בכתפו בהפסד מול הפועל ב”ש ולא ישחק בשלישי מול הצהובים. מול מכבי תל אביב יעמוד רועי משפתי בין הקורות. אם הפציעה של כהן תתברר כחמורה, משפתי יחליפו עד תום העונה.

הגיבו כאן לכתבה