"דורשים מאבטח קבוע בגני הילדים" • ההורים מודאגים וכועסים

שכונת נאות פרס - בנייה - גנים (צילום: נירן ספיר)

הורי ילדי הגנים בשכונת נאות פרס בחיפה, מאיימים כי אם לא יוצב מאבטח קבוע במתחם הגנים בשכונה, ישביתו את המערכת וישאירו את הילדים בבית.

הורים לילדים הלומדים במתחם הגנים בשכונת נאות פרס בחיפה, חוששים לילדיהם בשל העובדה שבכניסה למתחם הגנים לא מוצב מאבטח כלל. ההורים דורשים שיוצב מאבטח קבוע בכניסה לגנים, ובמיוחד מביעים את חששם העמוק לאור המצב הבטחוני החמור וגל הפיגועים ששוטף את הארץ, זאת בנוסף לכך שבסמוך לגנים ישנו אתר בנייה אשר לטענת ההורים עובדים בו פועלים מהרשות.

שכונת נאות פרס (צילום: רויטל כהן)

ההורים כבר דרשו בעבר כי העירייה תציב מאבטח במקום, ואכן מאבטח הוצב לתקופה קצרה, אך הדבר הופסק. כעת ההורים מאיימים שוב כי אם לא יוצב מאבטח קבוע במתחם הגנים בשכונה, ישביתו את המערכת וישאירו את הילדים בבית.

רויטל כהן מוועד ההורים בנאות פרס, מספרת בשיחה לחי פה:

מזה תקופה אנו מבקשים אבטחה במתחם הגנים בשכונה ואף הגענו ליום אחד בו השבתנו את הגנים עד שעיריית חיפה טרחה להציב מאבטח (פקח עירוני), בימים האחרונים גם זה נפסק.
אם לא יוצב מאבטח קבוע במתחם הגנים אנו ההורים נשבית את מערכת הגנים ונשאיר את הילדים בבית עד שעיריית חיפה ומשרד החינוך יואילו בטובם לשמור על ילדינו כמו שצריך. בנוסף למצב הביטחוני והחשש התמידי בו אנו חיים, מזה תקופה מתקיימת בניה בסמוך לגנים בה הפועלים מגיעים משטחי הרשות והעירייה מתנערת ומדגישה שהפועלים סינים.
הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

הילה לאופר חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים של חיפה מסרה לחי פה:

כל עניין המאבטחים לא צריך להיות קשור למצב הנוכחי. בכל אשכול גנים הוצב מאבטח בעבר, זאת אומרת שהיה צורך. אני מצפה שכך ימשיך, אתן שתי דוגמאות שלא היו מתרחשות אילו היה מאבטח. מקרה שבו ילדה קטנה יצאה משטח הגן אל הרחוב ואף אחד לא שם לב לכך, ילדה שמסתובבת לבדה וחשופה לכלכך הרבה סכנות שאני לא רוצה לחשוב עליהן אפילו. הדוגמה השניה שאף מתועדת, הורה שנכנס לאשכול גנים והסתובב בכל שטחי הגן והחצר ואף אחד לא הבחין בו. בנוסף תיעד שקיות של פסולת בניין שפועלים הניחו בחצר, משמע שאותם פועלים נכנסו לשטח הגן. אני אישית חוויתי מקרה מאוד לא נעים שבו אדם נכנס ללובי הגן שבו למד בני, והתחיל לצרוח ולגדף אם שחנתה את רכבה בצורה שחסמה את המעבר למשאית שלו, כל זה לעיני הילדים. יש עוד המון דוגמאות למקרים שהיו נמנעים אילו היה מאבטח. הילדים שלנו הם הדבר היקר לנו ביותר ואני לא מוכנה לקבל את העמדה לפיה אין צורך במאבטח והדוגמאות הקטנות שהעליתי הן סיבה מספיק טובה להחזרת המאבטחים.
שכונת נאות פרס – בנייה – גנים (צילום: נירן ספיר)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:
עיריית חיפה פועלת בנושא הסדרי ביטחון במוסדות חינוך בהתאם להנחיות משטרת ישראל. בשל סמיכותו של אשכול גני נאות פרס לאתר בניה, תציב העירייה מאבטח במקום עד לקבלת הנחיות המשטרה לנושא זה.

עיריית טירת כרמל – רחב
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. איייל אמר/ה

    למה רק שם.. עשרות פרויקטי תמא38 באחוזה, רוממה, כרמליה ורמת התישבי? מישהו יודע כמה שבחים עובדים בהם?? מישהו בודק בכלל.
    אם בנאות פרס תצמידו מאבטח לכל גן ילדים בכרמל.

  2. יהודי אמיתי אמר/ה

    צריך לסגור את שערי חיפה לעובדים ישמעלים מהשטחים.ישנם הרבה ישמעלים ללא אישורי שהייה בחיפה שעובדים בבניין.המשטרה לא בודקת.מחכה לפיגוע הבא.

הגיבו כאן לכתבה