"ילדינו מופקרים" • בחיפה יש מוסדות חינוך ללא אבטחה כלל ○ • עדכון (יום ה') מאבטח הוצב באשכול הגנים

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

עדכון מהבוקר, ה' 31/3/22, בעקבות בקשות חוזרות של הורים מודאגים ובעזרתם של חברי סיעת הירוקים, היו"ר אביהו האן והילה לאופר, ולאחר הפרסום בחי פה – תאגיד החדשות אמש (ד' 30/3/22) הוצבה החל מהבוקר אבטחה באשכול הגנים במבואות הדרומיים של חיפה, בו הופסקה האבטחה לפני זמן מה, על אף שבסביבת אשכול הגנים ישנו אתר בנייה.


הכתבה המקורית מאמש – ד' 30/3/22

מי ישמור על ילדי הגן?

חברת המועצה מסיעת הירוקים של חיפה, הילה לאופר, מודאגת מאוד ממצבם של מוסדות החינוך בעיר, ובעיקר ממצבם של גני הילדים שבכניסה אליהם אין מאבטח כלל.

לאופר: "ראיתי שיש סיורים רגליים בחיפה, אבל זה ממש לא נותן מענה לצורך הבטחוני. יש מוסדות חינוך, גנים, שאין בהם מאבטחים בכלל. בכניסה לכל גן צריך להיות מאבטח. לדוגמה, במבואות הדרומיים של חיפה, ישנו מתחם של מספר גנים, וממש בקרבתם קיים אתר בנייה, לכן סופק להם כוח אבטחה בזמנו.

כך כתבה לאופר בפנייתה לעירייה:

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

הבנייה לא הסתיימה כלל

"העירייה טוענת שהבנייה שם הסתיימה, ולכן לקחו להם את המאבטח. זה ממש לא בסדר, כיוון שהבנייה באזור ממש לא הסתיימה. הדרישה שלי היא שבכל גן או בית ספר יהיה בכניסה מאבטח. ברגע שיש סיור, מחבלים עלולים לראות שהיה סיור ונסע ויש מולם מוסד חינוכי שאין לו שום הגנה. בתקופה כזו כשהמצב הביטחוני מעורער, זה מצב שלא יכול להתקיים".

"גם קודם זה היה בלתי הגיוני, ובטח עכשיו"

לאופר מבקשת להדגיש כי המצב במוסדות החינוך הללו אינו חדש, וכי ההורים בגני הילדים המדוברים, למשל, כבר פנו פעמים רבות בדרישה להחזיר את האבטחה ואף שקלו להשבית את הפעילות הסדירה בגנים עד שיעשה כן. אלא שעכשיו, עם החרפת המצב הביטחוני, זה עוד יותר בלתי הגיוני כי אין אף אחד ששומר על הילדים.

• בדקות האחרונות (13:30) התקבל עדכון בחי פה, כי בעקבות פנייתו של יו"ר סיעת הירוקים אביהו האן, תתכנס היום (ד') ועדת הביטחון של חיפה בשעות אחה"צ.

חבר המועצה גרי קורן: "כשיש טרור במדינה – הוא מגיע גם לחיפה"

חבר מועצת העיר גרי קורן – חיפה ביתנו (צילום: עיריית חיפה)

גם חבר מועצת העיר גרי קורן מסיעת חיפה ביתנו, פנה לראש העיר ד"ר עינת קליש רותם בדרישה שתגביר את האבטחה במוסדות החינוך בעיר. במכתב שהעביר הבוקר (ד' 30/3/22) לראש העיר, כותב קורן כי לאור גל הפיגועים הפוקד את המדינה בשבוע האחרון, הוא מצפה להעלאת רמת האבטחה בעיר. "המדינה נמצאת בתוך גל טרור איסלמיסטי מזעזע בערי ישראל. מתוך ניסיון עבר, כשיש גל טרור בארץ, הוא מגיע ומורגש היטב בחיפה. העיר חיפה חייבת להיות מוכנה וערוכה לכל תרחיש, בין היתר להתפשטות הטרור לתחומיה. אי לכך ובהתאם לזאת דרישתי היא להגביר את האבטחה שמספקת עיריית חיפה באמצעות אנשי הביטחון שלה, לכל ריכוזי האוכלוסייה והמרכזים העירוניים.

מכתבו של קורן לראש העירייה:

מקרי הירי בחיפה: אין ביטחון

אולי כעת הזמן להזכיר את אירועי הירי הרבים שהתרחשו בשנתיים האחרונות בתחומי חיפה. גורמים באוכלוסייה הערבית התריעו שוב ושוב על כמויות הנשק הנמצאות בידיהם של צעירים רבים במגזר. לטענתם, הנושא לא מטופל ברצינות והמשטרה לא באמת פועלת למיגור התופעה ומשאירה את הנשק הבלתי חוקי בידיים מסוכנות.

כעת עולה החשש לכאורה, כי אותו נשק עלול לשמש את אלה המחזיקים בו גם מחוץ לשכונות ולכפרים בהם הצטבר במשך תקופה ארוכה.

מקבץ אירועים מהתקופה האחרונה בעיר

כזכור לפני כחודשיים, בסוף ינואר 2022, בוצע ירי לכיוון מועדון בילוי בשדרות ההסתדרות בחיפה. היורה נתפס כשהיה כבר בנתב"ג, בדרכו לעזוב את הארץ.
בדצמבר 2021 צעיר בן 16 ירה למוות בבחור אחר, בשעה שרכב על קטנוע. היורה מעולם לא הוציא רישיון נהיגה.
באוקטובר 2021 שני צעירים בפאב בעיר התחתית ירו באוויר במהלך ויכוח. הם נתפסו ונעצרו על ידי המשטרה. הם היו תושבי הכפר אבו סנאן.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. אין שוטרי סיור בעיר הזאת יותר?? אמר/ה

    יש השתוללויות מדי יום של חופשת בתי הספר רכבים משופרים רועשים, אופנועים רועשים במשך היום, בסופי השבוע במושבה ובטיילת לואי. אין משטרה, הפקר… פשוט לא רואים שוטרים בשום מקום וניידת פעם בחודש אולי מסתובבת…

  2. רפי רפול - חסון.חיפה❣.עיתונאי אמר/ה

    כל הכבוד להילה לאופר וגרי קורן, חברי מועצת העיר חיפה..

  3. אייל אמר/ה

    אין לעיריית חיפה כסף לאבטחת ילדי הגנים ובתי הספר אבל יש 300 מליון שקל ל-2000 גמלאים מליונרים בעירייה אז אולי לדרוש מהם לממן אבטחה לנכדים בכסף שיכל לממן אבטחה ופרויקטים רבים, לו הפנסיה החודשית שלהם הייתה בגובה שכר ממוצע במשק ולא כפול ממנו.

הגיבו כאן לכתבה