"סכנה להמשך פעילותו של אצטדיון סמי עופר בשל אי העברת תקציב"

איצטדיון סמי עופר (צילום אדיר יזירף)

סגן ראש העיר מטעם הליכוד, שמשון עידו, שיגר אמש (ב' 2/5/22) מכתב חריף לראש העיר ד"ר עינת קליש רותם, לגבי התשלום עבור אצטדיון סמי עופר בחיפה.

במכתב טוען עידו כי קליש רותם אינה מעבירה את התשלום הקבוע לתפעול האצטדיון, דבר שמעמיד בסכנה את המשך פעילותו. עידו ציין עוד כי בקרוב אמור להתקיים משחק ההכתרה של מכבי חיפה, והתנהלות העירייה עלולה להביא לכך שלא יהיה ניתן לקיימו. לבקשתו של עידו זומנה ישיבת דירקטוריון של חברת האצטדיון, לאור החשש להמשך פעילות האצטדיון.

שמשון עידו, חבר מועצת העיר (צילום: סמר עודה כרתינג'י)

'החלטת לשנות סדרי עולם'

במכתב מתייחס עידו לאופן שבו העירייה משלמת לאצטדיון מאז שקליש רותם נכנסה לתפקידה כראש העיר: "במהלך כל השנים מאז הקמת האצטדיון, כולל בשנת 2019, השנה הראשונה לכהונתך כראש העיר, העבירה העירייה את הקצבתה לחברת האצטדיון על סה"כ 7.5 מיליון ש"ח, באמצעות התקציב הרגיל של העירייה. החל משנת 2020 החלטת לשנות סדרי עולם והוחלט על ידך ש-2 מיליון ש"ח יועברו דרך התקציב הרגיל ו-5.5 מיליון ש"ח דרך תקציב הפיתוח. למה? לך הפתרונים".

עיריית טירת כרמל – רחב

איפה הכסף?

בהמשך המכתב מסביר עידו כי בישיבת ועדת הכספים לאישור תקציב 2022, אמרה היועצת המשפטית של העירייה כי התקציב יועבר השנה דרך חברת בת של העירייה – החברה הכלכלית. בישיבת דירקטוריון החברה הכלכלית בתאריך 11/04/2022 העלה עידו את הנושא והבהיר כי מעל המשך פעילות האצטדיון מרחפת סכנה בשל החובה לשלם לספקים ולעובדים, אך ההקצבה אינה מגיעה.

סכנה למשחק ההכתרה של מכבי חיפה

דבר שמדאיג מאוד את עידו הוא שמשחק ההכתרה של מכבי חיפה אמור להתקיים באצטדיון, אך אם הקצבת העירייה לא תגיע, עלול להיות מצב שהמשחק לא יוכל להתקיים.

עידו מסיים את מכתבו בכך שהוא מציין שקליש רותם אמרה באותה הישיבה, שהשנה הכסף לאצטדיון יגיע מתקציב הפיתוח של העירייה ולא מהחברה הכלכלית, אבל בפועל ראש העיר לא זימנה כלל את ועדת כספים על מנת לאשר את ההקצבה.

כזכור, אצטדיון סמי עופר נבנה בתקציב של כ-800 מיליון ש"ח. באצטדיון ישנם כ-30,000 מושבים. עם פתיחת האצטדיון התברר שעיריית חיפה תצטרך לשאת בעלויות אחזקתו.

בעבר הייתה ציפייה כי האצטדיון יביא לרווחים מעבר למשחקי הכדורגל, בזכות הופעות ענק ומקומות חנייה שיש במקום, אך לא כך קורה בפועל, לכן העירייה נדרשת מדי שנה להושיט את היד לכיס ולממן את תפעולו.

יש לציין שאוהדי מכבי חיפה מצפים בכל מאודם לאליפות, עשרות אלפי אוהדים ואוהדות תושבי העיר רק מחכים לרגע שבו הליגה תגמר ומכבי חיפה תוכרז אלופה. ברגע שזה יקרה, אם לא תהיה אפשרות לחגוג בענק את האליפות, שהושגה במאמץ כל כך גדול, יהיה זה מפח נפש גדול מאוד לאוהדים.

המכתב המלא ששלח עידו לראש העירייה:


מהנהלת האצטדיון לא התקבלה תגובה.

תגובת העירייה לכתבה תצורף כשתתקבל.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. יצחק התשואל אמר/ה

  חחח
  מי שנתן ידו לבנות פיל לבן ענק , שלא ילין על…ההוצאות העצומות…

 2. אבי כהן אמר/ה

  לא מגיע לחיפאים אצטדיון כזה.
  השמאלנים לא משתמשים בו והעסקנים מחפשים רק עסקאות נדל"ן.

 3. לפתוח את האצטדיון להופעות ומייד!! אמר/ה

  יום העצמאות – מדוע לא נערכו חגיגות והופעות באצטדיון?
  למה הוא עומד שומם כל הקיץ, בכל העולם בסיום ליגות כדורגל ואפילו בימים שאין ליגה יש הופעות ענק באצטדיונים.??
  600 מליון שקל הוצאתם על האצטדיון כדי שיעמוד ריק 200 ימים בשנה??
  הגיע הזמן לדרוש לפתוח אותו להופעות וארועים!!!

הגיבו כאן לכתבה