ועד קריית חיים מרחיב את פעילותו לפינוי חוות מיכלי תש"ן

חוות מיכלי תש"ן משמשת לאכסון דלקים והיא מהווה חוליה מרכזית במערכת הייצור הפטרוכימית במפרץ חיפה. החווה ממוקמת לייד רחוב דגניה בקריית חיים ולדעת מומחים היא גורמת לתחלואה עודפת בסרטן בקריית חיים, בשל פליטת הגזים המסרטנים המשתחררים לאוויר ממיכלי הדלק.

חברי ועד קריית חייםה לוקחים חלק במאמץ לשכנוע מקבלי החלטות לסלק את החווה הזו, כמו גם לחסל את תעשיית הדלקים במפרץ חיפה.


מוועד קריית חיים נמסר לחי פה – תאגיד החדשות:

ועד קרית חיים מרחיב את המאבק לפינוי מיכלי תש"ן ונגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה

ועד קריית חיים החליט לרתום שרים, חברי כנסת ואישי ציבור נוספים למאבק לפינוי מיכלי תש"ן ונגד הקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

בחמישי האחרון, אירח ועד קריית חיים את מ"מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ח"כ מופיד מרעי (כחול לבן). ראשי הועד קיימו יחד עם ח"כ מופיד מרעי סיור בחוף קרית חיים המצוי בנסיגה בקו החוף כתוצאה מהקמת הנמל הסיני וממיקומה בסמוך של חוות מיכלי תש"ן המצויה בקרבת בתי מגורים ובית הספר דגניה.

עיריית טירת כרמל – רחב
ח"כ מופיד מרעי בסיור בחוף קריית חיים (צילום: גדי נס, דובר ועד קריית חיים)
ח"כ מופיד מרעי בסיור בחוף קריית חיים (צילום: גדי נס, דובר ועד קריית חיים)

יו"ר ועד קריית חיים צילה ברוך , סגני יו"ר הועד פסח טבק וברוך שמאילוב , מנכ"ל הועד חיים סגל וחבר הנהלת הועד יוסי לפיד, ביקשו מ ח"כ מופיד מרעי להירתם למאבקם לפינוי חוות המיכלים של תש"ן המהווה מפגע בריאותי הגורם לתחלואה רבה וקשה – סרטן ועוד, מטרדי ריח וסכנה ממשית ומיידית לתושבי קריית חיים והאזור בעת מלחמה.

חוות מכלי הדלק תש"ן - קריית חיים (צילום: חי פה)
חוות מכלי הדלק תש"ן – קריית חיים (צילום: חי פה)

"תושבי קריית חיים חשים כמנותקים מהעיר חיפה"

ראשי ועד קריית חיים, הבהירו בפני ח"כ מופיד מרעי את העובדה שתושבי קריית חיים חשים כמנותקים מהעיר חיפה וציינו כי, כאמור, יש צורך מיידי בפינוי חוות מיכלי תש"ן. כמו כן, הדגישו בפני ח"כ מופיד מרעי כי יחד עם ראשי הערים בקריות, הם מתנגדים להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה שעלול להוות מטרד סביבתי לתושבי כל הקריות. יו"ר ועד קרית חיים צילה ברוך : "הקמת נמל תעופה בינלאומי והעתקת התעופה האזרחית מהרצליה לנמל התעופה בחיפה, עלולה להפוך את חיי התושבים לסיוט ונעשה כל שביכולתנו יחד עם ראשי הערים בקריות והמועצה האזורית זבולון על מנת למנוע את הקמתו. נמל תעופה בינלאומי צריך להקים הרחק ממרכזי אוכלוסייה".

עיריית טירת כרמל – רחב

ח"כ מופיד מרעי הביע בפני ראשי ועד קרית חיים את תמיכתו בפינויה בהקדם של חוות מיכלי תש"ן וציין כי, מתוקף תפקידו כמ"מ חבר ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת בכוונתו לקיים בדיקה מעמיקה של בקשתם לפינוי חוות המיכלים, שיקום חוף קריית חיים ואף את התנגדותם להקמת נמל תעופה בינלאומי במפרץ חיפה.

כמו כן, לאחר שראשי ועד קריית חיים הציגו בפניו את הפעילות הענפה שמקיים הוועד למען הקהילה במגוון תחומים – רווחה, חינוך, תרבות, סיוע לקשישים ונזקקים, אספקת מים ועוד, הדגיש כי בכוונתו אף לבדוק מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הפנים את הטענות שהעלו בפניו על הקיפוח שחשים תושבי קריית חיים כתוצאה מהשתייכותה המוניציפאלית של הקריה לחיפה.

ראשי ועד קריית חיים, הודו ל ח"כ מופיד מרעי על ביקורו והביעו את תקוותם שיסייע להם בנושאים החשובים ביותר שהועלו בפניו.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. יואב אמר/ה

  בושה שיש עדיין את המיכלים , אנשים מתים ולאף אחד לא אכפת…. בושה קודם כל לעיריית חיפה שנטשה את קרית חיים שחייבת להפרד ולהקים עיריה משל עצמה כמו כל קריה אחרת

 2. א.א. חיפה אמר/ה

  לאן הגענו
  הוועד פנה לחבר כנסת מרע"ם. העיקר הוועד חיזק אותו.
  חבל על המאמץ כלום לא יקרה
  רק פרסום שעושים משהו. עצוב מאוד. שאנחנו תלויים הערבי שינהל לנו את הבעיה. אני בחרתי הצילה ובאמת פעם ראשונה שמעתי שעושה משהו. בנתיים ראש העיר ממשיכה להרוס כל חלקה. צריך לפנות לאיילת שקד. היא שר הפנים והיא לא עושה כלום לא מעיפה אותה. ראשות העיריה . רוב החיפאים נגד.
  עוד נותנת לה להמשיך ולהרוס. ממש עצוב איך שרת הפנים ממשיכה להרוס ביחד עם קליש.

 3. ניסים מעיין אמר/ה

  ראשת העיר לא סופרת את קריית חיים רק משתמשת בכספים שמיועדים לה. שתלך כבר

  כל הכבוד לוועד! אתם גדולים תמשיכו להילחם.

  קליש -הביתה!

 4. צביקה אמר/ה

  גדלתי בקרית חיים מערבית …הורי ואחותי נפטרו מסרטן..גם אחי חלה בסרטן והרבה הרבה מתושבי המערבית נפגעו מסוגים שונים של הסרטן ….כאשר הייתה רוח דרומית מכיוון המיכלים ריח הנפט והכימיכלים היה ממלא את הבתים ככה גדלנו…וחוף הים הים ככול שהתקרבת למספנות היה צהוב וירוק החול היה מלא בשפכים מהמיפעלים הכימיים שנישפכו לים למקום שבו התרחצנו ככה גדלנו
  המדינה הקריבה את בריאות ו חיי התושבים במערבית לטובת המיפעלים הכימיים……

 5. א.א. חיפה אמר/ה

  צביקה נכון, חיפה העיריה הם האשמים העיקריים שנתנו יד לזה. גם בגלל שלא רצו לפגוע בכל המועסקים בחיפה חימיכלים העירה לא רצתה להפסיד את כל מליוני המיסים שהיה מגיע מהחברה. גועל נפש. הרשויות ממש התעלמה דאגה לאינטרס של בעלי חברות מה שקורה היום גם הממשלה מחזקת את העשירים בעלי הכוח לא משלמים מיסים כמו שאזרח רגיל משלם.. לדעתי כל משפחות של המתים מהמחלה נוראית האם התארגנו נגד העיריה נגד החברה כי מוכח שחברה הזאת הם העיקריים כי לא דאגו לנקיון ולטיהור האויר ישלמו על הנזקים. חייבים לפצות בכסף פיצויים
  שבגללם מתו בני משפחתם מהמחלה הנוראית

 6. הקווקזי אמר/ה

  תפסיקו להתבכיין אנחנו צריכים לעשות משהו לקום קול אחד להיפרד מעיר חיפה להקים עיר חדשה וגם נהיה מליונרים עם כל העסקים שיש לנו מהקישון צפונה

הגיבו כאן לכתבה