תושייתם של המוקדנים והפקחים הביאה ללכידתו של סוחר סמים בחיפה

בתמונה: משי, אלכסנדרה, מלי וג'רייס (צילום: דוברות עיריית חיפה)

ראיון מיוחד עם יאיר זילברמן, מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה, אלכסנדרה אטמנסקי מוקדנית באגף המבצעים של העירייה, מלי אדרי, משי דהן וג'רייס ארשיד מאגף האכיפה הכללית בעירייה שתושייתם הביאה לתפיסתו של סוחר סמים בסופ"ש האחרון.

לאחרונה פורסם בחי פה על האירוע בו נלכד סוחר סמים שפעל בסופ"ש בגן האם שבמרכז הכרמל, כשהמקום המה בני נוער. הלכידה המוצלחת התאפשרה בזכות ערנותם ותושייתם של אנשי היחידות העירוניות שפעלו בשיתוף פעולה מרשים.

עיריית טירת כרמל – רחב
סמים וציוד שנתפסו על החשוד (צילום: דוברות עיריית חיפה)

מנהל אגף הביטחון בעירייה יאיר זילברמן, מספר לחי פה על שיתוף הפעולה המצוין בין אגפי העירייה השונים והמשטרה, שמסייע לסיכול אירועים חריגים ולטיפול בפשיעה ברחבי העיר.

מוקד המבצעים של אגף הביטחון בעירייה פועל 24/7 ומועסקים בו מוקדנים שעברו הכשרה מיוחדת. כשאחד המוקדנים רואה משהו חשוד, הוא מיד מדווח לצוות הפקחים ומכוון את הניידות שפועלות באותה העת למקום האירוע.

מוקד המבצעים (צילום: דוברות עיריית חיפה)

בלילות פועלות לרוב שלוש ניידות, בהן ניידת אכיפה עם שני פקחים וכן ניידת המאוישת בפקח ושוטר. בעקבות המצב הביטחוני תוגברה הפעילות. "הפעילות שלנו היא הרבה יותר מסיבית גם במוסדות חינוך, גם במקומות הומי אדם ומוקדי בילוי מרכזיים. באגף הביטחון אנחנו אחראים על הערכת המצב ומחליטים היכן לתגבר את הניידות. אנחנו מתגברים את המשטרה והמשטרה מתגברת אותנו.

באירוע האחרון ראינו ששיתוף הפעולה בין כל האגפים והמשטרה הוא שילוב מנצח וכמובן חייבים לציין את תושייתם של העובדים אשר בזכותם הסוחר נלכד".

אלכסנדרה אטמנסקי (צילום: דוברות עיריית חיפה)

"הם התנהגו מוזר"

"בשעה 1:10 אחרי חצות ראיתי כמות חריגה של בני נוער בגן האם, בסביבות 200-250", מספרת אלכסנדרה אטמנסקי, שעבדה במשמרת במוקד המבצעים וזיהתה את האירוע החריג. "הם התנהגו מוזר, עישנו ושתו שתייה חריפה. ההתנהגות שלהם נראתה לי לא רגילה, ובכלל, הרבה בני נוער בגן זה דבר מחשיד. בנוסף ראיתי שם רמקול גדול, לכן החלטתי לדווח לצוות הפקחים ושלחתי ניידת למקום. זה דבר שאנחנו לא רואים בשגרה. במוקד המבצעים עד השעה 23:00 בלילה עובדים שני מוקדנים ומהלילה עד הבוקר מוקדן 1".

מלי אדרי (צילום: דוברות עיריית חיפה)

התקהלות המונית של בני נוער

הפקחית מלי אדרי, מספרת: "קיבלתי את האירוע דרך הקשר כאשר אני וג'רייס ארשיד היינו במשמרת לילה. קיבלנו את האירוע והיינו תוך 7 דקות במקום. ראינו התקהלות המונית של בני נוער, מעל 200 היו שם. ביקשנו מהם להתרחק מהמקום וללכת הביתה. היה שם קומץ שלא רצה ללכת, כולל הבחור שנתפס. היה להם רמקול והם השמיעו מוזיקה מרעישה ושתו אלכוהול, נראה שככה הם מסמנים את המקום ממנו אפשר לקנות את הסמים. הם התחילו להתלהם ולזלזל בעבודה שלנו וטענו שאנחנו מתחזים לשוטרים. הודענו שאנחנו פקחים מהעירייה ולא מהמשטרה, כנראה שהם התבלבלו בגלל שאנחנו על מדים".

משי דהן (צילום: דוברות עיריית חיפה)

"יש לו סכין"

"הם התחילו לקלל", ממשיכה אדרי, "ואמרו שברגע שנלך הם יחזרו למקום. אמרתי שאני לא עוזבת את המקום. אחד הבחורים הודיע לפקח ג'רייס שלבחור (הסוחר שנתפס) יש סכין והוא רוצה לדקור אותו. כשקיבלנו מידע על הסכין דיווחנו לניידת המשולבת בה היו במשמרת משי דהן ושוטר. הם מיד הגיעו והבחור התחיל לרוץ לכיוון הירידה של שד' הנשיא, ג'רייס רדף אחריו, תפס אותו וביקש ממנו שייתן לו את הסכין. השוטר אזק אותו והמתנו לניידת משטרה, כי רק להם יש סמכות לערוך חיפוש. הוא נאזק בידיים וברגליים וכשערכו חיפוש, בכל כיס במעיל שלבש מצאו חומר נוסף. אני תמיד אומרת – אנחנו יודעים איך אירוע מתחיל, אבל לא יודעים איך הוא יסתיים".

ג'רייס ארשיד (צילום: דוברות עיריית חיפה)
הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. Avino אמר/ה

    כל הכבוד למוקדנית ולשאר הצוות. ״קראו״ היטב את ההתקהלות החריגה בגן. יישר כוח לכולם. 👮❣️

הגיבו כאן לכתבה